jaký program na tisk podrobností a knižní výpis

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

jaký program na tisk podrobností a knižní výpis

Příspěvekod jana2520 » čtv dub 23, 2015 10:43

Zdravím a prosím o radu, jaký program použít, když bych chtěla vytisknout strom mého prastrýce i s potomky jeho předků a zároveň, aby tam byla i data jak svateb, tak povolání, poznámky a pod.? Zároveň kdyby šly vytišknout i fotky k příslušné osobě (nejen portrét), tak by to bylo úplně super.
Mám TRB. Napadlo mě vygenerovat knižní výpis (částečně by moje požadavky splnil). JENŽE mi to neustále píše Mr. unknow a Ms. Unknow.... Zkoušela jsem přenastavit jazyky (primární a sekundární), ale nepomohlo to. Tak přemýšlím, jestli nějaký jiný program generuje "lepší" rodokmen.
jana2520
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte bře 24, 2015 17:33
Oblast pátrání: Janov nad Nisou, Jablonec nad Nisou, Krkonoše

Re: jaký program na tisk podrobností a knižní výpis

Příspěvekod ozana » čtv dub 23, 2015 13:31

MyHeritage FamilyTreeBuilder dělá výpis předků nebo potomků (třeba do wordu) a tam je zase potřeba hromadně nahradit text "married" na "se s" aby z toho vyšla věta "Oženil se s ...."
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: jaký program na tisk podrobností a knižní výpis

Příspěvekod jana2520 » čtv dub 23, 2015 19:36

A to se generuje prosim jak do wordu? pripadne kde se to upravuje? ja vidim jen excel a to je nepouzitelny
jana2520
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte bře 24, 2015 17:33
Oblast pátrání: Janov nad Nisou, Jablonec nad Nisou, Krkonoše

Re: jaký program na tisk podrobností a knižní výpis

Příspěvekod ozana » čtv dub 23, 2015 20:23

FTB, Výpisy, Předkové, ikona diskety (uložit), vyberte formát souboru: RTF (otevře Word) - PDF - HTML
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: jaký program na tisk podrobností a knižní výpis

Příspěvekod Brasl » pát dub 24, 2015 9:55

To je ale celá řada otázek.
Do čeho ty data zapisujete teď? - převoditelnost, generování stromu a zobrazení "položek"
Chcete to komerčně zadat, nebo vytvořit sama? On-line genealogické programy to poskytují, za úplatu. Otázka je, zda zvládnou vše co chcete, dělají to dle šablon.
Velikost? Zas problém, čitelnost, buď velkoformátový tisk (nechat si to někde vytisknout), nebo A4 tiskárny mívají plakátový, či sesazovací tisk (slepovací).

Vytvořit sama, to záleží na tom, jak moc ovládáte PC. Třeba to chce zpracování a převod v několika programech, dle toho co si představujete.
Příklad:
Ancestry - výstup JPG (přímý tisk bez úprav), nebo SVG (PDF nefunguje); - vytvoření stromu a grafické úpravy (včetně vytvoření HTML k jednotlivým osobám) http://ancestry.nethar.cz/kestazeni.php
- SVG Inkscape = vektorová grafika, převod do PDF (individuální úpravy) http://www.slunecnice.cz/sw/inkscape/
- PosteRazor = plakátový tisk http://www.slunecnice.cz/sw/posterazor/stahnout/
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: jaký program na tisk podrobností a knižní výpis

Příspěvekod jana2520 » pát dub 24, 2015 12:25

já ted zapisuju do FTB, bezplatná verze. Chtela jsem vytisknout neco vic, nez jen otec, matka, otec, matka. datum narozeni, umrti, svatba. V komentářích mám ještě poznámky třeba k tomu, jak žili, tak bych ráda, aby se to taky někde objevilo.
Bohužel, na nějaké grafické programy nejsem. To jde nějak mimo mě :-( Nepotřebuju to jako plakát na okrasu, ale spiš jako přehlednější podklad pro ostatní.
Tak asi mi nic jineho nezbyde, nez vytisknout jednoduchý vývod a poznámky napsat a vytisknout někde bokem.
jana2520
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte bře 24, 2015 17:33
Oblast pátrání: Janov nad Nisou, Jablonec nad Nisou, Krkonoše

Re: jaký program na tisk podrobností a knižní výpis

Příspěvekod Petr Hůla » pát dub 24, 2015 18:30

FTB neznám, ale webové my heritage umožňuje vygenorovat PDF pro tisk (plakát nebo rozdělené na A4). Výsledek se dá trochu konfigurovat. Bude to myslím sice vždy strom, nějak grafický, ale dají se tam určit fieldy (atributy), který chcete pro danou osobu vytisknout... Letmo na to koukám a jsou tam cca desítky atributů, takže předpokládám, že by mělo jít vytisknout úplně vše a asi i ve FTB? Jen nevím, jak to pak bude vypadat...
Na webu je to: Rodokmen/tisk/ 3. bod Fakta jedinců, tlačítko Zvolit vlastní pole.
Petr Hůla
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 01, 2015 17:16

Re: jaký program na tisk podrobností a knižní výpis

Příspěvekod Ewka » sob kvě 02, 2015 17:41

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, zdali nemáte někdo zkušenosti s kvalitním výstupem rodokmenu tak, aby byl čitelný po vložení do wordu a následném tisku (bakalářka). Moc díky za reakce :)
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: jaký program na tisk podrobností a knižní výpis

Příspěvekod Noodle » pon kvě 04, 2015 1:25

Ewka píše:Zdravím,
chtěla bych se zeptat, zdali nemáte někdo zkušenosti s kvalitním výstupem rodokmenu tak, aby byl čitelný po vložení do wordu a následném tisku (bakalářka). Moc díky za reakce :)


Dobrý den,

pokud chápu správně Váš dotaz, tak máte na mysli program, který připraví kostru pro sepsání rodové kroniky (a pak bude formou 'bakalářky' vytištěna), nebo program co generuje obrázek stromu, který se připojí ke kronice?

Ad první možnost: Já zastávám můj osobní názor, že rodovou kroniku si nejlépe napíši sám :-) Protože sám vím, co do ní chci uvést. Počínaje od původu příjmení, stručnou historii místa, kde se předci žili, poté jejich majetkové poměry a v neposlední řadě i osobní charakteristiku každého předka a na závěr statistiky četnosti jmen, data svateb, jmenný a místní rejstřík (zvažuji ještě slovník výrazů z matrik, tabulku kurentu...) atp. Toto je ještě prokládané fotografiemi osob, screeny katastrálních i jiných map a vyfocenými objekty. A pak, tohle celé zpracovat přesně 4 krát. :-)

Ad druhá možnost: Záleží jaké máte požadavky na grafickou stránku obrázku rodinného stromu. Zkusmo mám instalovaný program Family Tree Builder, kde je volba výpis všech osob ve verzi Premium, ale mě osobně jejich způsob zpracování neuchvátil (že jde editovat vím, ale stejně ne - asi jsem moc náročný :-) ). Já osobně nejspíše půjdu cestou nezávislého výstupu pomocí grafických programů (např. Corel), výstup se složí na formát A4 a přidá se do kapsičky k svázané 'bakalářce'. (Z osobní zkušenosti u skutečné bakalářky doporučuji nevlepovat do hřbetu větší formát jak A3 na šířku, papír se mj. krabatí a rád se trhá při manipulaci, když je rozložený).
Zatím mi stačí výstupy předků z programu Ancestry. Kvalita výstupu je přímo úměrná přiblížení diagramu a uložím jako formát *.jpg a pro pracovní účely bohatě postačuje. :-)
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: jaký program na tisk podrobností a knižní výpis

Příspěvekod dominikmatus » pon kvě 04, 2015 8:42

Ewka: česky Ancestry umí export do SVG.
Jinak další možnost pro hodně pokročilé je udělat si menší rodokmen v sázecím jazyce LaTeX.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: jaký program na tisk podrobností a knižní výpis

Příspěvekod Ewka » pon kvě 04, 2015 12:49

Díky za reakce :) jde mi o grafickou podobu vývodů a rozrodů do příloh. Používám ancestry, sice to nebude 100% ale asi do wordu jen vložím obrázek z ancestry (čas je nepřítel :D )
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků