Prosím o přečtení

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

Prosím o přečtení

Příspěvekod Ven » sob dub 10, 2021 10:16

Dobrý den,
prosím o přečtení záznamu o Jiřím Molákovi z 28. 2. 1680 https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00970.jp2
Přečtu jen: Usnul Jiřík Molák, soused z Vržanova. Pochován jest vedle křížku (?) _ na krchově ve Svatoslavi (?) Jakuba. Zajímalo by mě, kde je předek pochován, pokud je to v textu napsáno. Nejsem si jistá tou Svatoslaví, pokud někdo hledáte v podobné oblasti, objasníte mi, kde se hřbitov nacházel. V databázi historických hřbitovů, zaniklých hřbitovů apod. jsem v této obci žádný nenašla (pozn. Svatoslav u Třebíče). Děkuji
Ven
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob bře 20, 2021 22:39

Re: Prosím o přečtení

Příspěvekod zeter » sob dub 10, 2021 10:41

Takovýhle dotaz patří do sekce Čtení. Jsou tam (z dobrých důvodů) nastavená dosti přísná pravidla, jak dotaz položit (informace v předmětu atd), jak přepsat - písmeno po písmenu - a jaké doplnit informace (poloha zápisu na stránce)
Myslím, že by vám dost pomohlo, kdybyste ten dotaz dala do Čtení - až to budete podle pravidel luštit a přepisovat písmenko po písmenku, možná pak ani další pomoc nebudete potřebovat, protože zjistíte, že si zbytečně lámete hlavu nad něčím, co tam vůbec není napsáno.
(Jasně, ono by bylo nejjednodušší, kdybych vám prostě řekl, co tam je - ale jenom z krátkodobého hlediska: to přísloví o darování ryby a výuce rybaření myslím znáte :-)
zeter
 
Příspěvky: 3304
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Prosím o přečtení

Příspěvekod ozana » sob dub 10, 2021 11:52

duplicitní dotaz
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov


Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků