Policejní přihláška 1860

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

Policejní přihláška 1860

Příspěvekod Kovarl » sob lis 01, 2008 17:37

Prosím konzultaci ohledně této přihlášky:
http://digi.nacr.cz/prihlasky2/images/00000335-00000193.jpg

Většinu textu přečtu, chci se zeptat na obecnější problémy:
* Co znamená, pokud je číslo domu 556 takto přeškrtáno? Znamená to, že se přestěhovali na neznámé místo? Mimo Prahu?
* K čemu se vztahuje křížek? Můžu z toho dedukovat jen to, že během přihlášení v Praze zemřela nejstarší Kateřina? Proč tam nejsou nějaké doplňující informace :-(
* Pokud by byla Kateřina pohřbena podle místa bydliště, znamenalo by to Olšany?
* Vysvětlil by mi někdo zkratkové informace v pravém sloupku? Předpokládám ale, že je to jen (asi nevyužitelné?) číslo vydaného domovského listu z Koloděj nebo z Prahy.

Přidal bych ještě "omáčku" okolo. Původně tato rodina žila v Kateřinské ul. na Novém Městě pražském. Toto hlášení je z r. 1860, dům by měl být v dnešní Malé Štěpánské ulici - předchozí ani následující hlášení, tedy informaci o bydlišti, jsem nenašel (asi je to tím, že databáze se zatím doplňuje). Okolo poloviny 19. století se měl "jejich" původní dům v Kateřinské přestavět do dnešní podoby. Zajímalo by mě, zda a kde bych o tom našel informace (např. jak to bylo s vystěhováváním nájemníků). Dále by mohlo přestěhování souviset s úmrtím manžela Kateřiny (asi mezi 1847-1859). Nejsem si jistý, zda bylo nutné se s tak velkou rodinou (3 generace - vnoučata jsou od svobodné Ludmily) stěhovat o pár ulic.
Předem díky za jakékoliv názory.
Uživatelský avatar
Kovarl
 
Příspěvky: 68
Registrován: pon črc 31, 2006 11:57
Bydliště: Praha 11

Konskripce

Příspěvekod bursica.d » sob lis 01, 2008 19:42

Mohu Vám jen potvrdit, že "křížek" skutečně znamenal, že osoba zemřela.
Já jsem se v pozdější době setkala s tím, že v těchto konskripcích (konkrétně pro město Brno) byl uveden rok úmrtí a odkaz v matriční knize úmrtí).
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Galadwen » ned lis 02, 2008 14:16

Já jsem k tomu chtěla jenom napsat, že další informace byste určitě získal v Archivu hl. města Prahy. Jednak jsou tam také nějaké evidence pobytu z 19. století, druhak tam bude úmrtní matrika (farnost podle místa bydliště). Vřele doporučuji ale objednat se do studovny předem a počítat s tím, že pokud nebude matrika na mikrofilmu, objednací hůta je 3 dny. Ohledně těch evidencí pobytu doporučuji zeptat se Mgr. ševčíkové.
Galadwen
 
Příspěvky: 286
Registrován: úte dub 01, 2008 10:45


Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků