Microsoft Word

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Microsoft Word

Příspěvekod Ludmila » čtv lis 18, 2010 13:54

Mam nekolik fotografii vyrobenych a zaslanych pres Microsoft Word, vadi mi, ze na bile strance se krci mala fotka. Lze nejakym zpusobem vyjmout fotografii z teto stranky? Nejsem pocitacovy talent a tohle dalece presahuje me schopnosti.
Dekuji predem za pripadnou radu a pomoc.
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Příspěvekod terminal » čtv lis 18, 2010 16:19

No, také se nepovažuji za experta na Word, ale vyjmout obrázek ze stránky by měl jít... Kliknout na obr. pravým tlačítkem -> zvolit "kopírovat", poté si otevřít grafický program (já používám IrfanView) a vložit obrázek (CTRL+V). Poté ho pouze uložit ve formátu jakém potřebujete (nejčastěji JPG). Nicméně lepší kvalitu a velikost, než je v tom původním dokumentu z toho obrázku nedostanete. Ale jak říkám expert nejsem, možná že exisuje i jiný postup...
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Microsoft Word

Příspěvekod Ludmila » čtv lis 18, 2010 21:37

Dekuji za odpoved, ale .....jak uz jsem naznacila, jsem na praci s pocitacem zcela natvrdla.
Vami zmineny program neznam. Koukala jsem se, co vlastne ja mam v pocitaci za programy a vidim tady:

Picture Viewer
Microsoft office Power point Viewer
Microsoft office Document Viewer
FinePix Viewer

Mohl by mi nektery z nich byt uzitecny a jak?
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Print Screen

Příspěvekod bursica.d » pát lis 19, 2010 17:58

Já to někdy řeším takto:
fotografii, uloženou na stránce Wordu si zvětším tak jak potřebuji a pak si "sejmu" celou plochu monitoru (použuji Print Screen); při použití jiného "snímacího" programu (např. MW Snap3) je možné přímo si určit velikost plochy k sejmutí.
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Microsoft Word- vyreseno

Příspěvekod Ludmila » pon lis 22, 2010 7:46

Dekuji obema za tipy.
Zkusila jsem zkopirovat obrazek na Paint, a potom se mi castecne zadarilo. Rikam "castecne", nebot kvalita je horsi nez u originalu. Ale mam alespon fotku zvlast, bez bile stranky. Budu zkouset dal.
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: Microsoft Word- vyreseno

Příspěvekod bursica.d » pon lis 22, 2010 9:00

Ludmila píše:Dekuji obema za tipy.
Zkusila jsem zkopirovat obrazek na Paint, a potom se mi castecne zadarilo. Rikam "castecne", nebot kvalita je horsi nez u originalu. Ale mam alespon fotku zvlast, bez bile stranky. Budu zkouset dal.


A není zhoršená kvalita fotografie způsobená tím, že ve finále byl obrázek příliš zvětšený ?
Btw - ještě mne napadla další možnost sejmutí obrázku. U Mozilly Firexof je možné stáhnout si zásuvný modul "Save Page as Image", který uloží celou stránku jako obrázek do souboru PNG a tento je možné v Malování převést na JPG a následně oříznout; kvalita obrázku by pak možná byla lepší.
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Senga » pon lis 22, 2010 13:39

Zkuste obrázek zvětšit přímo ve Wordu:
1. klepněte levým tlačitkem myši někam do obrázku, v rozích a na stranách se objeví body
2. myší "uchopte" rohový bod a tažením při současném držení levého tlačítka myši změňte velikost obrázku (poměr stran obrázku zůstane zachován)
Při dostatečné kvalitě původního obrázku je možné jeho roztažení třeba na celou stránku. Přímo ve Wordu je možné dělat jednoduché úpravy obrázku - oříznutí, barevný nádech, rámeček, vržený stín a další efekty.

Jednoduchý návod: http://www.burdacomm.cz/ppk/2002/22/word_ppk_02_22.pdf
Podrobný návod: http://books.google.cz/books?id=9n0eFZ9-QZ4C&pg=PA178&lpg=PA178&dq=%C3%BApravy+obr%C3%A1zek+word&source=bl&ots=SPuTSMag1S&sig=OFhPRwAjJT6Mn6lSTboeBrSYnII&hl=cs&ei=O2XqTOatF5DFswbZy5GaBw&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=9&ved=0CFQQ6AEwCA#v=onepage&q=%C3%BApravy%20obr%C3%A1zek%20word&f=false
Senga
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon srp 21, 2006 23:00
Bydliště: Praha-východ

Příspěvekod bursica.d » pon lis 22, 2010 17:18

Samozřejmě, že ve Wordu to jde také, ale já jsem se o tom záměrně nezmiňovala, protože tímto způsobem jsem si obrázek vždy zdeformovala, takže tento postup nepoužívám.
Je dobře že je zde také napsaný a ostatní jistě budo šikovnější než já. :D
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Senga » pon lis 22, 2010 19:30

bursica.d píše:Samozřejmě, že ve Wordu to jde také, ale já jsem se o tom záměrně nezmiňovala, protože tímto způsobem jsem si obrázek vždy zdeformovala, takže tento postup nepoužívám.
Je dobře že je zde také napsaný a ostatní jistě budo šikovnější než já. :D

Právě proto jsem zdůraznila rohový bod, pak ke zdeformování nedojde. Při roztahování obrázku za body uprostřed stran obdélníku se mění jen jeden rozměr - šířka nebo výška a je obtížné trefit původní poměr stran.
Senga
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon srp 21, 2006 23:00
Bydliště: Praha-východ


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků