text 1656 křest

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

text 1656 křest

Příspěvekod Honza Kola » stř led 15, 2020 19:36

Dobrý den, chtěl bych poprosit jetli by mi někdo nemohl zkusit přečíst dva zápisy.Jsem amater a stěmito testy si nejsem vůbec jistý. první je z 5.3.1656 otec Waclav Kollaci. nevím ani jestli jde opravdu o jmeno Kolaci. Druhý text, u něj jsem si jistý jménem Waclav Kolaci(Kolaczi), ale nevím ostatní. Do teď jsem měl, pro mně docela čitelné texty. Předem moc děkuji, za pomoc
Přílohy
1656 vaclava a anny1.jpg
Naposledy upravil Honza Kola dne čtv led 16, 2020 19:49, celkově upraveno 1
Honza Kola
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 12, 2020 17:58

Re: text 1656 křest

Příspěvekod Honza Kola » stř led 15, 2020 19:38

Ještě druhý text.
Honza Kola
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 12, 2020 17:58

Re: text 1656 křest

Příspěvekod Zora » stř led 15, 2020 19:41

Přečtěte si pravidla v této sekci.
Opravte předmět - postup je napsaný v pravidlech.

Všichni jsme amatéři, každý z nás někdy začínal. Pokud jste se dostal do r. 1656, něco přečíst umíte.
Vložte tedy vše, co jste přečetl sám, opravíme, poradíme, doplníme.

Jen upřesňuji, nejsme genealogická služba, ale fórum, kde má každý z nás možnost se zdokonalit, naučit, poradit se s kolegy.
Nefungujeme jako černá skříňka, kam Vy vložíte odkaz a na druhé straně vypadne vše požadované. Je třeba projevit vlastní snahu.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: text 1656 křest

Příspěvekod Honza Kola » čtv led 16, 2020 9:40

první text
zápis z 5.března, odkud to nepřečtu jméno Kam..la, otec pan Václav Kolai(Kolaci), matka Anna Dít.. Tobiaš, kmotři pan K... Talavani z Kamika, pakječtě někdo z Kamiku,Anna Vousav... odkud to nepřečtu vůbec.

druhý text
2.února, oddan jest Stanislav ........z ......Zalzbatani s dcerou Václava Kolacziho od Chlumce, ...Tomáš syn P......, Ludmila Do...zka, P.... zal... Novaka z H....

Bohužel toho moc nepřečtu, nastala velká změna písma a to mi asi dělá velký problém :(. Budu vděčný za každý další rozluštěný slovíčko. Ještě jednou předem moc děkuji.
Honza Kola
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 12, 2020 17:58

Re: text 1656 křest

Příspěvekod Zora » čtv led 16, 2020 11:12

Neopravil jste předmět -

použijte tlačítko Upravit a u prvního Vašeho příspěvku předmět opravte.
vložte druh matriční události - tedy
křest (narození, svatba, úmrtí)
rok
obec
jazyk

pro čtení kurentu použijte:
zde tabulka na převod kurentu: http://genealogie.nka.cz/?page_id=177
zde : slovnik.cz
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: text 1656 křest

Příspěvekod Boza » čtv led 16, 2020 14:06

Jelikož je to z eBadatelny /vidím vesnice Kamýk, Bražnou, Velkou atd./ přiložte prosím také odkaz na celou stránku - tam stačí zkopírovat adresní řádek z prohlížeče.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1950
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: text 1656 křest

Příspěvekod Honza Kola » čtv led 16, 2020 19:46

https://ebadatelna.soapraha.cz/d/11666/7
Jde o křest z matriky Sedlčany 02. Nejsem si pravě úplně jistý zda jde o jméno Kolaci. Vím, že Kolaci(Kolači, Kollacy,Kolaczi atd.) Byli v Krásné Hoře, Vysokým Chlumci, Vápenice a v Počepicích jsem je dokonce našel v Berní Ruli jako Jiřík Kolači sedlák). Moc děkuji za jakou koli radu. Sám jsem teda překvapený, že jsem se dostal tak daleko. Asi jsem měl docela štěstí, předchozí texty jsem měl psané nějakým asi jako tiskacím písmem a to se četlo mnohem lépe.
Honza Kola
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 12, 2020 17:58

Re: text 1656 křest

Příspěvekod Zora » čtv led 16, 2020 19:50

Honza Kola píše:https://ebadatelna.soapraha.cz/d/11666/7
Jde o křest z matriky Sedlčany 02. Nejsem si pravě úplně jistý zda jde o jméno Kolaci. Vím, že Kolaci(Kolači, Kollacy,Kolaczi atd.) Byli v Krásné Hoře, Vysokým Chlumci, Vápenice a v Počepicích jsem je dokonce našel v Berní Ruli jako Jiřík Kolači sedlák). Moc děkuji za jakou koli radu. Sám jsem teda překvapený, že jsem se dostal tak daleko. Asi jsem měl docela štěstí, předchozí texty jsem měl psané nějakým asi jako tiskacím písmem a to se četlo mnohem lépe.


Důrazně žádám - opravte předmět, jinak příspěvek smažu.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: text 1656 křest

Příspěvekod Zora » čtv led 16, 2020 20:02

Fórum moderuji ve svém volném čase, snažím se, aby bylo přehledné pro všechny, je třeba myslet na pravidla. V opačném případě nemám jinou možnost, než příspěvek, který neodpovídá pravidlům, smazat nebo přesunout do koše.
Tedy znovu - opravte předmět a přepište co sám přečtete. Nepřekládat, přepisovat, tak jako to děláme my všichni. Přečtěte si pravidla.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: text 1656 křest

Příspěvekod Zora » čtv led 16, 2020 20:47

Přesunuto, kolega nereagoval ani na opravu, ani na vysvětlující SZ.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků