Němčina stará ZAPIS 1923 VYŘEŠENO.

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

Němčina stará ZAPIS 1923 VYŘEŠENO.

Příspěvekod jirik957 » sob bře 10, 2018 16:37

Příspěvek jsem zrušil. Omlouvám se, že jsem obtěžoval. Staré písmo fakt neumím měl jsem za to, že se skutečně najde dobrá duše, která mi těch 8 řádků starého rukopisu přečte. Už nepište prosím,odhlašuji se a odcházím.
Jirka

Mám prosbu, tohle je zápis ze schůze stavebního družtsva V zápise je o tom zmínka, schůže byla měsíc po koupi pozemku. Přečetl by mi někdo co se v tomhle odstavci píše - ta stará abeceda je nádherná, ale přečíst ji neumím. Děkuji moc. Když na ten obrázek kliknete objeví se správně.
Naposledy upravil jirik957 dne sob bře 10, 2018 23:04, celkově upraveno 1
jirik957
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 28, 2017 19:03
Oblast pátrání: Stonava

Re: Němčina stará ZAPIS 1923 prosba o přečtení

Příspěvekod zedir » sob bře 10, 2018 19:35

Já už nevím, jak vám to říci. Při každém vašem novém dotazu stále ten stejný problém. Místo toho, abyste dotaz odminule napravil, uděláte (neuděláte) to stejné. Myslíte si, že si tu toho nevšimnu? Pokud nebudete investovat sebemenší svou snahu, doporučím vám vyhledat profesionála, který od vás ovšem bude chtít zaplatit každé písmeno.

Čekám, že za toho zlého ale zase budu já.

viewtopic.php?f=29&t=40709&p=184039#p184039

PS: proč si myslíte, že ještě tři hodiny po odeslání byl váš dotaz bez odpovědi? Zrovna ve Čtení, kde je velký pohyb. Možná proto, že i ostatní vyžadují dodržování pravidel.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Němčina stará ZAPIS 1923 prosba o přečtení

Příspěvekod jirik957 » sob bře 10, 2018 21:09

Jediné co jsem z toho přečetl, byl Obmann Steffek a Spólka ziemska in Konskau. Minule jsem to stáhl,protože zadanou přílohu po kliknutí administrativní systém tohodle webu převrátil o 90 stupňů a nevěděl jsem si rady,jak to nahrát ,aby to bylo dobře. Teď jsem to nahrál otočené a po rozkliknutí je to dobře. A navíc jsem to nahrál do špatné kategorie.
Pokud si myslíte, že se nesnažím, kašlete na mě. Dobře mi tak, ale tu starou abecedu neumím. I tak Vám děkuji za Vaše slova a přeji hezký večer.
Jirka
jirik957
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 28, 2017 19:03
Oblast pátrání: Stonava

Re: Němčina stará ZAPIS 1923 prosba o přečtení

Příspěvekod zedir » sob bře 10, 2018 21:25

Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Němčina stará ZAPIS 1923 prosba o přečtení NEPŘEČTENO, STAŽE

Příspěvekod jirik957 » sob bře 10, 2018 21:54

Nemám co dodat. Prostě to neumím a hledal jsem pomoc tam,kde ji nabízejí.
J.
jirik957
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 28, 2017 19:03
Oblast pátrání: Stonava

Re: Němčina stará ZAPIS 1923 prosba o přečtení

Příspěvekod zedir » sob bře 10, 2018 22:06

Pomoc tu nabízíme, ale ne naprosto zadarmo, jen z filantropie, jak si očividně myslíte, stejně jako spousta dalších tazatelů (přečetl jste si ta pravidla vůbec někdy?). Neplatíte tu penězi, ale platíte tu vlastní snahou. Pokud nezaplatíte, fórum vám nepomůže, protože by popřelo vlastní pravidla. Nevím, jestli je na tom něco nepochopitelného, ale přehnané požadavky tam rozhodně nejsou. Každé fórum má svá pravidla, toto má pravidla uvedená výše.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Němčina stará ZAPIS 1923 prosba o přečtení

Příspěvekod Zora » sob bře 10, 2018 22:10

Já bych Vám poradila, začít se čtením u matričních záznamů. Ty nejmladší bývají psané česky, na těch se naučíte strukturu zápisu - ta se neustále opakuje - a postupně do minulosti pochopíte i zápisy psané v němčině. Slovníčků pro genealogy je spousta, není problém si je dohledat, stejně jako si spoustu slov můžete dohledat tady pomocí vyhledavače.

Podle mých zkušeností není dobré se pouštět do čtení písemností typu smluv, pozemkových knih, záznamů z Lánové vizitace (nebo Berní ruly), když genealog začíná.
Pokud z části přečtete záznam, někdo Vám ho doplní, opraví, pak je třeba, abyste každé jednotlivé slovo zkontrolovat a poučil se, co jste četl špatně.
Já, pokud mně čas dovolí , to dělám i u cizích zápisů, vždy mě to nepatrně posune.

Pak vstřebáte, jak se zaznamenávala jednotlivá písmena, že značky nad písmeny sloužily pro odlišení, že třeba se psala i tečka na písmenem C... , že slova zkracovala, že byly dokonce písařské zkratky...
Víte, naše fórum není prvotně o tom, že někdo vytáhne ze šuplíku listinu, sem ji vloží a ráno ji má na stříbrném podnose přečtenou, přeloženou s přáním dobré rána. Fórum je to o trpělivé práci nás všech, o vzájemné pomoci a o postupném posunování se po žebříčku zkušeností.
Ten, kdo začíná, musí začínat úměrně svým schopnostem. V první třídě taky děti nečtou třeba ve švédštině, ale vše se učí postupně.
Zkuste najít matriční záznamy o předcích z dob nedávných, uvidíte, že přečtete mnohem více slov a čím dál do minulosti se dostanete, Vaše schopnost čtení se zlepší.

Pamatuji si zde hodně kolegů, kteří přišli, neuměli vůbec nic, mnohdy , jak se říká, ani pozdravit, a v poměrně krátkém čase pochopili, jak fórum funguje, čtení jim šlo najednou lépe a velice rychle se vypracovali mezi špičku mezi těmi, kdo čtou.
Nenechejte se odradit tím, že Vám listina přečíst nejde, určitě Vám zpočátku pomohou již zmíněné matriční záznamy.

Rádi Vám pak doplníme, co se Vám nepodaří.

Pěkný večer. Z

PS k příspěvku Zedira nade mnou - neplatíte pouze vlastní snahou, ale také pomocí druhým.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Němčina stará ZAPIS 1923 prosba o přečtení

Příspěvekod jirik957 » sob bře 10, 2018 22:49

P. Zoro díky.
Jirka
jirik957
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 28, 2017 19:03
Oblast pátrání: Stonava


Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků