GENI.COM jak zabránit cizím lidem v přepisování rodokmenu ?

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

GENI.COM jak zabránit cizím lidem v přepisování rodokmenu ?

Příspěvekod Petr Cizek » sob zář 10, 2011 1:34

Dobrý den, zdravím zde všechny přítomné

Potřeboval bych prosím poradit s nastavením www.geni.com

Mám na geni.com svůj účet s rodokmenem. Nedávno mne požádal další uživatel Geni, zda může nahlédnout do mého rodokmenu. Zjistili jsme že máme skutečně společné předky, a já bohužel souhlasil s jeho připojením k mému rodokmenu.
Ten člověk ale teď dělá v mém rodokmenu zmatky, přepisuje si údaje podle libosti, a dělá to dál i přes mé upozornění, že to dělat nemá. Dokonce tam přidává osoby, které tam vůbec nepatří. A s tímto by potřeboval poradit:
Přidané osoby jsou pak spravovány tímto cizím člověkem, a já je nemohu odstranit. A nemohu najít žádný způsob, jak toho docílit. Zablokoval jsem mu již přístup, ale ty osoby, které tam on přidal, prostě nejdou smazat.
Chtěl jsem již v zoufalství zrušit účet na Geni a zadat tam vše znovu s novým účtem, ale protože mám zaplacené předplatné na rok dopředu (1700 Kč), tak bych zrušení účtu volil jako poslední variantu.

Upozornění: ten člověk se jmenuje Honza Kitter, a z ohlasů na Geni jsou na něj stížnosti i od ostatních lidí, protože přepisuje/opisje cizí rodokmeny a vytváří tim mnoho duplicit, což způsobuje další zmatky.

Děkuji předem za pomoc a za radu.
Hezký den
Čížek
Petr Cizek
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 02, 2010 22:43

Příspěvekod ozana » sob zář 10, 2011 8:39

Zkusil bych požádat podporu GENI.com o zrušení toho propojení rodokmenů.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod Rooka » čtv lis 03, 2011 20:04

dobry den zkusil bych se vážně obratit na podporu a požadal o smazaní daných lidí, které vám do vašeho klanu nepatři, a daná osoba vám v tom udělala zmatky věřím že máte kopie zalohované. Dále pro Vas poučení nikomu ani nejbližsímu neposkytovat udaje o učtu. To je jako kdyby jste někomu cizimu rekl pujč mi kreditku a dej mi k tomu pin kod. Tak se na vas bude koukat jak ježour z díry a neda :)
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod Petr Cizek » pát lis 25, 2011 13:53

Dobry den, diky za rady. Jeste bych doplnil k vyse uvedenemu, ze se nejednalo o to, ze bych tomu cloveku dal pristupove udaje. Je to jedna z funkci, ktere GENI poskytuje - tzv. propojeni rodokmenu. Pokud se s jinym rodokmenem shodnete na nejake konkretni osobe, GENI vam nabidne tzv. propojeni rodokmenu. Myslel jsem, ze to bude fungovat pouze vizulane, tzn. ze proste uvidim ten druhy rodokmen jakoby napojeny do meho. Jenze POZOR, touto funkci davate protistrane moznost menit i vas rodokmen !!!! Na tuto skutecnost ovsem neni nikde upozorneno.
A nyni stav meho uctu: stale s tim zapasim, ten pan sice na moji zadost nakonec nejak smazal ty spatne udaje a odpojil se od sdileni rodokmenu, ale nove veci, ktere on upravuje/prepisuje/vklada, se mi stale zobrazuji v mem rodokmenu :-(( Takze nakonec budu opravdu muset pozadat podporu GENI zda s tim jde neco udelat.
Petr Cizek
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 02, 2010 22:43

Příspěvekod bursica.d » ned lis 27, 2011 13:05

A co původní rodokmen smazat a nainstalovat pod jiným názvem znovu ? Nezanikla by pro nežádoucí upravovatele možnost přístupu k novému rodokmenu ?
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Petr Cizek » ned lis 27, 2011 18:47

Jak to myslíte, smazat a nainstalovat znovu? Smazat mohu jen ty osoby, ktere mam pod svoji spravou. Ty ktere se dostaly pod cizi spravu, smazat ani editovat nemohu.

Pokud myslite smazat cely ucet, tak to by asi slo, ale mam placeny ucet, stalo to 1700 Kč / rok, a smazanim uctu bych o penize prisel...

No a dale smazani celeho uctu, nebo jen vlozenych udaju, by znamenalo vkladat vse znovu ... a je to nekolik set osob. Bohuzel nexistuje způsob, jak data znovu do GENI naimportovat, alespon ja jsem ten zpusob nenasel. To znamena vse zadat znovu rucne ... Proto hledam nejaky jiny zpusob, jak se meho nezadouciho navstevnika pana Honzy Kittlera zbavit.

Dekuji predem za jakekoliv dalsi rady nebo napady. Pokud na nic neprijdu, nezbyde nakonec skutecne nic jineho nez to, co je v predchazejicim prispevku - smazat ucet a prijit tim o penize a o data.
Petr Cizek
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 02, 2010 22:43

Příspěvekod bursica.d » ned lis 27, 2011 18:57

Nevím přesně jak se importují data na Geni. Jestliže by to bylo pomocí souboru ged, nešlo by vytvořit ještě jeden rodokmen (s jiným názvem), který byjste správcoval jen Vy ? A převedení Vašeho poplatku za účet na jiný účet ?
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Petr Cizek » ned lis 27, 2011 19:02

import z GED souboru by byl samozrejme idealni. Jenze tahle nabo jakakoliv jina moznost importu dat na GENI chybi. V diskusich jsem nalezl pouze zminku o tom, ze to kdysi slo (do roku 2008) a pak tuto moznost zrusili. Proc, to nevim.

Prevedeni poplatku na jiny ucet - snad jedine na zadost u administratora webu. S nim se ale musi komunikovat anglicky, coz neni moje silna stranka. Ale zkusim to, pokud nikdo neporadi jeste nejakou jinou moznost ...
Petr Cizek
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 02, 2010 22:43

Re: GENI.COM jak zabránit cizím lidem v přepisování rodokmen

Příspěvekod kikiny » stř led 02, 2013 19:18

Je škoda že tady někdo může veřejně někoho pomlouvat a ještě ho jmenovat.
Psát zde lži, že má dotyčný problémy na GENI i s jinými uživateli a pdobně, to by panu Čížkovi šlo.
Měli jsme shody v rodokmenu, požádal jsem ho o spolupráci a spojit rodokmeny.
Jemu se něco nezdálo a já vždy vše opravil.
Nevím jak ses talo že on údajně nemohl již nadále upravovat své profili, to je věc Geni. Možná ale jen nepotvrdil mou žádost o zažazení do rodiny, díky které je pak možné upravovat snad vše.
Pokud však někdo na Geni chce upravovat něčí profil, kterého není správce, tak stačí správce požádat.
Na Geni jsem od roku 2007 a zatím jsem s niřím neměl problém.
Projekt Geni je o propojení celého světa v jeden velký strom.
Ja jsem se do toho stromu dostal a jsem propojen s 66 000 000 lidmi.
O tom je Geni.
Škoda že tu panu Čížkovi radíte.aniž by jste na geni kdy byli.
Viz instalace nového stromu a pod.
To prostě Geni nemá, to není Váš strom, ale světový strom.
Pan Čížek zřejmě také nedostatečně ovládá angličtinu, což je mateřský jazyk webu Geni. Pak zřejmě špatně reaguje na výzvy a žádosti GENI.

S přáním úspěšného hledání a bádání.
Honza Kittler

P:S Odpojil jsem svůj strom od jeho hned po prvních jeho emailů s výhružkami. Tak ani nevím proč sem psal.
kikiny
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 02, 2013 19:05

Re: GENI.COM jak zabránit cizím lidem v přepisování rodokmen

Příspěvekod Zora » stř led 02, 2013 19:36

Pan Petr Čížek píše o svých konkretních problémech, a já mu naprosto věřím.
Našli jsme ¨před nedávnem možnou společnou shodu v předcích a zachoval se naprosto vstřícně a nešetřil radami ani pomocí, dokonce řešil radou i další moje předky. Nezištně a kolegiálně a nevadila mu ani moje menší zkušenost.
Stojím za jeho tvrzením a nevidím důvod, proč by měl někoho neoprávněně pomlouvat.
Pokud se Kikiny cítí dotčený nebo má pocit, že se vše děje kvůli komunikaci v anglickém jazyce, tak snad může (Kikiny) aktivně zajistit, aby se vše dostalo do původní podoby.
A jak je z příspěvku pana Petra Čížka vidět, navíc není sám, kdo má s osobou Kikiny problémy.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: GENI.COM jak zabránit cizím lidem v přepisování rodokmen

Příspěvekod duros » stř led 02, 2013 21:04

Tak sa zamyslam nad tym, naco by sem pan Cizek prisiel umyselne klamat a niekoho konkretneho ohovarat? Uvadza konkretne problemy, ktore mal a nedokazal ich vyriesit...
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: GENI.COM jak zabránit cizím lidem v přepisování rodokmen

Příspěvekod TKempny » ned led 06, 2013 1:42

kikiny píše:...


půl roku zpět bylo geni koupeno myheritage, stači se podivat na blog mh co s nimi mají v plánu. na nějake soudcovani kdo z vas dvou ma pravdu nemam naladu, tim meně mam naladu se vrtat v zaležitosti stare DVA roky, takže prosim o klid. téma uzamčeno.

vítejte na fóru.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků