MH - rozdělení rodokmenu dle prarodičů

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

MH - rozdělení rodokmenu dle prarodičů

Příspěvekod sharyc » pát črc 03, 2015 19:51

Dobrý podvečer,

dosáhla jsem v rodokmenu na MH počtu 250 osob. Z jednorázového projektu rodokmenu pro rodiče se asi stává koníček, ale nejsem si jista zda u toho vydržím, tudíž se mi nechce zatím za MH platit. Napadlo me rozdělení rodokmenu dle mých prarodičů.

Používám i program MFB a na web synchronizuji. Na FAQ jsem našla radu, že rodokmeny lze rozdělit, ale nepochopila jsem jak - dostala jsem se k exportu z webu a importu do MFB. Ale tím jsem získala kopii původního rodokmenu. Poradíte jak dál? Zkoušela jsem smazat partnery zájmové osoby babička/dědeček. Ale předci smazané osoby mi v MFB zůstali. Co dál?

Díky moc za radu.
sharyc
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 16, 2015 18:11
Oblast pátrání: Domanín, Kojákovice, Lipnice, Třebelice, Dobronice,

Re: MH - rozdělení rodokmenu dle prarodičů

Příspěvekod Zora » pát črc 03, 2015 20:05

Zcela jednoduše.
V MFB si vytvořte rodokmeny pro jednotlivé prarodiče, (původní rodokmen pro jistotu nemažte. a pak si na webu vytvořte čtyři další účty - pozor, to znamená, že přihlašovat se budete stále pod starým jménem, jen vytvořte nové účty.
tam pak nahrajte z FB jednotlivé dílčí rodokmeny

Pokud bude vše v pořádku, tak to původní jak ve FB, tak na webu můžete smazat.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MH - rozdělení rodokmenu dle prarodičů

Příspěvekod sharyc » pát črc 03, 2015 20:15

Děkuji Zoro,

jen si uplne jista tim vytvorenim rodokmenu v MFB - vyexportovat do Geocom? V MFB jsem zatim delala jen graficke zobrazeni - jak vyexportovat jenom jeden rodokmen ve formatu ktery je potreba k importu na MH - netusim :-/
sharyc
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 16, 2015 18:11
Oblast pátrání: Domanín, Kojákovice, Lipnice, Třebelice, Dobronice,

Re: MH - rozdělení rodokmenu dle prarodičů

Příspěvekod Zora » pát črc 03, 2015 20:24

Já jsem to dělala tak, že jsem si stáhla gedcom ( z FB ) k dědečkovi A a z toho jsem ve FB udělala rodokmen dědečka A (použila jsem onen gedcom.
Nově vytvořený rodokmen ve FB jsem pak přetáhla na web do nově vytvořeného účtu s názvem dědeček A.

Prostě ve FB budete mít jednotlivé "podrodokmeny" a ty pak dáte na web.
Nic se mně neztratilo, nic se nezdvojilo, vše fungovalo.
Já už teď MH nepoužívám, ale nedávno jsme tohle radili jinému tazateli a stále to funguje.
Když tak se podívejte do starších příspěvků.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků