Brother's Keeper

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Brother's Keeper

Příspěvekod vladovlado » pon zář 04, 2006 14:00

Zatiaľ mi na tomto sw vadili len prkotiny. Ale zdá sa mi, že som našiel skutočne závažný problém, ato ten, že prostredie a parametre sa nastavujú centrálne a jednotne pre všetky spracovávané projekty, a nedá sa to urobiť pre každý projekt zvlášť a inak. Alebo sa mýlim a predsa to nejako ide ??????
vladovlado
vladovlado
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 09, 2006 22:10

Příspěvekod Majkas » pon zář 04, 2006 15:49

Pracuji s BK také a domnívám se, že nastavení skutečně funguje jenom centrálně a pro každý projekt samostatně nastavit nejde. Co konkrétně potřebujete přenastavit? Třeba by to šlo nějak obejít.
Majkas
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 31, 2006 10:46

BK prostredie

Příspěvekod vladovlado » pon zář 04, 2006 20:37

Nie je to zasa vec, ktorá by mi trhala žily ....
Ale ja v zásade považujem SW, ktoré takéto veci neriešia systémovo za tak-nejak "amatérsko-menejcenné" . Typickým príkladom je M$ WORD.
Neexistencia (viacúrovňových) konfiguračných súborov je veľmi zlá, a môže sa v budúcnosti aj tomu najlepšiemu SW kruto vypomstiť.
Ale k veci:
Išlo mi o to, aby obrázky k danému projektu boli vždy vo zvlášť adresári,
a podobne. Tiež mám vo zvyku zakladať viacero testovacích projektov, kde overujem správanie a vlastnosti SW pri rôznom nastavení, no a stále to nastavenie prehadzovať, to nie je bohviečo.
PS.
Viete urobiť prechod na nový riadok pri písaní textu v karte "Poznámky" pri editácii osoby inak než cez CTRL-V z iného textu, napr. Notepadu?
vladovlado
vladovlado
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 09, 2006 22:10

Příspěvekod Majkas » úte zář 05, 2006 21:59

S tříděním obrázků to řeším tak, že ve vytvořených databázích si v Commanderu otevřu BK6, adresář "Data" a příslušnou databázi. V ní vytvořím nový adresář pro obrázky a další podadresáře pro jednotlivé osoby, kam dávám obrázky vztahující se k těmto osobám.
Majkas
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 31, 2006 10:46

Viacnásobná inštalácia BK

Příspěvekod vladovlado » ned lis 26, 2006 0:37

Dá sa úspešne nainštalovať a súčasne prevádzkovať viac inštalácií BK. Každá sa musí inštalovať do vlastného adresára. Tým sa obíde problém s potrebou rôzne nastaveného prostredia.
vladovlado
vladovlado
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 09, 2006 22:10

Zmena priradeného čísla BK

Příspěvekod vladovlado » pon pro 11, 2006 18:36

Dá sa zmeniť číslo, ktoré je osobe priradené programom BK ????
vladovlado
vladovlado
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 09, 2006 22:10

Příspěvekod Majkas » stř led 31, 2007 9:19

VLADOVLADO: Podle mne to nejde.

U mne se ale objevil jiný problém. V minulých verzích BK fungovalo bez problému třídění: Seznamy - Sídla z příslušnými událostmi, ale v BK6 mi to pokaždé napiše "Run time error 55: File already open" a když zmáčknu OK (nic jiného se udělat nedá), spadne celý program. Už jsem ho celý přeinstalovala a je to pořád stejné. Myslím, že jde o centrální chybu. Máte stejné zkušenosti? A co s tím dělat?
Majkas
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 31, 2006 10:46

Příspěvekod Majkas » pon dub 23, 2007 15:01

Už jsem přišla na to, v čem je v BK6 problém při třídění míst s událostmi - výše popsaná chyba naskakuje, když je jako jazyk nastavena čeština. Když jsem dala angličtinu, bylo po problému.
Majkas
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 31, 2006 10:46

čeština v tiskových výstupech - kdo poradí

Příspěvekod janmothejzik » ned pro 18, 2011 10:46

Používám zatím BK5 a mám problém s češtinou v tiskových výstupech. Na obrazovce je všechno vpořádku, ale když pošlu sestavu na tiskárnu, jsou znaky s diakritikou zobrazeny špatně. Zkusil jsem to i s tiskem do souboru typu xps a pak čtení xpsviewerem , ale i v něm už je čeština zkomolená.

Nevíte někdo, co s tím?
Chtěl bych na Vánoce rozeslat rodu Mot(h)ejzíků rozrody, a teď jsem poněkud v ... :-(


Díky za rady.

Honza
rodopisec Mot(h)ejzíků
janmothejzik
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 18, 2011 0:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jan » ned pro 18, 2011 11:46

Zkusil bych místo tiskárny použít výstup do PDF. Jako virtuální tiskárnu PDF
použít free program PDFCreator, je i v češtině.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků