Fotoaparát

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Fotoaparát

Příspěvekod Majkas » čtv zář 14, 2006 13:57

Vím, že můj dotaz nepatří do rubriky ke genealogickým programům, ale nevím, kam jinam bych ho šoupla.
Právě před chvílí mi došel fotoaparát Panasonic Lumix DMC-LZ5, který jsem kvůli optickému stabilizátoru vyměnila za svůj milovaný Kodak. Má někdo z vás zkušenosti s použitím Lumixu v badatelně? Abych dlouho netápala, jaké nastavení je nejvhodnější?
Majkas
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 31, 2006 10:46

Příspěvekod VLVOJTA » čtv zář 14, 2006 21:06

Mám Lumix FZ-20 a kvůli úspoře místa na SD kartě fotím na max. rozlišení, ale v ČB módu. Díky bezproblémová světelnosti objektivu je vše dobře čitelné. Fotím na P a nechám ho ať si dělá co umí. :-)
Na detaily je dobré používat makro, má mám pocit lepší kresbu v detailu.

Ještě jedna poznámka, zatím nevyzkoušená, ale četl jsem, že si stabilizátor nerozumí se stavivem, fotky bývají takové jakoby neostré. Jinak řečeno, když se fotí na stativu, je teba vypnout stabilizátor.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Majkas » čtv zář 14, 2006 21:15

Děkuji za radu. Příští týden, po prvních pokusech v archivu a budu informovat o zkušenostech. Pevně věřím, že budou dobré. Zatím jsem zkoušela fotit bez blesku noviny při normál světle zářivky a vycházelo to velmi uspokojivě.
Majkas
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 31, 2006 10:46

Lumix

Příspěvekod hasomer » ned zář 17, 2006 9:10

Já jsem si koupil taky Lumix (FZ7), ale mám ho teprve týden, takže zatím jen experimentuji. Až pujdu do archivu potřebuji už fotit a nekazit. Chystám se tady u nás do Okresního archivu a tam to natrénuji - to mě nic nestojí.
Uživatelský avatar
hasomer
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 02, 2006 15:37
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště

Příspěvekod VLVOJTA » ned zář 17, 2006 9:50

V každém případě se vyplatí si před důležitou návštěvou zkusit foťák, tak aby se předešlo případným komplikacím při provozu v archivu "na ostro".
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků