Smazat osobu a nebo nový projekt

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Smazat osobu a nebo nový projekt

Příspěvekod javorkovic » ned dub 26, 2015 17:53

Chtěla bych se zeptat, jak smazat osobu v Myheritage nebo jestli se nedá část větve rodokmenu převést do nového projektu. Mám část manželovi větve ve svém rodokmenu aje to ještě víc nepřehledné a ráda bych z toho udělala nový projekt. Děkuji Jana
javorkovic
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned led 04, 2015 21:40
Bydliště: Sušice
Oblast pátrání: Brno, Tlumačov (Zlín), Záhlenice, Strání, Kroměříž, Ivanovice na Hané, Uhřičice, Polkovice, Vážany (Kroměříž), Vyškovec, Starý Hrozenkov, Vápenice,

Re: Smazat osobu a nebo nový projekt

Příspěvekod ozana » ned dub 26, 2015 19:16

Na webu MyHeritage (rodinných stránkách) nebo v aplikaci FamilyTreeBuilder ?
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Smazat osobu a nebo nový projekt

Příspěvekod javorkovic » pon dub 27, 2015 11:36

v aplikaci family treebuilder. na web si to stahuji právě z treebuilderu.
děkuji jana
javorkovic
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned led 04, 2015 21:40
Bydliště: Sušice
Oblast pátrání: Brno, Tlumačov (Zlín), Záhlenice, Strání, Kroměříž, Ivanovice na Hané, Uhřičice, Polkovice, Vážany (Kroměříž), Vyškovec, Starý Hrozenkov, Vápenice,

Re: Smazat osobu a nebo nový projekt

Příspěvekod Dagmar8 » pon dub 27, 2015 14:58

Já jsem dělala něco podobného, ale asi velmi složitě, určitě existuje něco jednoduššího.

Mám rodokmen na Myheritage a také v počítači v Ancestry /velmi jednoduchý, ale pro mně příjemný prográmek/.¨Takže jsem si celý rodokmen z Myheritage stáhla do souboru gedcom, otevřela v Ancestry, vymazala celou jednu větev, udělala soubor gedcom a vložila na původní rodokmen v myheritage.
Na Myheritage jsem klikla na Přidat rodokmen a celý postup jsem opakovala s tím, že jsem smazala druhou větev a tu zbývající jsem opět v souboru gedcom vložila do nového rodokmenu.

Ale asi jde totéž udělat přes FamilyTreeBuilder.
jednodušší postup neznám. :D
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Smazat osobu a nebo nový projekt

Příspěvekod Zora » pon dub 27, 2015 15:24

v FTB otevřít nový projekt (soubor)
ve stávajícím rodokmenu na FTB si stáhnout gedcom od osoby, která bude úvodit novému rodokmenu. (větvi, kterou chcete oddělit), uložit v PC.
Pak importovat tento gedcom z PC do toho nově otevřeného projektu(souboru)

Pak vše překontrolovat, zda se data přenesla správně a teprve po kontrole smazat již nepotřebnou větev v původním FTB
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Smazat osobu a nebo nový projekt

Příspěvekod javorkovic » úte dub 28, 2015 7:45

děkuji, zkusím :-)
javorkovic
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned led 04, 2015 21:40
Bydliště: Sušice
Oblast pátrání: Brno, Tlumačov (Zlín), Záhlenice, Strání, Kroměříž, Ivanovice na Hané, Uhřičice, Polkovice, Vážany (Kroměříž), Vyškovec, Starý Hrozenkov, Vápenice,

Re: Smazat osobu a nebo nový projekt

Příspěvekod Dagmar8 » úte dub 28, 2015 12:22

Zoro no vidíš ty jsi tak šikovná, to mě nenapadlo :D
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Smazat osobu a nebo nový projekt

Příspěvekod Zora » úte dub 28, 2015 12:25

Dalibora donutily okolnosti naučit se na housle a já jsem potřebovala kdysi tohle :-))) Rozhodně o maličko lehčí než ty housle a pro rodinu přijatelnější, kromě sakrování nebylo nic slyšet :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků