Ages-divně poškozený GED soubor

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Ages-divně poškozený GED soubor

Příspěvekod Václav » čtv lis 16, 2006 6:59

Zdravím všechny přítomné.
Mám problém se souborem GED. Používám ho v programu Ages v1.40. Na agesu se mi líbí především možnost zobrazení všech příbuzných. Je tam také možnost převodu di formátu PDF, čehož využívám k tomu, že příbuzným zasílám soubor PDF a oni vidí to co já v Agesu ale nemusejí mít samotný Ages.
Od určité doby mi ale převod do PSF nefunguje. Všiml jsem si také, že v Agesu se při tvorbě diagramu vytvořily mezi buňkami podivně dlouhé mezery. Dospěl jsem k závěru, že se nějak poškodil soubor GED.
Nevíte někdo o nějakém prográmku na opravu souboru GED?
Dík za odpovědi.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Příspěvekod namor » čtv lis 16, 2006 17:05

A ten GED soubor je výstupem jakého programu. To nejde znovu vygenerovat?
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jan » pát lis 17, 2006 8:19

Doporučuji stáhnout si program Ahnenblatt a GED soubor načíst do tohoto programu. Pokud ho program načte není chyba v GED. Na opravu GED souborů pokud vím program neexistuje. Jinak doporučuji používat export do grafického formátu (JPG). Adresa je http://www.ahnenblatt.de/
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Václav » pát lis 24, 2006 16:06

Omlouvám se za pozdní reakci na Vaše odpovědi, ale doma mi zkolaboval "sčot" a v práci klekla síť, takže děkuji až teď za názory.
Bohužel i zdrojový soubor GED je takto poškozen, takže tudy asi cesta nepovede. Je vytvořen v PHPGedView, ale ten si nestěžuje.
Ten Ahnenblatt vyzkouším, díky.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jan » pát lis 24, 2006 16:16

Pokud jste exportoval GED soubor z PGV je asi problém v kódování. PGV pracuje s kódováním UTF-8. Tento soubor správně načte Ahnenblatt. AGES asi neumí toto kódování a proto ty problémy. Dejte vědět jestli jste to vyřešil.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Václav » ned pro 10, 2006 20:42

Tak jsem, domnívám se, odhalil příčinu špatného zobrazování grafu rodokmenu v Ages v1.40. Bohužel to nezvládá samotný Ages, protože jsem mu postupně předkládal GED soubory s vyšším a vyšším počtem členů a od počtu členů rodu 200 a počtu zobrazovaných fotografií 120 ten grafický výstup pomršil tak, že převod do formátu PDF je s chybou. Výstup do formátu JPG také nic neřeší, protože i při zvoleném rozlišení 300dpi je grafika mizerná.
Proto jsem se rozhodl konvertovat ke Genboxu v3.6.5. I zde mám ale problém jak ho donutit zobrazit fotografie při grafu Všichni příbuzní. Fotografie hezky zobrazí například u Předci graf Right. Tak bych to potřeboval zobrazovat i u Všichni, ale zatím jsem nepřišel na to, jak to nastavit. Porovnával jsem obě nastavení, ale všechny pokusy ztroskotaly. Nemá někdo zkušenost?
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jan » ned pro 10, 2006 21:33

Fotografie se připojí na př. u volby Everyone Arow, ne u volby Basic. Já mám připojeno asi 230 fotografií a načetly se. U velkých rodokmenů nelze uložit jako grafiku (nedostatek paměti, u mého rodokmenu s 930 lidmi). Navíc přehlednost těchto výstupů je problematická.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Václav » úte pro 12, 2006 14:03

Ještě ke Genboxu a výstupu Všichni. Lze v této volbě někde nastavit větší počet listů ve vertikálním směru jak tři? Tím by se snad sestava stala přehlednější, kdyby se výstup mohl roztáhnout více ve vertikální rovině.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jan » úte pro 12, 2006 21:40

Nastavení počtu listů není možné, je to závislé na velikosti databáze. Při tisku podle vašich představ je u velikosti už popsané v předešlé odpovědi tisk na 300 stran A4 !!!. Výstup byl vyzkoušen na virtuální tiskárně PDFCreator. Při tomto výstupu je spousta stran prázdných a přehlednost pakticky nulová. Zkuste Ahnenblatt poslední verzi 2.01 a grafické výstupy potomků nejstarších osob v maximálním rozsahu. Program s uložením výstupů do JPG nemá problémy ( na př. uložil graf o velikosti cca 2 x 1,5 m) a cca 200 osobami včetně fotografií.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Václav » stř pro 13, 2006 7:10

Dík za info, ale není do toho Ahnenblattu někde čeština, nebo angličtina? S němčinou si vůbec, ale vůbec netykám.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jan » stř pro 13, 2006 8:58

Bohužel, ani čeština ani angličtina neexistuje. Program je řešen tak nešťastně, že pro každý jazyk by musel být nový program. Veškerý text je součástí programu. Já ho používám pouze na grafické výstupy, hledám a zkouším. Je to zdlouhavé, ale nakonec nejlepší řešení najdete a pak ho můžete používat. Možností grafického řešení je spousta a jsou přehledná a kompaktní. Navíc nejsou problémy se čtením GED, ať už z hlediska kódování znaků i z hlediska češtiny. Za vyzkoušení rozhodně program stojí. Už proto, že počtem nastavení výstupů ať grafických nebo PDF je nepřekonatelný a nic nestojí.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Václav » stř pro 13, 2006 9:12

No, když tvrdíte že je tak dobrý, tak by asi stálo za to ho počeštit. Když bych vám z něj vytáhl něměcké sentence, dokázal byste je přeložit? Já bych je tam potom zase vložil. Mám na to program.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tomsa » čtv pro 14, 2006 23:08

Take si s nemcinou netykam - mohly alespon web napsat i ve verzi anglicke. Kdyby se podarilo program prelozit, uvital bych to take.
Predem diky.
Uživatelský avatar
Tomsa
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 31, 2006 17:10
Bydliště: CZ, Nučice

Příspěvekod Jan » pát pro 15, 2006 10:07

Podle informace od autora Ahneneblatt, plánuje v roce 2007 vícejazyčnou verzi. Současná verze počeštit nejde. Nová verze počeštit půjde.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod VLVOJTA » pát pro 15, 2006 11:48

Mno, když bude anglicky nebo česky, tak na ní minimálně kouknu. :)
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků