export seznamu příjmení?

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

export seznamu příjmení?

Příspěvekod AlesC » úte čer 24, 2014 13:35

Dobrý den, rád bych si udělal seznam příjmení v mém rodokmenu včetně míst, kde se osoby s daným příjmením vyskytovaly (např. dle místa narození). Prostě něco takového jako např. v příspěvku viewtopic.php?f=4&t=3148
Umožňuje nějaký genealogický software exportovat příslušný report? Já mám zatím zkušenost jen s FTB, tak trochu jsem si zkoušel hrát i s Ancestry a s Legacy, ale zatím jsem v těchto programech tento typ exportu nenašel. Možná je to jen tím, že to ještě s těmi programy moc neumím, tak prosím o radu ...
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Re: export seznamu příjmení?

Příspěvekod Lupina » úte čer 24, 2014 17:19

V Ancestry to jde přes Export do TXT, ten se potom dá uložit do excellu a seřadit
Uživatelský avatar
Lupina
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte úno 25, 2014 13:35
Oblast pátrání: okres Kroměříž: Holešovsko, Bystřice pod Hostýnem, Roštín, + okolí, Přerovsko: Tučín, Čechy

Re: export seznamu příjmení?

Příspěvekod mipa » úte čer 24, 2014 19:49

V příspěvku, na který odkazujete, se jedná nepochybně o ruční práci, tedy alespoň doplnění míst k příjmením je ruční práce. V Legacy se lze k cíli dostat několika způsoby. Chcete-li pouze seznam příjmení, tak pomocí tisku číselníku příjmení. Uvažujete-li s místem narození, tak přes Seznam osob a Tisk (do souboru CSV) a následnou úpravou v Excelu. Vzhled tiskové sestavy si můžete nadefinovat libovolně, např. tam nechat pouze příjmení a místo narození. Počet osob v sestavě můžete ovlivnit pomocí funkce Hledat a pak pracovat pouze s Výsledkem hledání (totéž, co Seznam osob).
Zvládáte-li práci v MS Access, můžete seznam příjmení a míst narození vyexportovat přímo dotazem z tabulek databáze Legacy v prostředí MS Access.
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: export seznamu příjmení?

Příspěvekod AlesC » stř čer 25, 2014 12:06

Děkuji moc za odpovědi. Zpracování seznamu osob (včetně míst narození a úmrtí) z Ancestry pomocí Excellu mi asi přijde nejjednodušší. Že mě to hned samého nenapadlo. :oops: Tisk do CSV v Legacy mě taktéž nenapadl (není to zrovna intuitivní), ale určitě je to taky schůdná možnost. Tak trochu jsem doufal, že možná to půjde v některém z těchto programů "přednastavit", ale zřejmě se bez dodatečné ruční práce nakonec neobejdu. :lol:

Apropos, sice to s tématem vůbec nesouvisí, ale možná malý podnět pro překladatele Legacy. To slovo číselník mi přijde hrozné a všiml jsem si, že je v programu užíváno docela často. Proč ne index/seznam/registr?
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Re: export seznamu příjmení?

Příspěvekod mipa » stř čer 25, 2014 12:53

AlesC píše:Děkuji moc za odpovědi. Zpracování seznamu osob (včetně míst narození a úmrtí) z Ancestry pomocí Excellu mi asi přijde nejjednodušší. Že mě to hned samého nenapadlo. :oops: Tisk do CSV v Legacy mě taktéž nenapadl (není to zrovna intuitivní), ale určitě je to taky schůdná možnost. Tak trochu jsem doufal, že možná to půjde v některém z těchto programů "přednastavit", ale zřejmě se bez dodatečné ruční práce nakonec neobejdu. :lol:

Apropos, sice to s tématem vůbec nesouvisí, ale možná malý podnět pro překladatele Legacy. To slovo číselník mi přijde hrozné a všiml jsem si, že je v programu užíváno docela často. Proč ne index/seznam/registr?

Za podnět ke změně překladu děkujeme. Výraz "číselník" existuje pro dvanáct základních souborů (Master File) v programu již mnoho let a pravdou je, že je již zřejmě překonán. Nad změnou se určitě zamyslíme.
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: export seznamu příjmení?

Příspěvekod gisma » čtv čer 26, 2014 11:04

Exportovat do excelu lze přímo z FTB:
ÚPRAVY → EXPORTOVAT DO APLIKACE EXCEL → sestavy 1. seznam osob, 2. seznam rodin a poslední- uživatelský výpis lze použít pro Váš účel. Ten poslední uživatelský výpis lze vygenerovat i z nabídky VÝPISY.
(Otevřete v MS Office, OpenOffice. Vymažete nepotřebné sloupce, seřadíte data podle příjmení nebo místa, jak bude potřeba)
Sestavy se generují do složky
Dokumenty → MyHeritage → název Vašeho projektu → Reports.
Uloží se pod jmény
◘ název projektu_families_CS.csv,
◘ název projektu_people_CS.csv,
◘ název projektu_People_Report.csv"
Uživatelský avatar
gisma
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 05, 2014 0:32

Re: export seznamu příjmení?

Příspěvekod AlesC » čtv čer 26, 2014 11:18

Tak další dík i Vám, Gismo. Jak vidím, s pomocí Excelu si s tím poradí všechny tři genealogické programy, ke kterým jsem přičichl, akorát já s nimi ještě neumím zacházet tak, jak občas potřebuji ...
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Re: export seznamu příjmení?

Příspěvekod gisma » čtv čer 26, 2014 19:19

Ovládání a orientace v možnostech programů se poddává časem při práci.
Taky se pořád učím, "za pochodu".
Ať se Vám práce daří. :D
Uživatelský avatar
gisma
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 05, 2014 0:32


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků