Webtrees

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Webtrees

Příspěvekod bartle » úte říj 11, 2022 17:21

Dobrý den kolegové,
tak jsem se pustil do zprovoznění webtrees. Chtěl jsem nějaké komplexní řešení, kde mám vše ve své správě a po přečtení samých pozitiv na WT zde na fóru to byla jasná volba. Zatím se jeví velmi dobře a vypadá to, že by mohl splnit všechny moje požadavky co se týče databáze. Je mi jasné, že je třeba si trošku pohrát s nastavením, aby stránka nějak vypadala, ale i tak bych měl pár otázek, na které se mi ještě nepovedlo přijít. Snad se zde najdou zkušení uživatelé webtrees, co by mě navedli.

Pro grafické zobrazení stromu se nabízí několik variant - dynamický strom, kompaktní strom, zobrazení předků, potomků, vývod atd. Ani jedna varianta mi však nepřijde extra user-friendly. Stačila by jen jedna možnost zobrazení, ale komplexní, něco na způsob MyHeritage, kde je možné si otevírat a zavírat jednotlivé větve. Existuje nějaký plugin?

Jak je to s tiskovým výstupem? Co tak pročítám zkušenosti, tak asi žádná sláva.

Jak zapisujete roky, když potřebujete zadat "před", "po", nebo "mezi"?

Webtrees zkouším, teprve několik dní, takže se se systémem ještě sžívám. Snad se proklikám k možnosti nějaké erární složky pro média (ne jen ke konkrétní osobě), kam bych mohl ukládat třeba fotky míst a domů, nebo digitalizované obecní kroniky. Teď zrovna koumu, jak pracovat s prameny a zdroji.

Děkuji za jakýkoliv tip.
Tom
bartle
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 03, 2020 19:56
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Otaslavice
Brodek u Prostějova
Prostějov
Olomouc

Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků