Technický problém na MH Family Tree builder

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Technický problém na MH Family Tree builder

Příspěvekod jirkakr » pon led 27, 2014 14:22

Dobrý den, mám technický problém a potřeboval bych poradit. Při zapisování dat a údajů do FTB se mi stalo, že u každé osoby v Poznámkách mi to zničeho nic začalo psát Chyba skriptu, ve skriptu na této straně došlo k chybě , řádek 127, znak 1, chyba Objekt tinyMCE není definován, kod 0. A ptá se to, zdali chci na této schránce dále spouštět skripty- ano či ne? Písmo v těchto poznámkách je rozházené, doplněné šipkami, dvojtečkami, angl. výrazy před i za. Slova jsou zvětšena.
Ví někdo co to ? Co dělám špatně ? Má někdo podobné zkušenosti? Jak to opravit ?
Prosím o případnou jednoduchou pomoc a vysvětlení, nejsem počítačový superodborník
Pro vysvětlení- jel jsem v FTB na osobu, upravit, osoba a naskočí stránka, kde jsou hlavní ,informace, zdroje, Poznámky. A v nich je ten problém.
Díky
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Technický problém na MH Family Tree builder

Příspěvekod Slim » pon led 27, 2014 14:33

TinyMCE je WYSIWYG editor, který FTB využívá pro psaní poznámky. Pravděpodobně budou v textu nesmyslné znaky způsobené rozdílným kódováním při přenosu ze schránky, chybné znaky formátování, nebo nějaká jiná příčina.
Vyzkoušel bych celý text poznámky překopírovat přes schránku jinam, třeba do textového editoru, který umí formátování (Writer, Word ...). Pak celou poznámku smazat, uložit, znovu otevřít a přes schránku vložit zpět.

Před jakýmikoli experimenty data nejprve zálohujte !
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Technický problém na MH Family Tree builder

Příspěvekod jirkakr » stř led 29, 2014 10:25

Díky moc za radu, přesně jste to popsal, kde jsou poznámky jsou v textu nesmyslné znaky. Zkusím to jak píšete, vidím, ještě jeden problém, protože to samé hlášení o chybě skriptu se objevuje i když v poznámkách není nic napsáno. Je to zkrátka u všech osob v oddílu poznámky, at mají tam něco vepsáno nebo ne . Jdu zkoušet, . Když tak budu informovat či požádám o další názory a rady. Díky
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Technický problém na MH Family Tree builder

Příspěvekod jirkakr » pon úno 03, 2014 11:14

Tak jsem to nakonec vyřešil přehráním celého FTB .Použíl jsem novější verzi, je fakt , že mi to při prvním pokusu ukazovalo opět chybu, ale s číslem 147, ale na druhý pokus se to přehrálo a zatím vše funguje a zobrazuje, jak má. Ahoj
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Technický problém na MH Family Tree builder

Příspěvekod W4S3K » čtv úno 27, 2014 20:08

Tento problém způsobovala aktualizace pro nový Internet Explorer 11 ... takže přeinstalování nepomohlo, jen mezi tim vydali opravující záplatu.
W4S3K
 
Příspěvky: 864
Registrován: pon říj 21, 2013 23:08
Oblast pátrání: Klenčí pod Čerchovem, Ledeč nad Sázavou, Klatovy, Přeštice


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků