Církevní matriky

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

Církevní matriky

Příspěvekod peta.lo » pon dub 15, 2013 11:10

Nevíte někdo, zda existují stránky, kde jsou online naskenovány církevní matriční záznamy o narození, úmrtí, svatbách? Našla jsem slovenské, které mi velmi pomohly, ale české ne a to ať zadávám do vyhledavače cokoli.
peta.lo
 

Re: Církevní matriky

Příspěvekod Zora » pon dub 15, 2013 11:22

Přečtěte si zde na fóru, prosím, rady do začátku a alespoň záhlaví dalších tématických okruhů, je tam naprosto vše uvedeno včetně odkazů, postupů a dalších informací pro nováčky.
Určitě nebudete mít pocit, že Vám někdo radí zbytečně či "blbě".
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Církevní matriky

Příspěvekod Slim » pon dub 15, 2013 11:26

Existují, jsou dostupné na stránkách příslušných zemských archívů ( např. http://www.actapublica.eu , http://matriky.archives.cz ... ), jsou k nalezení i na stránkách mormonů na http://familysearch.org . Zkuste třeba stránky http://genealogie.nka.cz/?page_id=333 . Jinak viz. předchozí příspěvek Zory.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Církevní matriky

Příspěvekod peta.lo » pon dub 15, 2013 11:30

Já právě zkoušela ty mormony, ale nějak jsem tam nepokročila, zamotala jsem se. O Zora mi ani nepište, chtěla jsem pomoc něco ve smyslu jako od Vás, za což Vám moc děkuji. Nemám zapotřebí pročítat zbytečnosti :-).
peta.lo
 

Re: Církevní matriky

Příspěvekod Zora » pon dub 15, 2013 11:33

:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Církevní matriky

Příspěvekod Pichnat4 » pon dub 15, 2013 11:36

peta.lo píše:Já právě zkoušela ty mormony, ale nějak jsem tam nepokročila, zamotala jsem se. O Zora mi ani nepište, chtěla jsem pomoc něco ve smyslu jako od Vás, za což Vám moc děkuji. Nemám zapotřebí pročítat zbytečnosti :-).

Zora přeci nenapsala zbytečnosti :-) Jen Vám sdělila, že je lepší si přečíst rady do začátku, než zbytečně vytvářet nové vlákno a ptát se na věci, které tu jsou již uvedené. Ušetříte tak čas nejen sobě (nebudete muset číst "zbytečnosti"), ale i ostatním badatelům.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Církevní matriky

Příspěvekod stanley4 » pon dub 15, 2013 11:45

peta.lo píše:Nemám zapotřebí pročítat zbytečnosti :-).

Tak navštívte profesionála, ktorý Vám spracuje všetko podľa predstáv bez "zbytočnej" práce z Vašej strany... Ak otvoríte ktorúkoľvek matriku, čítaniu "zbytočností" sa nevyhnete...
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Církevní matriky

Příspěvekod duros » pon dub 15, 2013 12:04

vhodne akurat tak na zmazanie...
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Církevní matriky

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon dub 15, 2013 12:06

duros:

:lol:
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Církevní matriky

Příspěvekod peta.lo » pon dub 15, 2013 12:16

Nevím, proč bych měla platit profesionála, když si můžu najít informace sama a baví mne to. Za to, že sem chodí lidé, kteří zjevně nerozumí ani psanému textu, nemohu. Neberte to osobně.
peta.lo
 

Re: Církevní matriky

Příspěvekod Pichnat4 » pon dub 15, 2013 12:23

peta.lo píše:Nevím, proč bych měla platit profesionála, když si můžu najít informace sama a baví mne to. Za to, že sem chodí lidé, kteří zjevně nerozumí ani psanému textu, nemohu. Neberte to osobně.

To je stále jako do dubu. Když Vás to baví, tak to dělejte tak, abyste nepůsobila arogantně. Každý Vám tu rád pomůže, ale musíte dodržovat určitá pravidla a slušnost. Když Vám někdo napíše, že je lepší si přečíst určité základy a vy napíšete, že je to zbytečnost, tak je to trošku na pováženou a bez základů se neobejdete.
Naposledy upravil Pichnat4 dne pon dub 15, 2013 12:55, celkově upraveno 1
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Církevní matriky

Příspěvekod peta.lo » pon dub 15, 2013 12:31

Nač základy? Potřebuji jen jednu církevní matriku, ostatní už mám a více nepotřebuji. Na pováženou jsou někteří lidé, kteří nemají co dělat a píší mi nesmysly. Buď vím a odpovím, nebo jdu dál. Nevím, co z toho máte, zbytečně psát.
peta.lo
 

Re: Církevní matriky

Příspěvekod Slim » pon dub 15, 2013 12:46

Až tak zbytečné to psaní není. Raději správně navést, než vzápětí pročítat další triviální dotazy, které jsou tady řešeny spoustukrát a popsány v návodech pro začínající. Neboť i zde platí ono "Chcete-li nakrmit hladového na 1 den, dejte mu rybu. Chcete-li ho nasytit na celý život, naučte ho lovit ryby.". Původně jsem chtěl napsat něco ve smyslu jako Zora, ale raději jsem napsal konkrétnější odpověď. Ne ani tak kvůli Vám, ale pro ty hledající, které díky obecnému názvu tématu fóra přivede některý vyhledávač.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Církevní matriky

Příspěvekod Brasl » pon dub 15, 2013 13:38

peta.lo píše:Nač základy? Potřebuji jen jednu církevní matriku, ostatní už mám a více nepotřebuji.


„Beati pauperes spiritu quoniam ipsorum est regnum caelorum." Aneb, s B. Němcovou : "Šťastná to žena."

Další otázka bude, že ta matrika nejde přečíst. (kurent) :D :D :D
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Církevní matriky

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon dub 15, 2013 13:42

8)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Další

Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků