Matrika-narození, 1846, Lipov okr. Hodonín, němčina

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

Re: Matrika-narození, 1846, Lipov okr. Hodonín, němčina

Příspěvekod Yaryn » stř úno 28, 2024 14:39

Zora píše:
Zora píše:Přepisujte přesně, jak je psáno, tedy v originálním jazyce zápisu.
Opravte si. Z

tabulka kurent - latinka https://genealogie.nka.cz/?page_id=177



Tady je vše, co jste neudělal správně.

přepsat z kurentu do němčiny psané latinkou. Z


Děkuji. Co jsem aktuálně schopen přečíst jsem vám zde již dvakrát napsal, tak potřetí: ...Mariana Tochter...
Kdybych to dokázal přečíst a přepsat německy do latinky celé, tak vás s tím tady nebudu obtěžovat, protože už bych věděl všechno, co potřebuju.
Stále nevím, jaká pravidla jsem porušil. Po 30 letech v armádě opravdu nemám nejmenší tendence nerespektovat pravidla.
S přátelským pozdravem Y.
Yaryn
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon říj 12, 2020 14:21
Oblast pátrání: Jmk, Vysočina

Re: Matrika-narození, 1846, Lipov okr. Hodonín, němčina

Příspěvekod Zora » stř úno 28, 2024 14:49

Sorry, nechápu, co nechápete.
Máte text, je psaný kurentem. Ten musíte postupně zvládnout.
Jinak by byl Váš koníček o tom, že Vám někdo bude stále Vaše zápisy přepisovat - tedy že své vědomosti Vám bude věnovat.

Náš přístup není o tom, zda jste vdova, vychoval jste X dětí, nebo jste sám dítě, zda jste prodavačka nebo jste sloužil v armádě.
Je o rovném přístupu... Pomůžeme, ale práci za Vás dělat nebudeme.

Mohu zopakovat - vezměte si text v kurentu, tabulku a porovnávejte. Dvě slova jste asi přečetl, (spíš domyslel), ale jsou skoro správně. Porovnávejte to, co jste "přečetl" s dalším textem. a tabulkou. Děláme to tak všichni.
Uvítala bych, pokud nebudete dokola omlít své zásluhy, ale vrhnete se do práce s kurentem. Jednak tím sobě šetříte řas, druhak Váš přístup nebude vypadat, jakože si chcete přepis vydobýt za každou cenu.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29155
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matrika-narození, 1846, Lipov okr. Hodonín, němčina

Příspěvekod Yaryn » stř úno 28, 2024 15:41

Zora píše:Sorry, nechápu, co nechápete.
Máte text, je psaný kurentem. Ten musíte postupně zvládnout.
Jinak by byl Váš koníček o tom, že Vám někdo bude stále Vaše zápisy přepisovat - tedy že své vědomosti Vám bude věnovat.

Náš přístup není o tom, zda jste vdova, vychoval jste X dětí, nebo jste sám dítě, zda jste prodavačka nebo jste sloužil v armádě.
Je o rovném přístupu... Pomůžeme, ale práci za Vás dělat nebudeme.

Mohu zopakovat - vezměte si text v kurentu, tabulku a porovnávejte. Dvě slova jste asi přečetl, (spíš domyslel), ale jsou skoro správně. Porovnávejte to, co jste "přečetl" s dalším textem. a tabulkou. Děláme to tak všichni.
Uvítala bych, pokud nebudete dokola omlít své zásluhy, ale vrhnete se do práce s kurentem. Jednak tím sobě šetříte řas, druhak Váš přístup nebude vypadat, jakože si chcete přepis vydobýt za každou cenu.

Z


S vámi je opravdu legrace.
Jak jste mě již několikrát ráčila v každém řádku vašich reakcí nejméně dvakrát náležitě poučit, mimochodem... nejste učitelka? To by odpovídalo :D
Tohle fórum se jmenuje "Genealogické fórum", nikoliv "Škola čtení kurentu". Pokud máte problém pomoci s přečtením 10 slov, místo toho máte čas arogantně poučovat s uctivou slušnou prosbou přicházející diskutéry, ale máte čas vypisovat sáhodlouhé arogantní litanie, tak je něco špatně. Když pomoci nechcete, tak prostě nereagujte a nechte ostatní, třeba někdo bude méně neochotný než vy. Mimochodem, našli se takoví, co mi na rozdíl od vás pomohli, akorát to poslali raději emailem, protože mají strach abyste je odsud nevyhodila.
Tak se paní učitelko mějte hezky, zdravím do Vanglu a s Pánem Bohem. Yaryn
Za upřímnost očekávám smazání účtu za 3... 2... 1 :D
Yaryn
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon říj 12, 2020 14:21
Oblast pátrání: Jmk, Vysočina

Re: Matrika-narození, 1846, Lipov okr. Hodonín, němčina

Příspěvekod Zora » stř úno 28, 2024 16:18

Tohle fórum se opravdu nejmenuje vše pro Yaryna podle jeho potřeb a rozkazů. :-), ani nepřemýšlíme o přejmenování.
----------
Cena přečtení a přeložení jednoho zápisu se pohybuje u profigenealogů kolem 300,- Kč.
Z Vás nemluví upřímnost, ale snaha mít všechno a bez námahy a zdarma.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29155
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matrika-narození, 1846, Lipov okr. Hodonín, němčina

Příspěvekod Yaryn » stř úno 28, 2024 16:58

Nikoliv paní učitelko,
zase máte potřebu poučovat a zase jste úplně mimo. A ještě verbálně napadat a urážet.
Já jsem přišel s PROSBOU a očekával, že někdo ochotný, ne vy, mně třeba pomůže. Naštěstí nearogantní a ochotní lidé ještě nevymřeli a pomohli.
Zase se budu opakovat, když pomoci nechcete, nic vás přece nenutí, stačí, když nebudete reagovat, najdou se třeba jiní dobří lidé.
Kdybych když jsem nebyl ještě méně zběhlý než dnes, pátrání ve svém rodokmenu jsem si zaplatil, vím, co to stojí.
Kdybyste místo svých přednášek napsala, těchto 10 slov vám přečtu za 300 korun, tak vy byste měla bez řečí 300 korun, já přečtený zápis a oba bychom měli méně opotřebovanou klávesnici.
No a na ten výpad o upřímnosti nebudu reagovat.
Yaryn
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon říj 12, 2020 14:21
Oblast pátrání: Jmk, Vysočina

Re: Matrika-narození, 1846, Lipov okr. Hodonín, němčina

Příspěvekod Zora » stř úno 28, 2024 17:26

Jsem ráda, že jste uspěl, přeju Vám to.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29155
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matrika-narození, 1846, Lipov okr. Hodonín, němčina

Příspěvekod zburget » stř úno 28, 2024 18:17

Chjo…

Toliko povyku a prakticky pro nic.

Tak teď nevím, jestli už to máte přečtené nebo v jekém je to stavu. Já měl nachystané nějaké řešení, ale než jsem se sem dohrabal, tak nevím, na čem jsme.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12593
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Předchozí

Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků