Hledám online matriky obcí: Briška, Čáslav, Sehradice,...

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

Hledám online matriky obcí: Briška, Čáslav, Sehradice,...

Příspěvekod danny99 » pon čer 11, 2012 13:24

Dobrý den,
hledám naskenované matriky Čáslavi, Brišky (část Volyně) , Sehradice, Mirohošča (okres Dubno).

Předem moc děkuji.



________________
danny99
danny99
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát dub 27, 2012 16:32

Re: Hledám online matriky obcí: Briška, Čáslav, Sehradice,..

Příspěvekod TKempny » pon čer 11, 2012 16:36

to je skvělé že hledáte, ale my o tom nemusíme vědět. zkuste si vzít do ruky mapu, pak se podívat na příslušný archiv a tam si to najít sám, tak jak to dělá 100% místních svéprávných lidí. no a pokud to nezvládnete, tak vám nezbyde nic jiného než si zaplatit nějakého schopného genealoga. zadarmo ani kuře nehrabe. říkal jsem vám to už jednou a bohužel se musím opakovat.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Hledám online matriky obcí: Briška, Čáslav, Sehradice,..

Příspěvekod danny99 » pon čer 11, 2012 18:43

Teďkom Vás nechápu :D
To byla jen poptávka


__________________
danny99
danny99
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát dub 27, 2012 16:32

Re: Hledám online matriky obcí: Briška, Čáslav, Sehradice,..

Příspěvekod TKempny » pon čer 11, 2012 18:48

já rozumím tomu že mě nechápete, já vás totiž taky nechápu. :shock:

míst, kde jsou matriky online je asi 5 a jsou rozděleny podle územní působnosti archivů :roll: stačí trocha snahy a najdete si mapu, když nevíte kde, zeptejte se strejdy gůgla, podle mapy se dostanete na příslušný archiv a tam si najdete matriku kterou hledáte. :idea:

:roll: udivuje mě, že tady rovnou nenapíšete předka at vám uděláme rodokmen.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Hledám online matriky obcí: Briška, Čáslav, Sehradice,..

Příspěvekod Zdenek » pon čer 11, 2012 20:32

Tak ta Mirohošča (okres Dubno). je pokud se nemýlím na Ukrajině. Pokud je tomu tak, tak tady asi nepochodíte.

Sehradice, těch je víc, třeba okres Zlín. Archiv Brno matriky od 1641

Volyně archiv Třeboň matriky od 1616, ale obec Briška se tam nevyskytuje???? Třeba se jedná o jinou Volyni nutno upřesnit

Čáslav archiv Praha matriky od 1631


Trvalo to asi 10 minut a nic za to nechci. :lol: :lol: :lol:
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Hledám online matriky obcí: Briška, Čáslav, Sehradice,..

Příspěvekod danny99 » pon čer 11, 2012 21:03

Dobrý den,
ano, Mirohošča (okres Dubno) je na Ukrajině. :D
Sehradice (myslím ty u Zlína)

, moc děkuji, dal byste mi prosím nějaké odkazy na online matriky? :wink:

Děkuji.

___________
danny99
danny99
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát dub 27, 2012 16:32

Re: Hledám online matriky obcí: Briška, Čáslav, Sehradice,..

Příspěvekod Zdenek » pon čer 11, 2012 21:14

To můžu, ale není to zas tak složité. :D
http://actapublica.eu/matriky/brno/?akc ... signatura=
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Hledám online matriky obcí: Briška, Čáslav, Sehradice,..

Příspěvekod TKempny » pon čer 11, 2012 23:56

no nevím pane Zdenku, jak dlouho vás bude bavit mu strkat až pod nos odkaz na každou matriku, kterou bude potřebovat najít.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Hledám online matriky obcí: Briška, Čáslav, Sehradice,..

Příspěvekod Milan Wölfl » úte čer 12, 2012 16:56

Tomáši, každý se musí naučit používat Google :)
V začátcích každý "bažant" otravuje "mazáky" se zdánlivými pitomostmi. My ale nikoho nechceme odradit od genealogie, takže slušně:
každý nějak začínal. A každý (nebo většina) musela začít s nulovými vědomostmi. Danny, pořiďte si literaturu a pročítejte stará témata!
Bez toho se stejně odpovědi nedočkáte, poněvadž nikdo nechce xkrát přepisovat to, co už jednou napsáno bylo a tím pak to staré téma zahrabat...
Literatura do začátků - Josef Peterka, Cesta k rodinným kořenům a Henri Camillo Pohanka, Po stopách vlastních předků. Bez toho si jako začátečník ani neškrtnete! Pokud již máte začátky za sebou, tak pořádně pročítejte ta stará témata. Je tu hodně zajímavostí, ale zahrabaných hodně dávno. Proto se také používá "Hledat" vpravo nahoře...
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Hledám online matriky obcí: Briška, Čáslav, Sehradice,..

Příspěvekod TKempny » úte čer 12, 2012 23:25

slušně jsem upozornil poprvé, do pošty mi posléze přišlo od 3 lidí z fora že s tímto člověkem již mají zkušenosti od jinud i s odkazem. stačí se podívat po foru, kam co postuje a minimalně polovina jeho postu je mimo misu viz posledni v vymření po meči. každopadně si myslím, že jsem vše napsal slušně a jasně. nejsme tady žádná charita a nebudeme nikomu nic dělat zadarmo. jedna věc je pomoct a popostrčit, druhá věc je někoho obskakovat. ja nikoho odrazovat nechci, jen se mi nelibi kdyz někdo přijde a řekne tak tady jsem a udělejte všechno za mě.

:wink: když neumí používat google tak jak našel naše forum?

ps: proti Danymu nemam nic osobniho, jen se mi nelibi jeho chovani. (pokud ovšem bude pokračovat směrem kterym nakročil v tema hledani Amalie P. tak mu nemam co vytykat)
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Hledám online matriky obcí: Briška, Čáslav, Sehradice,..

Příspěvekod Milan Wölfl » stř čer 13, 2012 8:37

Hlavně, aby četl reakce na svá témata, a hlavně aby pochopil, že to zábavné a napínavé je bádání. Musí se naučit, že tu nikdo nepracuje na cizích rodokmenech, ale na svém, na oplátku za pomoc od někoho jiného pomůžu někomu dalšímu. To je princip fora.
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Hledám online matriky obcí: Briška, Čáslav, Sehradice,..

Příspěvekod obluda31 » stř lis 07, 2012 21:34

danny99 píše:Dobrý den,
hledám naskenované matriky Čáslavi, Brišky (část Volyně) , Sehradice, Mirohošča (okres Dubno).

Předem moc děkuji.

Volyně může být také území na denšní Ukrajině.

________________
danny99
obluda31
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 02, 2012 8:06

Re: Hledám online matriky obcí: Briška, Čáslav, Sehradice,..

Příspěvekod Zora » stř lis 07, 2012 21:49

Napadlo někoho, že se jedná o velmi mladého klučinu, který nadšeně hledá své předky? Hledá je samostatně, jen občas se pokusí požádat o radu.a že jich za tu dobu, co jsem tady já, našel opravdu hodně.
Ano, z dospěláckého hlediska jsou jeho otázky občas špatně položené, někdy mohou vyznít dokonce tak, že chce, aby za něj někdo snad dělat genealogickou práci.
Není tomu tak, on hledá předky na Slovensku, na Ukrajině, na Moravě, snad i v Čechách, kontaktuje své vzdálené příbuzné, městské úřady, místní kronikáře. Zajímá se o historii obcí, putovaní rodu....
No, a když neví, jak se orientovat v archivech, které ještě nenavštívil, zeptá se. Sice blbě položenou nebo formulovanou otázkou, ale zeptá se.
Stejně dlouho asi trvalo panu Zdenkovi mu odpovědět, jako trvala odmítavá reakce pana Kempného. Každý máme svůj názor a samozřejmě možnost ho projevit. I já tak činím. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků