MyHeritage účet zdarma - VYŘEŠENO

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Re: MyHeritage účet zdarma - VYŘEŠENO

Příspěvekod Zora » ned říj 11, 2020 8:51

A jak je platili, když byl účet bez karty a uživatelů tak 1 procento... ?

Živí je především přeposílání námi vyhledaných osob a údajů, ne platba za přihlášení.
Proč je třeba nahlásit číslo karty, když se přihlašuju na Basic, tedy bezplatně. Inu, protože si myslí, že se velké procento lidí upíše nechtíce i na placené účty.
Proto tam nic nemám...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MyHeritage účet zdarma - VYŘEŠENO

Příspěvekod moucha » ned říj 11, 2020 9:10

Ono to zadání karty ještě neznamená, že se něco bude platit, mohou to brát jako lepší záruku, že jde o reálného člověka. A pozvání z reálného rodokmenu tenhle účel splní taky. (Stejně se mi to ale nelíbí.)

P.S. Už jsem tenhle text zkusila dřív jako "rychlou odpověď", a neobjevil se mi - tak doufám, že tu nakonec nebude dvakrát.
moucha
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 09, 2020 8:51

Re: MyHeritage účet zdarma - VYŘEŠENO

Příspěvekod Zora » ned říj 11, 2020 9:12

to je mně jasné, že zadání karty neznamená ihned platbu, jde o to, že jakmile se něco opomene, tak platba odejde... a odhlásit se z placeného účtu není zas tak jednoduché, zvlášť pro ty, kteří nekomunikuji anglicky.

Jak říkám, nechávají si platit za shromažďování a přeposílání dat, která my vyhledáme.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MyHeritage účet zdarma - VYŘEŠENO

Příspěvekod zburget » ned říj 11, 2020 10:17

Zora píše:A jak je platili, když byl účet bez karty a uživatelů tak 1 procento... ?

Živí je především přeposílání námi vyhledaných osob a údajů, ne platba za přihlášení.…

Z toho, že si lidi přeposílají vyhledané záznamy nemají ani cent. Pokud MH nemá příjem z reklamy (jakože nemá, protože na jejich stránkách jsem na reklamu nenarazil), tak jediný příjem mají z pacených účtů a z ničeho jiného. To, že v Česku bude mít placený účet jedno procento lidí neznamená, že to tak bude i jinde ve světě, kde platba za nějaký vyšší program není v porovnání s příjmy žádná závratná částka.
A i kdyby i ve světě mělo jen jedno procento lidí placený přístup, prokazatelně jim to jedno procento stačí k tomu, aby mohli existovat.

A proč chtějí číslo karty už při registraci? Pokud jsem pochopil dobře to, co se píše při registraci, tak po 14 dnech by účet automaticky přešel na nějaký placený. Uživatele na to po 7 dnech zkušební lhůty upozorní. Předpokládám, že v tom čase pak má uživatel možnost někde říct, že placenou službu nechce a chce BASIC. Ve většině bohatého světa si tam ale většina (nebo alespoň větší procento lidí) nechá nějaký základní placený balíček. Rozhodně si ho nechá víc lidí, když na začátku je všechno zdarma a pro upgrade na placený musí uživatel někam něco naklikat, napsat…
Většina lidí se zaregistruje a nechá tak. Když bylo po registraci zadarmo, zůstalo napořád zadarmo. Když teď po registraci bude po 14 dnech za peníze, zůstaně napořád za peníze. Tohle je psychologicky velice chytrý tah.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MyHeritage účet zdarma - VYŘEŠENO

Příspěvekod Zora » ned říj 11, 2020 11:17

No, vnímám to podobně jako ty, jenže

Kolik lidí je "strašně zvědavo" na shody, které MH neustále posílá... a ke kterým se dostane pouze s placeným účtem. .....(nebo je mu to tak prezentováno)

Nevím jak na koho dalšího , ale v posledním půlroce se na mě obrátilo asi deset lidí (většinou genealogů začátečníků) s dotazem, jak moc mu pomůže zaplatit, když mu MH pošle shodu, tedy "cosi jako shodu".

MH má určitě spočítáno, že se i tento systém vyplatí - polovina lidí zapomene odhlásit možnost placeného účtu...
A že nemají reklamu? Obávám se, že třeba testy DNA od MH jsou skoro všude... a než se k nim dostaneš, stejně si asi musíš účet předplatit - tedy to jsem si neověřovala.

Geni.com byla ještě před dvěma roky zcela přístupná... Zajímavé ovšem je, že třeba k židovským rodokmenům se bez placeného účtu dostaneš, k běžným už nikoliv.

Abychom si rozuměli, mě na tom neštve to, že se z MH stává (skoro) placená služba, to OK...
Štve mě to, že si přivlastňují pracně nalezené záznamy z matrik a rozesílají upozornění na tyto "shody" všem potencionálním uchazečům a na tom vydělávají... . Takže jeden sedí na zadku, pečlivě hledá, přepisuje a další jen zobe, co mu MH nabídne. (O tom, že dost často se vše přejímá i s chybami, teď zrovna nepíšu)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MyHeritage účet zdarma - VYŘEŠENO

Příspěvekod zburget » ned říj 11, 2020 12:00

Zora píše:…Štve mě to, že si přivlastňují pracně nalezené záznamy z matrik a rozesílají upozornění na tyto "shody" všem potencionálním uchazečům a na tom vydělávají...
Jo, tohle je sviňárna - o tom žádná.
Kdyby aspoň tomu, kdo ten rodokmen vyhledá napsali - zjistili jsme, že o tuhle část rodokmenu má zájem XY - můžeme mu přeposlat info? No a já bych řekl, jestli jo nebo ne. Upřímně - asi bych řekl, že jo, protože ten druhý může mít nějaké další info, které já nemám. Ale aspoň bychom mohli být v nějakém kontaktu. Ne jen, že já najdu a on to "vyžere" bez mého vědomí :-(
Na druhou stranu - v těch rodokmenech na MH je tolik chyb a nehorázných nesmyslů, že je otázka, jestli tady tenhle přístup vlastně vadí. Když někdo opíše moji část pečlivě vyhledaného a ověřeného rodokmenu a od někoho jiného pak doplní nějakým nesmyslem, tak je to stejně znehodnoceno. A ostatní budou opisovat od něj a ne ode mě, protože on tam bude mít víc lidí. Ti, kteří to dělají poctivě, pak budou stejně všechno ověřovat.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MyHeritage účet zdarma - VYŘEŠENO

Příspěvekod Zora » ned říj 11, 2020 13:01

jde o princip,
já i Ty můžeme mít samozřejmě v rodokmenu také chybu, nezaviněnou, nevědomky. Ale dalo nám to nesmírné úsilí, vzalo čas, nervy, otravování druhých (u mě) o správné přečtení, identifikace obcí, překlady....
a pak někdo přijde k hotovému a ještě ne tím, že by se připojil, (nebo sám na MH vyhledal) ale tím, že mu to někdo strčí pod nos.
Deset let mně trvalo, než jsem našla Rudolfa Navrátila. Doslova stovky pročtených matrik, hledání možných souvislostí.... každý zná.
Pokud se někdo z příbuzných ozve, údaje mu poskytnu - jako vždy, každému - už mnohokrát... Ale ani náhodou to nevystavím někam veřejně..., aby to MH někomu snad nabízel...

Rozlišuju dost podstatně, jestli se někdo snaží proniknout do tajů genealogie, nebo jen počítá dušičky v hrnkách. O to se právě snaží, nebo to alespoň podporuje MH, čím vbíce bude uživatelů, tím si více mnou ruce.

Mezi námi, laik nemá šanci zkontrolovat, zda rodokmen čítající tisíce osob, je správný nebo jen blbě opsaný...
Takže - "Podívejte se, jak naše mamka udělala veliký rodokmen..." .... a "autorka" si nepamatuje správně ani obec, odkud přišel dědeček... babíčka říkala, tak to musí být pravda.... to je všechno..., co má v hlavě.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MyHeritage účet zdarma - VYŘEŠENO

Příspěvekod zburget » ned říj 11, 2020 14:52

Zora píše:Takže - "Podívejte se, jak naše mamka udělala veliký rodokmen..." .... a "autorka" si nepamatuje správně ani obec, odkud přišel dědeček... babíčka říkala, tak to musí být pravda.... to je všechno..., co má v hlavě.
Z
Proč mi to připomíná jednu zdejší kolegyni, která má v rodokmenu několik tisíc (?) záznamů, ale nepřečte kurent, jména lidí a ani vlastní obec?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MyHeritage účet zdarma - VYŘEŠENO

Příspěvekod Zora » ned říj 11, 2020 16:11

inu, byla myšlena ta druhá :-)
podobně jako holinky, hodinky, všechno se natahuje...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MyHeritage účet zdarma - VYŘEŠENO

Příspěvekod luvec » ned črc 24, 2022 0:38

Teď mi zafungovala i registrace bez pozvánky - když se dostanete v registračním procesu na stránku s kartou, nic tam nezadávat, ale kliknout v prohlížeči (u mě Firefox, ale snad to funguje i jinde) na tlačítko Zpět jednu stránku, poté vyskočilo okno se zadáním přihlašovacího emailu a hesla a hle, bezplatný účet založen.
luvec
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob pro 11, 2010 14:46
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Morávka, Ostravice, Beskydy

Předchozí

Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků