Ancestry-problém se spojováním

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Ancestry-problém se spojováním

Příspěvekod Jojin » úte led 11, 2011 20:47

Když se pokusím spojit dva rody které v minulosti mají společného předka začne mi program nabízet několik shodných jmen z obou rodokmenů patřící ale různým osobám(křestní jméno je shodné,datum narození rozdílné)a tvrdošíjně trvá na tom že musím nějakého vybrat.
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Příspěvekod terminal » stř led 12, 2011 0:12

Asi bych se zeptal přímo autora programu na foru ...
http://ancestry.nethar.com/forum/
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Příspěvekod duros » stř led 12, 2011 8:29

Neviem, co robite a ako to robite, ale funguje to. Po nacitani oboch rodokmenov vyskoci taketo okno, v ktorom zvolte "Zobrazit spojovane osoby":
Obrázek



Nasledne sa zobrazia len spojovane osoby. Kliknite na prvu z nich a program Vam ukaze, s kym ho chce spojit. ASk ho spojit nechcete, kliknite dolu na "Odznacit, su to ine osoby". Takto postupujte az do konca.
Obrázek
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Jojin » stř led 12, 2011 10:05

Mě se tam objeví to samé jak v případě prvého použití. Pro upřesnění ... dva rody se stejnými kořeny, se stejným příjmením mají společného předka který žil v 17. století. Mám každý rod zaznamenán zvlášť včetně společných předků(společní předkové byli otec a děd dvou bratrů)a chtěl bych toto dát dohromady a případně pospojovat další rodové linie. Pokud program reaguje tím způsobem že spojuje osoby se stejnými jmény ale z různých rodových linií(správně spojí oba společné předky pak už nikoliv) je tato funkce chybně zpracována. Na autora jsem se kdysi obrátil s jinou otázkou ale neráčil mne ani poslat do háje ... :D
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Příspěvekod duros » stř led 12, 2011 10:22

Jojin píše:Mě se tam objeví to samé jak v případě prvého použití. ....


Tomuto som neporozumel. Nieco nerobite dobre, pretoze to funguje tak, ako som opisal. Po zakliknuti policka "Zobrazit spojovane osoby" a odkliknuti "OK" sa zobrazuje to druhe okno, v ktorom podla postupu, ako som opisal, vylucite nespravne spojovanie. Este otazka - aku verziu pouzivate? ja som to robil vo verzii 1.0.20.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Jojin » stř led 12, 2011 14:44

Používám verzi 1.0.21.62. Už přicházím na to kde bude problém ale radost z toho nemám protože program se mne při slučování ptá na údaje které nemohu určit neboť jsou uloženy v tomto programu tudíž jsou nedostupné... Děkuji za radu a vodítka jak si počínat.
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Příspěvekod duros » stř led 12, 2011 16:13

Jojin píše:.... program se mne při slučování ptá na údaje které nemohu určit neboť jsou uloženy v tomto programu tudíž jsou nedostupné... ....


Program sa pyta na udaje nie ulozene v programe, ale na udaje, ktore ste si zvolili v pouzivani programu. Aj po vyskusanie najnovsej verzie mi islo vsetko tak, ako som opisal. Inak online napoveda k programu, konkretne ku spojovaniu rodokmenov, je na adrese http://www.ancestry-napoveda.ic.cz/inde ... age743.htm
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Milarka » pon led 17, 2011 14:49

Udělejte si zkušební kopii, tu zkoušejte spojovat. Při spojování si zapisujte IP číslo spojovaných osob, zkontrolujte, zda mají být spojeny (tím, že se vrátíte do původní verze). Pokud spojeny být nemají, odklikněte je, že ne. Je to tedy práce na delší dobu, ale pořád lepší, než to tam dodávat všechno ručně.
Milarka
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 06, 2007 22:44
Bydliště: Strakonice


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků