Prosím o přečtení záznamu narození v matrice

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

Prosím o přečtení záznamu narození v matrice

Příspěvekod Aneri » pát bře 27, 2020 15:40

Najde se někdo, kdo by mi přečetl (přeložil) záznam v matrice narozených Mýto 04 okr. Rokycany - rok narození 1760 - viz příloha.

Moc děkuji za ochotu.

Aneri
Přílohy
narození Jana, syna Joannise a Anny.jpg
Aneri
Aneri
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 23, 2019 14:04
Bydliště: Komárov u Hořovic
Oblast pátrání: Jince, Velcí, Hluboš, Zaječov, Mýto, okr.Rokycany, Louny, Židlochovice, Ledce, Rajhrad

Re: Prosím o přečtení záznamu narození v matrice

Příspěvekod ATUM » pát bře 27, 2020 15:53

Nejdříve si přečtěte pravidla fóra a postupujte dle nich !
ATUM
 
Příspěvky: 676
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Prosím o přečtení záznamu narození v matrice

Příspěvekod Aneri » pát bře 27, 2020 15:58

Pravidla jsem si přečetla a to co jsem napsala není nic proti nim, takže Vaši výtka není na místě. Využila jsem přílohu, záznam je kvalitní a tím jsem usnadnila vyhledávání. Pokud to nechcete přeložit, tak to nechte někomu jinému.
Přeji hezký den

Aneri
Aneri
Aneri
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 23, 2019 14:04
Bydliště: Komárov u Hořovic
Oblast pátrání: Jince, Velcí, Hluboš, Zaječov, Mýto, okr.Rokycany, Louny, Židlochovice, Ledce, Rajhrad

Re: Prosím o přečtení záznamu narození v matrice

Příspěvekod Zora » pát bře 27, 2020 16:12

Aneri píše:Pravidla jsem si přečetla a to co jsem napsala není nic proti nim, takže Vaši výtka není na místě. Využila jsem přílohu, záznam je kvalitní a tím jsem usnadnila vyhledávání. Pokud to nechcete přeložit, tak to nechte někomu jinému.
Přeji hezký den

Aneri


Důrazné upozornění moderátora.
pravidla jste nečetla, nebo jste jim nevěnovala žádnou pozornost.ů
Kolegova výtka je naprosto na místě.

1. Předmět zprávy. Vždy uveďte pramen, rok, místo a jazyk. Vše ostatní pište do těla zprávy.
--------
b) umístění zápisu na snímku (druhý vlevo odspodu)
a) odkaz na zápis, který chcete přečíst – digitalizovaný zdroj (např. matriky, pozor na přímé odkazy u archivů Litoměřice, AHMP, Třeboň a Opava),

c) vždy napište do těla zprávy to co sami přečtete (v originálním jazyce dokumentu), i kdyby to mělo být chybně nebo torzovitě. Váš zápis: .... Marie ? (asi Richter?), dcera ..... a .... je pro nás povzbuzením k pomoci a ocenění snahy, žádná snaha o přečtení textu z vaší strany bude znamenat, že vám pravděpodobně nikdo nepomůže. Chybně přečtený text znamená jenom tolik, že vám jej opravíme, hlavu vám trhat nebo smát se vám nebudeme.....

Jestli je něco nejasného, ptejte se, neurážejte se.
Poradím, zápis přepisujte, nepřekládejte, sama se tak naučíte číst a hlavně,. ochotní kolegové pak jen do zápisu doplní nebo opraví. Šetřte čas těch ochotných.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Prosím o přečtení záznamu narození v matrice

Příspěvekod zburget » pát bře 27, 2020 16:19

Já dodám ještě drobnost - v pravidlech se píše zcela zřetelně, že je vždy potřeba vkládat celou stranu, nejen výřez. Má to svoje důvody.
A taky je tam napsáno, ať nevkládáte přílohy přímo sem do fóra. Jednak tím četříte místo na serveru, druhák se při vložení sem často zmrší rozlišení tak, že je záznam nečitelný (to se třeba teď nestalo).
Přílohu tady ale už teď nechejte tak, jak je. S tím si poradíme. To jen pro příště.


Pokud opravíte předmět a aspoň se to pokusíte přečíst, jak psala Zora, buďte si jistá tím, že tady budete mít od někoho z nás odpověď prakticky obratem.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Prosím o přečtení záznamu narození v matrice

Příspěvekod Zora » pát bře 27, 2020 16:23

zburget píše:Já dodám ještě drobnost - v pravidlech se píše zcela zřetelně, že je vždy potřeba vkládat celou stranu, nejen výřez. Má to svoje důvody.
A taky je tam napsáno, ať nevkládáte přílohy přímo sem do fóra. Jednak tím četříte místo na serveru, druhák se při vložení sem často zmrší rozlišení tak, že je záznam nečitelný (to se třeba teď nestalo).
Přílohu tady ale už teď nechejte tak, jak je. S tím si poradíme. To jen pro příště.


Pokud opravíte předmět a aspoň se to pokusíte přečíst, jak psala Zora, buďte si jistá tím, že tady budete mít od někoho z nás odpověď prakticky obratem.


Odkaz na matriční záznamy v okrese Rokycany je třeba vkládat ve formě odkazu, ne strana nebo výřez.

Rokycany
okres Rokycany, Plzeňský kraj, stát Česko

Moderátorka jasně uvedla - vložte odkaz, tak jak je to v pravidlech. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Prosím o přečtení záznamu narození v matrice

Příspěvekod Aneri » pát bře 27, 2020 16:26

Děkuji za upozornění. Tak jsem to zkusila, tak někdy příště.
Aneri
Aneri
Aneri
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 23, 2019 14:04
Bydliště: Komárov u Hořovic
Oblast pátrání: Jince, Velcí, Hluboš, Zaječov, Mýto, okr.Rokycany, Louny, Židlochovice, Ledce, Rajhrad

Re: Prosím o přečtení záznamu narození v matrice

Příspěvekod Zora » pát bře 27, 2020 16:29

Je třeba se přizpůsobit fóru a jeho pravidlům. My se Vám přizpůsobovat rozhodně nebudeme.
Zkusila jste to, nevyšlo Vám to :-)

Přeji pěkný den a hodně úspěchů v genealogii, asi někde jinde.
Příspěvek zamykám a přesunuji do koše.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků