Geni pro

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Geni pro

Příspěvekod mannowar » pát dub 11, 2014 16:55

Ahoj mám rodokmen na Geni pro a jelikož neumím ang chtěl bych poradit, nevíte jak to tam je, když pozvu někoho z rodiny, jaké má práva? Nerad bych, aby mi třeba někdo nemazal členy rodiny a pod?
mannowar
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned zář 29, 2013 11:52
Bydliště: ostrava
Oblast pátrání: Tichá.Lichnov.Orlová

Re: Geni pro

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř dub 16, 2014 9:24

No to si nejsem jistá, jak to funguje- mám dojem, že když spojím svůj rodokmen s jiným (a to v Geni jde), tak pak můžu dopisovat data k "jeho lidem". Ale taky si myslím, že jdou ta data "zamknout"- aby nešla přepisovat.
Mám pocit, že Geni je celkem šikovné, jen mít čas do toho proniknout- jenže mám několik rodokmenů na MyHer a nestíhám aktualizovat, natož používat Geni. Ale jak jsme se včera se Zorou opět přesvědčily- dají se v něm kontaktovat správci jiným rodokmenů a bezplatně :-)
Byla bych ráda, kdyby se ozval někdo, kdo to v Geni umí a osvětlil, co se tam ještě dá dělat.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Geni pro

Příspěvekod Zora » stř dub 16, 2014 10:20

Jen upozorňuji na to, že na geni je poměrně hodně správců, kteří vytvářejí ty obrovské rodokmeny. desetitisíce jedinců. Mám špatnou zkušenost, člověku, se kterým máme v jedné linii společné předky, jsem poskytla svoje data - přes mejl, abychom se dohodli, kdo je kdo.
On data vzal, jednak mně vytvořil část mého rodokmenu na geni - vůbec jsem o to nestála-, ale především se stal správcem osob, které bych nikdy na net nedala, tedy např. mého manžela. Profil manžela nemohu ani smazat, ani upravit, jen po opakovaných prosbách nastavil - jako správce - status "pro veřejnost neviditelný". (Ovšem tato data vidí všichni, kteří mají na jeho rodokmen přístup...) Protože je to cizinec, tak všechna další data, která si vyhledává v českým matrikách už bez mé pomoci, jsou samozřejmě přepsány špatně... To už vůbec neřeším...
Je jen na Vás, jak moc chcete rodokmen prezentovat veřejně.
Co se týče funkcí, jsou tam docela jasně definovány a jsou možnosti, jak ošetřit data proti ostatním zájemcům o sloučení. Dopisovat data do jiných rodokmenů můžete, pokud má správce tuto možnost povolenu, ale správce současně dostává pokyn , zda změnu odsouhlasuje.
Myslím, že alespoň základní postupy jsou tam i česky. Chce to zkoušet a nastudovat...
Já mám základní - neplacenou verzi, ale dá se v ní dost dobře manipulovat s tím, co je třeba (jen si to člověk musí pamatovat, jak se to dělá....) S placenou verzí nemám zkušenost.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků