Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

Příspěvekod OhisverMuller » stř lis 27, 2019 9:22

Dobrý den,

prosím o pomoc s přečtením jména otce a matky narozeného dítěte Matěje: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/13108/5, poslední zápis dole na pravé straně.

O. Pawla ? Mat. ?

Prosím ještě o ověření zápisu v kolonce "matka": https://ebadatelna.soapraha.cz/d/3991/59, třetí zápis shora na pravé straně 113.

Barbora ?dlowa z ? Nepomuku ?

Je možné, že jde o stejnou osobu jako u druhého zápisu shora na levé straně 108: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/3991/57?

Moc děkuji.
OhisverMuller
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř úno 28, 2018 10:15
Oblast pátrání: Kouřim, Chabeřice, Jeřišno, Kladno, Příbram

Re: Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

Příspěvekod Zora » stř lis 27, 2019 9:32

Zápisy, které spolu nesouvisí, vkládejte samostatně.

Doplňte, co jste přečetl, viz pravidla. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

Příspěvekod zburget » stř lis 27, 2019 9:57

U prvního odkazu máte tak minimalistický přepis přečteného, že vůbec netuším, co nemůžete přečíst. A celý záznam se mi vám fakt přepisovat nechce…


Barbora Bredlowa ze wsy Nepomuku

Je možné, že jde o stejnou osobu jako u druhého zápisu shora na levé straně 108: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/3991/57?
Nejen možné, ale je to, řekl bych, zcela jisté. Jen je zde psána s P na začátku. Záměna P a B je zcela běžná.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

Příspěvekod OhisverMuller » stř lis 27, 2019 10:03

Děkuji, u toho B a P jsem si právě nebyl zcela jistý.

U prvního zápisu mi jde jen o jméno otce a matky, v zápisu je O. Pawla a dále netuším a pak Mat. a zde také nevím.
OhisverMuller
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř úno 28, 2018 10:15
Oblast pátrání: Kouřim, Chabeřice, Jeřišno, Kladno, Příbram

Re: Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

Příspěvekod Zora » stř lis 27, 2019 10:07

OhisverMuller píše:Děkuji, u toho B a P jsem si právě nebyl zcela jistý.

U prvního zápisu mi jde jen o jméno otce a matky, v zápisu je O. Pawla a dále netuším a pak Mat. a zde také nevím.

Příště vkládejte podle pravidel, zápisy slouží i dalším, kteří hledají ve stejné oblasti či stejné příjmení.
Tedy přepsat vše, co přečtete, a oddělovat různé, nesouvisející zápisy do dvou (více) různých dotazů.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

Příspěvekod zburget » stř lis 27, 2019 10:29

OhisverMuller píše:U prvního zápisu mi jde jen o jméno otce a matky, v zápisu je O. Pawla a dále netuším a pak Mat. a zde také nevím.
Několikrát zde zaznělo - přepište vše, co přečtete. Pokud nechcete celý zápis (což já osobně prferuju, protože v něm někdy může být schovaná jěnaká zajímavá informace a minimálně se potrénujete ve čtení), tak alespoň relevantní část. A to tak, aby bylo jasné, co přečtete a co vám chybí (chybějící písmena a slova nahraďte třeba otazníky). Hlavně ale tak, abychom mohli vzít originální text, váš přepis a jednoduše opravit a doplnit. Cokoli jiného je pro nás pracnější a snadno může dojít k nedorozumnění a následně dalšímu zdržování. A ano, tak, jak to chceme připravit je pracnější pro vás. Ale vy jste ten, kdo chce pomoc a proto by to pro vás neměl být problém.
Přepisujte pak přeně tak, jak je to v zápisu - v přesné transliteraci. tedy se zpřežkami, dvojitými w, g místo j apod. Jednak vám samotnému to pomůže ve čtení a my uvidíme, s čím případně máte problém a můžeme vás na tu konkrétní chybu upozornit.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

Příspěvekod OhisverMuller » stř lis 27, 2019 10:53

zburget píše:
OhisverMuller píše:U prvního zápisu mi jde jen o jméno otce a matky, v zápisu je O. Pawla a dále netuším a pak Mat. a zde také nevím.
Několikrát zde zaznělo - přepište vše, co přečtete. Pokud nechcete celý zápis (což já osobně prferuju, protože v něm někdy může být schovaná jěnaká zajímavá informace a minimálně se potrénujete ve čtení), tak alespoň relevantní část. A to tak, aby bylo jasné, co přečtete a co vám chybí (chybějící písmena a slova nahraďte třeba otazníky). Hlavně ale tak, abychom mohli vzít originální text, váš přepis a jednoduše opravit a doplnit. Cokoli jiného je pro nás pracnější a snadno může dojít k nedorozumnění a následně dalšímu zdržování. A ano, tak, jak to chceme připravit je pracnější pro vás. Ale vy jste ten, kdo chce pomoc a proto by to pro vás neměl být problém.
Přepisujte pak přeně tak, jak je to v zápisu - v přesné transliteraci. tedy se zpřežkami, dvojitými w, g místo j apod. Jednak vám samotnému to pomůže ve čtení a my uvidíme, s čím případně máte problém a můžeme vás na tu konkrétní chybu upozornit.


Já tomu rozumím, ale protože chápu, že je to pomoc dobrovolná, nechtěl jsem přidělávat práci navíc, pokud by se jednalo o zápis, který není pro mě relevantní, proto jsem chtěl vědět pouze jméno otce a podle, pokud by byl relevantní, pak dále zápis rozvíjet i s tím, že doplním to, co sám přečtu.
OhisverMuller
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř úno 28, 2018 10:15
Oblast pátrání: Kouřim, Chabeřice, Jeřišno, Kladno, Příbram

Re: Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

Příspěvekod Zora » stř lis 27, 2019 11:48

V tom případě použijte rubriku Hledám pomoc.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

Příspěvekod OhisverMuller » stř lis 27, 2019 12:33

Proč rubriku hledám pomoc, když potřebuji přečíst zápis? Akorát mi v tuto chvíli stačí přečíst jméno otce, abych si potvrdil nebo vyvrátil, jestli je pro mě zápis relevantní? To jsem také napsal a napsal jsem, co z toho umím přečíst. Pokud je problém přečíst jen část zápisu a je potřeba vždy řešit celý, tak se moc omlouvám. Jdu se pustit do čtení celého zápisu a poprosím v novém dotazu o jeho celé přečtení, abych splnil "pravidla".
OhisverMuller
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř úno 28, 2018 10:15
Oblast pátrání: Kouřim, Chabeřice, Jeřišno, Kladno, Příbram

Re: Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

Příspěvekod Zora » stř lis 27, 2019 12:40

Do sekce čtení zařazujte jen ty příspěvky, které splňují pravidla této sekce.
Ostatní vkládejte do rubrik, které nejlépe odpovídají Vašemu problému.

V sekci čtení by měly být zápisy, které obsahují co nejvíce přečtených podrobností o matriční události, především proto, aby následná pomoc toho, kdoVám to dočte, byla použitelná i pro další kolegy.
Jak opakovaně píšu, někdo hledá ve Vaší oblasti, jiný třeba právě Vaše příjmení.
Fórum slouží pro všechny, je třeba se pravidlům přizpůsobit nebo vyhledat jinou možnost, jiné fórum, které Vám třeba bude lépe vyhovovat.
Nic víc, nic míň.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

Příspěvekod OhisverMuller » stř lis 27, 2019 12:47

Jak jsem napsal, omlouvám se za chybný postup. Domníval jsem se, že ušetřím někomu čas se čtením celého zápisu, pokud si nejsem jistý, že je pro mě relevantní. Pokud toho času máte spoustu, jdu se pustit do čtení celého zápisu, i když třeba nebude potřeba. Domnívám se ale, že až přílišné lpění na detailech dost lidí odradí od využívání fóra (několik takových příspěvků jsem tu již četl). Děkuji.
OhisverMuller
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř úno 28, 2018 10:15
Oblast pátrání: Kouřim, Chabeřice, Jeřišno, Kladno, Příbram

Re: Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

Příspěvekod Zora » stř lis 27, 2019 12:53

OhisverMuller píše:Jak jsem napsal, omlouvám se za chybný postup. Domníval jsem se, že ušetřím někomu čas se čtením celého zápisu, pokud si nejsem jistý, že je pro mě relevantní. Pokud toho času máte spoustu, jdu se pustit do čtení celého zápisu, i když třeba nebude potřeba. Domnívám se ale, že až přílišné lpění na detailech dost lidí odradí od využívání fóra (několik takových příspěvků jsem tu již četl). Děkuji.


Dodržujte pravidla a pokyny moderátora, tak se oba vyhneme ztrátě času.
Další diskusi neočekávám. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

Příspěvekod OhisverMuller » stř lis 27, 2019 13:00

Já jí očekávám, protože si myslím, že jsem pravidla dodržel. Nadpis je podle pravidel a nenašel jsem, že by bylo potřeba žádat přečtení celého zápisu. Žádal jsem přečtení jen části a vypsal jsem, co mohu ze zápisu přečíst. Kde jsou porušena pravidla?
OhisverMuller
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř úno 28, 2018 10:15
Oblast pátrání: Kouřim, Chabeřice, Jeřišno, Kladno, Příbram

Re: Narození 1743 Tisová u Příbramě čeština

Příspěvekod Zora » stř lis 27, 2019 13:21

Přesunuto do koše.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků