PROSÍM SMAZAT

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

PROSÍM SMAZAT

Příspěvekod Petr Foukal » sob lis 14, 2020 21:11

PLS smazat
GDPR
Naposledy upravil Petr Foukal dne sob lis 14, 2020 23:12, celkově upraveno 1
Petr Foukal
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon říj 20, 2014 12:44
Oblast pátrání: západní Čechy
Praha
severní Čechy
Bavorsko

Re: Josef vyšín

Příspěvekod Zora » sob lis 14, 2020 21:21

Upozorňuji na GDPR, bohužel, neměl byste zveřejňovat data žijících osob. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29115
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef vyšín

Příspěvekod Petr Foukal » sob lis 14, 2020 21:25

Děkuji za upozornění.
Jeho rodiče jsou ale oba již dávno mrtví.
A o člověku kterého hledám je zde zmíněno pouze jméno, příjmení a to že bydlí v Praze.
Petr Foukal
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon říj 20, 2014 12:44
Oblast pátrání: západní Čechy
Praha
severní Čechy
Bavorsko

Re: Josef vyšín

Příspěvekod Zora » sob lis 14, 2020 21:26

Upozornila jsem, ostatní je na Vás. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29115
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef vyšín

Příspěvekod zburget » sob lis 14, 2020 23:08

Petr Foukal píše:…o člověku kterého hledám je zde zmíněno pouze jméno, příjmení a to že bydlí v Praze.
Věřte mi, že tohle vám na pořádný průser může bohatě stačit!
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: PROSÍM SMAZAT

Příspěvekod ozana » ned lis 15, 2020 9:11

O tisících lidech víme jak se jmenují, kde bydlí a dokonce i kdy se narodily (např. všechy celebrity)...

Nedělejte z GDRS strašáka na všechno.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: PROSÍM SMAZAT

Příspěvekod Zora » ned lis 15, 2020 9:23

Zveřejnit lze pouze se souhlasem té konkretní osoby. Nic víc, nic míň.

edit - moderátor může jen upozornit, za zveřejnění odpovídá provozovatel .
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29115
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: PROSÍM SMAZAT

Příspěvekod Petr Foukal » ned lis 15, 2020 10:16

Chapu
Ja pouze vznesl dotaz, ze hledam toho cloveka ktery se menuje tak a tak a bydli ve meste Praha.
Dále z rodného listu jeho sestry( mé babičky) vím nacionále jeho rodičů, podle kterých jsem se jej pokoušel dohledat.
Prostě jsem to zkusil na náhodu, že by se zde mohl vyskytnout někdo z jeho příbuzenstva.
Nechápu tedy, čím bych se provinil prto GDPR.....zveřejněním jména, příjmení a města????
Opravdu??
Promiňte, ale prostě to nechápu.
Petr Foukal
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon říj 20, 2014 12:44
Oblast pátrání: západní Čechy
Praha
severní Čechy
Bavorsko

Re: PROSÍM SMAZAT

Příspěvekod Zora » ned lis 15, 2020 11:43

Bez souhlasu konkretní osoby nelze zveřejňovat její nacionále. Platí pro žijící osobu.
https://www.gdpr.cz/gdpr/osobni-udaje/

Mezi obecné osobní údaje řadíme jméno, pohlaví, věk a datum narození, osobní stav, ale také IP adresu a fotografický záznam. Vzhledem k tomu, že se GDPR vztahuje i na podnikající fyzické osoby, řadíme mezi osobní údaje i tzv. organizační údaje, kterými jsou například e-mailová adresa, telefonní číslo či různé identifikační údaje vydané státem.

Obecné nařízení věnuje speciální pozornost zpracování zvláštních kategorií osobních údajů, jimiž jsou údaje o rasovém či etnickém původu, politických názorech, náboženském nebo filozofickém vyznání, členství v odborech, o zdravotním stavu, sexuální orientaci a trestních deliktech či pravomocném odsouzení. ......

Netuším, zda nedošlo postupem času k nějaké aktualizaci legislativy, nechci se tím příliš zaobírat, to si když tak dohledejte.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29115
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: PROSÍM SMAZAT

Příspěvekod zburget » ned lis 15, 2020 12:12

Nebyl by problém napsat: "Hledám Frantu Kocourka" - takových je po republice hromada. Ale napsat že heldám někoho z nějakého konkrétního místa, tam už v tom lze hledat identifikaci konkrétní osoby a to už je problém.

Souhlasím s ozanou, že bychom se v těchto případech neměli zaklínat GDPR, protože to je něco trošičku jiného. Problémem jsou zákony na ochranu a zpracování osobních údajů (GDPR je jedna ze směrnic, podle kterých se řídí tyto zákony).
Jenže ono je jednodušší napsat - GDPR (o kterém je všeobecně rozšířeno povědomí, že je to strašák), než vysvětlovat, v čem konkrétně je kdo v konfliktu se zákonem o ochraně osobních údajů, který navíc málokdo dobře zná. GDPR je evropská směrnice, která řeší způsob ochrany a nakládání s osobními údaji (samozřejmě, že je nejdřív musí definovat). Pro nás zde je ale podstatné primárně to, co říká Zákon o ochraně osobních údajů, č. 101/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů.
GDPR samotné je do naší legislativy implementováno Zákonem o zpracování osobních údajů č. 110/2019 Sb.

Tím, že se zde odkazujeme na GDPR se odkazujeme na špatný zákon. Říkám to zde dlouhodobě.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: PROSÍM SMAZAT

Příspěvekod ozana » ned lis 15, 2020 12:20

Eva Škomicková, Praha - propagátorka soukromí v našem fyzickém i digitálním životě. eva@skomickova.eu

žalujte mne (všechny údaje jsou veřejné na internetu - sama si je tam dala)
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: PROSÍM SMAZAT

Příspěvekod zburget » ned lis 15, 2020 12:43

Já ty zákony nevymýšlím, často jsou totálně debilní a přotiřečící si, ale bohužel s nimi musíme žít a dodržovat je.

Pokud si na svoje stránky vložím své osobní informace, je to moje osobní volba. To ale neopravňuje kohokoli jiného, aby tytéž údaje zveřejnil bez mého souhlasu kdekoli jinde. Logiku v tom nehledejte.
Já vás žalovat nebudu. pí Škornicková ale může. A vyhraje. Poč? Protože nemáte její souhlas se zveřejněním jejích osobních údajů zde. Jak jsem psal, logiku v tom nehledejte - tak praví zákon.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: PROSÍM SMAZAT

Příspěvekod Zora » ned lis 15, 2020 12:53

ano, pro mě a pro mnohé ostatní je nejjednodušší napsat GDPR.
Dál se nehodlám zabývat, co který zákon řeší či neřeší.
Osobní údaje se zveřejňovat nemohou bez souhlasu dané osoby..

Ozano, sorry, ale v tomhle jste mimo. Kdokoliv může zveřejnit své osobní údaje, ale nikdo další je nesmí zveřejnit jinde.
A pokud snad máte její souhlas, tak jen dokládáte, že lze zveřejnit pouze se souhlasem této osoby.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29115
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: PROSÍM SMAZAT

Příspěvekod zburget » ned lis 15, 2020 13:13

Zora píše:ano, pro mě a pro mnohé ostatní je nejjednodušší napsat GDPR.
Dál se nehodlám zabývat, co který zákon řeší či neřeší.
Já vím, že je situace kolem ochrany / zpracování osobních údajů situace pro nezasvěcené ne úplně jednoznačná, ale pokud někde napíšu, že něco nesmím, musím říct proč. A odkázat se na špatný zákon je prostě nesmysl.

Když budu řešit ochranu přírody, nebudu se odkazovat na vyhlášku o provozu na pozemních komunikacích - protože prostě řeší něco jiného, i když se tam o ochraně životního prostředí taky někde píše.

Jde mi jen o to, aby se nesmyslně nepsalo, že osobní údaje nelze zvěřejňovat, protože GDPR, ale protože Zákon o ochraně osobních údajů. Toť vše.
Ale uznávám, že když napíšu "protože Zákon o ochraně osobních údajů", tak to lidi nevyděsí tak, jako když napíšu "protože GDPR".
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: PROSÍM SMAZAT

Příspěvekod Zora » ned lis 15, 2020 13:30

No, zatím to (GDPR) funguje, dělám to tak stále a dělat budu, kdo si chce dohledat podrobněji, udělá to. Nemám v úmyslu nikoho děsit, jen zabránit tomu, aby nevznikly další problémy.
A mezi námi, nedala jsem sem odkaz na nějakou legislativu EU , ale na stránku, kde se řeší, co je to GDPR a následně, co jsou to osobní údaje.

Navíc - zveřejňování osobních údajů není věcí moderátorů, ti mohou jen upozornit.
Takže i do příště sorry, nebudu se dalším zdůvodněním proč GDPR a ochrana osobních údajů , zabývat.

Nakonec, není to poprvé, co mě opravuješ, i když dnes to přirovnání k pozemním komunikacích dost pokulhává.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29115
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Další

Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků