Zdroje a repozitáře

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Zdroje a repozitáře

Příspěvekod zburget » čtv říj 11, 2018 14:29

Měl bych takový dotaz.
Používám MH FTB, ale ten dotaz je obecnější - jen použiju terminologii z FTB.

Ve FTB je možné si zavést různé sdroje a repozitáře. Já z toho doteď využíval jen zdroje a to tak, že jsem si udělal zdroj třeba MZA Brno a veškeré další informace jsem pak psal do citace. Ale když o tom tak přemýšlím, tak to asi není úplně optimální řešení. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli existuje nějaké řešení standardní / doporučené / rozumné / většinou používané / všemi používané / ...

Jak to děláte vy ostatní (pokud tedy citace a odkazy na zdroje používáte)?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12482
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Zdroje a repozitáře

Příspěvekod AlesC » čtv říj 11, 2018 15:18

Univerzální řešení asi neexistuje, každý si to holt dělá po svém. :) Pro mně osobně byly dobře udělané možnosti citace zdrojů jedním z důvodů, proč jsem svého času přešel od FTB k Legacy. Tím nechci říci, že Legacy je lepší program, taky má své mouchy (hlavně problémy s diakritikou), ale v té citaci zdrojů mi vyhovuje nejvíce z toho, co jsem zkoušel (FTB, Ancestry, Legacy).
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Re: Zdroje a repozitáře

Příspěvekod marek.prichystal » pon říj 15, 2018 9:14

Zdravím,

naváži na předcházející příspěvky. Také jsem kdysi přešel z FTB na Legacy, jehož skutečně silnou stránkou je práce s prameny, citacemi a obecně se zdroji. Níže přikládám pár screenu, jak to v Legacy vypadá.

Obecně používám tři úrovně:

1. Úložiště pramenů - např. archiv MZA, konkrétní osoba, která má u sebe fyzicky např. rodný list apod.
01_uloziste_pramenu.png


2. Prameny - konkrétní matrika, dokument apod.
02_prameny.png


3. Citace - v případě matriky se jedná o konkrétní stranu/zápis v celé matrice
03_citace.png
marek.prichystal
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 01, 2016 20:49


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků