Tisk rodokmenu - který program???

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Tisk rodokmenu - který program???

Příspěvekod henzi » ned led 21, 2007 13:29

Ahoj všichni,
už dlouho hledám nějaký šikovný program pro tisk rodokmenu, kde by bylo možno zobrazit všechny důležité informace. Ancestry je sice dobrý program, ale nová verze má plno nedostatků. Chci jen aby to umělo zobrazit jméno, příjmení nebo rodné příjmení předka, datum a místo narození a povolání. Ale zatím jsem bohužel žádný program s možností zobrazení těchto položek nenašel.
Co používáte pro tisk vy?
henzi
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 11, 2006 16:29

Příspěvekod Václav » ned led 21, 2007 15:50

Zdravím.
Zkus Ages v1.40, nebo Ahnenblatt v2.02, nebo Genbox v3.6.5. Každý tiskne jinak, musíš si je vyzkoušet a vybrat si, co Ti vyhovuje nejlépe. Já osobně má ještě na tisk instalovanou virtuální tiskárnu CutePDFWriter261 a k ní převodník converterCutPDF. Celý výstup máš potom rozdělen na stránky a třeba Acrobat Reader Ti je vytiskne.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Příspěvekod otas » stř led 24, 2007 10:17

Já používám agelong tree...
otas
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř srp 16, 2006 9:06

Re: Tisk rodokmenu - který program???

Příspěvekod VLVOJTA » stř led 24, 2007 21:50

henzi píše:...Ancestry je sice dobrý program, ale nová verze má plno nedostatků. ...

Mohl bych se zeptat, co je to "plno nedostatků", rád bych je předal autorovi Ancestry, aby je mohl začlenit do seznamu připomínek od uživatelů.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

odp.

Příspěvekod henzi » stř led 24, 2007 22:43

Já jsem autorovi už psal mail, co je tam špatně udělané. Ale konkrétně je to například to, že v minulé verzi Ancetry (tuším 1.18 ) bylo možné v rodokmenu (stromu) zobrazit u předka povolání a u ženských předků příjmení a v závorce zatím rodné příjmení. To mi celkem sedělo, ale u této verze byl problém s tiskem.
U nové verze je problém s tiskem vyřešen, ale je zde problém se zobrazením právě toho povolání a rodného příjmení.
Další věc je také, že když jsem otevřel svůj rodokmen vytvořený ve verzi ancetry 1.18 v nové verzi 1.20, tak již rodokmen nešel znovu otevřít ve verzi 1.18.
Nevím, jestli jsou tyto chyby už vyřešeny, ale myslím si, že zatím ne.
henzi
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 11, 2006 16:29

Re: Tisk rodokmenu - který program???

Příspěvekod lpetto » úte čer 14, 2022 9:43

Dobrý den,

rád bych oživil toto téma, pokud to nikomu nebude vadit.

Rád bych si nechal jako dárek otci vytisknout vytvořený rodokmen, který dělám v MHTB. Jakou máte zkušenost s tiskem? necháváte si od někoho zpracovat grafiku a dodáte jen data? nebo si to řešíte přes program sami? jedná se o rozrod, dejme tomu max 10 generací nazpět. Díky za info.
lpetto
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned úno 20, 2022 17:46
Oblast pátrání: Bohuslavive, Závada, Bělá, Hať, Petřkovice, Šilheřovice (okres Opava, Ostrava)

Re: Tisk rodokmenu - který program???

Příspěvekod pavel.m » úte čer 14, 2022 9:50

Já si to mám v plánu tisknout sám po vygenerování z myheritage webu. Ale to je otázka zda to někdy bude. Jelikož je pořád co zkoumat. :D Ale ten základ 8 generací asi vytisknu sám .
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1514
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Tisk rodokmenu - který program???

Příspěvekod lpetto » úte čer 14, 2022 10:42

Já to zkoušel přes plotr u bratrav práci.. ale výstup nic moc.. proto ten dotaz..
lpetto
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned úno 20, 2022 17:46
Oblast pátrání: Bohuslavive, Závada, Bělá, Hať, Petřkovice, Šilheřovice (okres Opava, Ostrava)

Re: Tisk rodokmenu - který program???

Příspěvekod pavel.m » úte čer 14, 2022 11:03

Mám v plánu taky plotr, ale těch 8generací. Jinak Myheritage přímo nabízí koupi vytištěného rodokmenu, ale nezkoušel jsem to, třeba nědko dá info
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1514
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Tisk rodokmenu - který program???

Příspěvekod ozana » stř čer 29, 2022 6:34

Vygeneroval jsem PDFko a poslal to na vytištění do místního copycentra...
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník