VYŘEŠENO Matrika Černošín

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

VYŘEŠENO Matrika Černošín

Příspěvekod Kodar » sob kvě 29, 2021 12:13

Dobrý den,
potřeboval bych pomoc s přečtením záznamů týkající se narození Terezie Brandner. Podařilo se mi rozluštit pouze to, že se narodila v červnu (11?). Otcem je Jakob Brandner, matka Barbara roz. Pechott?
https://www.portafontium.eu/iipimage/30 ... =441&h=174

Děkuji za jakoukoliv pomoc.
Naposledy upravil Kodar dne sob kvě 29, 2021 12:29, celkově upraveno 1
Kodar
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned lis 29, 2015 21:38

Re: Matrika Černošín

Příspěvekod Zora » sob kvě 29, 2021 12:20

Jak Vás kolega již upozornil, přečtěte si pravidla v této sekci.

Následně si opravte předmět.
Uveďte: narození,(stačí N), Černošín, jazyk, kterým je zápis psaný a rok, ze kterého je zápis.
do zprávy vložte přepis (ne překlad) toho, co sám přečtete.
Místo písmen nebo slov, která jsou pro Vás obtížná, vložte zástupné znaky, třeba otazníky...

Pokud něčemu nerozumíte potřebujete s příspěvkem poradit, ptejte, případně se podívejte na předměty a strukturu dalších příspěvků v této sekci.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matrika Černošín

Příspěvekod Kodar » sob kvě 29, 2021 12:27

Děkuji za upozornění. Namísto pomoci dostávám již druhý návod, jak postupovat, aby můj dotaz byl formálně správný a dokonalý....
Domníval jsem se, že tak jako v minulých letech, můžu vložit odkaz a někdo mi pomůže s přečtením pro mne nečitelného kurentu.
Co jsem přečetl jsem napsal, takže kromě jmen, by byl můj dotaz plný otazníků.
Jak vidím, musím se nejprve naučit ptát a až to budu umět, zeptám se. Snad už správně.....

Hezký den
Kodar
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned lis 29, 2015 21:38

Re: VYŘEŠENO Matrika Černošín

Příspěvekod Zora » sob kvě 29, 2021 13:10

Inu, stačilo si přečíst pravidla, byl jste 2x upozorněn.
Vy nemáte rozluštěný zápis a my jsme věnovali zbytečně svůj čas tomu, abyste s tím zápisem mohl pohnout.
Děkujeme za návštěvu. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO Matrika Černošín

Příspěvekod Kodar » sob kvě 29, 2021 13:19

Inu, kdybyste nechtěla, vůbec byste si mého nedokonalého dotazu nemusela všimnout a odpovídat na něj!!!! Ale síla poučit a napomenout byla ve Vašem případě asi silnější! Ostatně, jak jsem si stačil všimnout, napomínáním a poučováním tady věnujete spoustu času i u jiných příspěvků.
Takže když nechcete pomoci, raději neodpovídejte, duplicitně nenapomínejte a věnujte se něčemu důležitějšímu!!!!!

Také děkuji za návštěvu a milé přivítání na tomto fóru po několika letech...
Kodar
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned lis 29, 2015 21:38

Re: VYŘEŠENO Matrika Černošín

Příspěvekod Mistr Jan » sob kvě 29, 2021 13:32

Já bych Vám byl býval s tím přepisem opravdu rád pomohl... Ale jsou tu zaběhaná pravidla, konvence – bez správného předmětu se zde na dotazy neodpovídá. Takže by tedy dle mého názoru skončil dotaz buď bez odpovědi (kvůli předmětu), anebo byste byl takto upozorněn (a od toho tu Zora a ostatní správcové taky více méně jsou). Jestliže bude dotaz po formální stránce správný, odpovědi se s jistotou dočkáte...

Nedokážu posoudit, zda to v roce 2015 bylo jinak, tehdy jsem tu nebyl.

Jestli je tedy dotaz již vyřešen, tak Vám mohu pomoct leda tabulkou... http://genealogie.nka.cz/?page_id=177

J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: VYŘEŠENO Matrika Černošín

Příspěvekod Kodar » sob kvě 29, 2021 13:50

To Mistr Jan
Děkuji za vysvětlení. Chápu, jsou pravidla, která se mají dodržovat, byl jsem na ně upozorněn a pochopil jsem. A stačilo jednou! Správkyně Zora si zřejmě ale myslí opak. Budiž, každý to máme jinak....
Můj dotaz sice vyřešen nebyl, nicméně se jej pokusím vyřešit jinak.

Děkuji a přeji hezký den
Kodar
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned lis 29, 2015 21:38

Re: VYŘEŠENO Matrika Černošín

Příspěvekod Zora » sob kvě 29, 2021 14:40

Kodar píše:Inu, kdybyste nechtěla, vůbec byste si mého nedokonalého dotazu nemusela všimnout a odpovídat na něj!!!! Ale síla poučit a napomenout byla ve Vašem případě asi silnější! Ostatně, jak jsem si stačil všimnout, napomínáním a poučováním tady věnujete spoustu času i u jiných příspěvků.
Takže když nechcete pomoci, raději neodpovídejte, duplicitně nenapomínejte a věnujte se něčemu důležitějšímu!!!!!

Také děkuji za návštěvu a milé přivítání na tomto fóru po několika letech...


jako moderátor si ho všimnout musím.
Místo keců jste mohl opravit a dávno by bylo vše odpovězeno.

PS V roce 2014 se psal taky předmět podle pravidel... , tuším, že tam nebyl uváděn jazyk.

edit
viewtopic.php?f=9&t=25969&p=122894#p122894

Tady e Váš příspěvek z roku 2015 - ejhle máte tam předmět naprosto správně .
Chodíte se sem tedy bezdůvodně hádat?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO Matrika Černošín

Příspěvekod Kodar2 » sob kvě 29, 2021 16:04

Vážená paní,
na hádání jste tady zřejmě vy i se svými praktikami (zablokování účtu). Od správce a potažmo ženy bych očekával slušné chování bez výrazů, jako jsou "kecy". Nepamatuji se, že bych použil podobný výraz.... Nicméně to svědčí o Vašem charakteru, chování a inteligenci!!!!
Evidentně jste tady od toho, abyste napomínala, poučovala, chovala se jako dráb a hledala v historii příspěvků, než abyste pomohla! Tak když už nechcete pomoci, tak ignorujte! Myslím, že tím budete daleko užitečnější!
P.S. S podobným chováním jsem se setkával za minulého režimu na základní škole. Nepracovala jste tak náhodou ve školství?
P.P.S. A zablokujte mi i tento profil, vrátím se třeba jako Kodar 9999
Kodar2
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 29, 2021 15:49

Re: VYŘEŠENO Matrika Černošín

Příspěvekod Zora » sob kvě 29, 2021 16:29

Nic jsem Vám neblokovala.
Chodíte sem vyhrožovat, pak jste chudák.

Z
edit - Váš nick nefiguruje mezi bany, (nebyl Vám ban udělen ani mnou, ani jiným, moderátorem), asi se neumíte ani přihlásit :-)
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO Matrika Černošín

Příspěvekod Kodar2 » sob kvě 29, 2021 16:53

Přihlášení nefunguje....Asi to opravdu neumím, prostě stal se zázrak!
Já se neumím přihlásit a Vy zase neumíte číst. Naopak Vy jste byla útočná - ničím jsem Vám nevyhrožoval!!!!
Ale staré dobré pořekadlo říká - moudřejší ustoupí. Tudíž ustupuji, a končím tuto nesmyslnou debatu!
Kodar2
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 29, 2021 15:49

Re: VYŘEŠENO Matrika Černošín

Příspěvekod Mistr Jan » sob kvě 29, 2021 17:22

Kolegové, já nějak nerozumím, o čem tato diskuse byla :-)
Dle mě naprosto o ničem. Nechť je vlákno přesunuto do vyřešených, tazatel ho tak označil.
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: VYŘEŠENO Matrika Černošín

Příspěvekod zburget » ned kvě 30, 2021 7:07

Uživatel Kodar dostal varování ze neakceptovatelná přístup k fóru a moderátorům.
Účet Kodar2 byl zablokován, protože se jedná o duplicitní účet.

Příspěvek nelze přemístit jinam, než do koše…
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků