narození 1860 česky, řeřichy

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

Re: narození 1860 německy, řeřichy

Příspěvekod jitkaporschova » čtv srp 05, 2021 7:19

Děkuji, nevím jakým dalším písmem se psalo, jsem na začátku, tak jsem jen tipla :-)
Ani jsem nevěděla že je kurent němčina, proto ten zmatek u mě! Když se o tom nemám s kým poradit, tak to nevím, ale chtěla jsem s tím poradit :-)
Změním tedy na němčinu, už to tedy vím :-)
Děkuji
jitkaporschova
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát črc 09, 2021 19:25
Oblast pátrání: úvaly, ďáblice, karlín, V Luhách, Kacín, Z OIor, Příbram, Příčina u Rakovníka, Sokolov, Votice,

Re: narození 1860 česky, řeřichy

Příspěvekod Zora » čtv srp 05, 2021 8:12

poznáte kurent, není nic snazšího, než si najít heslo kurent na wiki a poučit se.

Zkuste si zde přečíst - Jak začít pátrat I - III
jsou tam různé vychytávky, které Vám mohou pomoci.

viewtopic.php?f=31&t=43560

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: narození 1860 německy, řeřichy

Příspěvekod Zora » čtv srp 05, 2021 8:23

jitkaporschova píše:Děkuji, nevím jakým dalším písmem se psalo, jsem na začátku, tak jsem jen tipla :-)
Ani jsem nevěděla že je kurent němčina, proto ten zmatek u mě! Když se o tom nemám s kým poradit, tak to nevím, ale chtěla jsem s tím poradit :-)
Změním tedy na němčinu, už to tedy vím :-)
Děkuji


Jazyk musíte změnit u prvního příspěvku, pouze první příspěvek se objevuje v přehledu na stránce.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: narození 1860 česky, řeřichy

Příspěvekod zburget » čtv srp 05, 2021 9:00

No, tady už je z toho totální zmatek, tohle už nemůžeme vracet zpět do čtení - to bych musel promazat kompletně celou diskuzi :-(

Navrhuju tedy následující postup. Už v podstatě víte, jak má dotaz vypadat. Zkuste s pomocí tabulky s kurentem přepsat maximum toho zápisu, byť byste byla schopná vyluštit jen fragmenty slov. Místo každého jednoho písmena, které nepřečtete napište jeden otazník. Dejte do sekce čtení nový dotaz, kde bude správně předmět a váš pokus o přepis, byť opravdu jen torzovitý. Nezapomeňte na odkaz a popis umístění záznamu na stránce.
A vyřešíme to tam. Nebudu vás s tím už víc trápit. Takhle pořád řešíme jen byrokracii a vy pořád nemáte to, pro co jste přišla.

Tenhle zápis je hodně nestandardní. Napůl česky (a psaný humanistickým písmem) a napůl německy (a psaný kurentem). A přitom vznikl v jednom okamžiku - dítě je manželské. Takovéhle zápisy bývají běžné u nemanželských dětí, kde je otec dopisovaný později při legitimizaci dítěte. Tohle je něco, co jsem snad ještě neviděl.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: narození 1860 česky, řeřichy

Příspěvekod Zora » čtv srp 05, 2021 9:27

Dvojjazyčné zápisy včetně různých písem jsme tu už měli... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: narození 1860 česky, řeřichy

Příspěvekod jitkaporschova » čtv srp 05, 2021 10:29

dobře děkuji, dám tedy nový a toto smažte, já musím mít vždy něco extra :-((((((( grrrrrr!!!!
opravdu jsem neměla tušení ten jazyk co po mě chcete :-) ted už to vím a upravím pak v novém :-)
Děkuji moc
jitkaporschova
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát črc 09, 2021 19:25
Oblast pátrání: úvaly, ďáblice, karlín, V Luhách, Kacín, Z OIor, Příbram, Příčina u Rakovníka, Sokolov, Votice,

Re: narození 1860 česky, řeřichy

Příspěvekod Zora » čtv srp 05, 2021 10:39

Když něco nevíte, vždy se ptejte. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků