vyřešeno...úmrtí Budíškovice 1812

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

Re: úmrtí Budíškovice 1812

Příspěvekod redcraft » pát bře 09, 2018 22:25

Tak nevím, jestli je tohle spíš úsměvné, nebo k pláči. Ano, jsem tu od roku 2012, ale prostě nedokážu ty materiály přečíst. To je pro vás tak nepochopitelné? Proto zde žádám o pomoc.
Kdybych to uměl, tak sem nepíšu. Působím i na jiných fórech se zcela jinou tématikou, ale s takovýmto nadřazeným přístupem jsem se ještě nikde nesetkal. Když někdo potřebuje poradit jak má opravit součástku v počítači, tak když vím, tak mu rád poradím a mám radost, že jsem mu pomohl. A určitě po něm nechci, aby mi napsal, jak by to asi opravoval on, když tomu nerozumí.

Opravdu jsem zklamaný. Už sem přispívat ani prosit o pomoc nebudu. Naštěstí jsou i jiné komunity, kde rádi poradí bez nějakých pravidel.

Můžete prosím zrušit i můj účet.
redcraft
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát pro 28, 2012 17:01

Re: úmrtí Budíškovice 1812

Příspěvekod zedir » pát bře 09, 2018 22:26

Zeptám se vás tedy na to, co je podle vás smyslem pravidel, pokud tu neustále obhajujete jejich porušování?
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: úmrtí Budíškovice 1812

Příspěvekod zedir » pát bře 09, 2018 22:27

redcraft píše:Tak nevím, jestli je tohle spíš úsměvné, nebo k pláči. Ano, jsem tu od roku 2012, ale prostě nedokážu ty materiály přečíst. To je pro vás tak nepochopitelné? Proto zde žádám o pomoc.
Kdybych to uměl, tak sem nepíšu. Působím i na jiných fórech se zcela jinou tématikou, ale s takovýmto nadřazeným přístupem jsem se ještě nikde nesetkal. Když někdo potřebuje poradit jak má opravit součástku v počítači, tak když vím, tak mu rád poradím a mám radost, že jsem mu pomohl. A určitě po něm nechci, aby mi napsal, jak by to asi opravoval on, když tomu nerozumí.

Opravdu jsem zklamaný. Už sem přispívat ani prosit o pomoc nebudu. Naštěstí jsou i jiné komunity, kde rádi poradí bez nějakých pravidel.

Můžete prosím zrušit i můj účet.


Opravdu nechápu, o jakém nadřazeném přístupu mluvíte. Jsou tu nějaká pravidla, kterými jste se zavázal řídit. Pokud se jimi neřídíte a já vás na to upozorním, je to nadřazený přístup?
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: úmrtí Budíškovice 1812

Příspěvekod redcraft » pát bře 09, 2018 22:29

zedir píše:Zeptám se vás tedy na to, co je podle vás smyslem pravidel, pokud tu neustále obhajujete jejich porušování?


jak jsem porušil pravidla? co jsem přečetl, to jsem napsal, a vy jste to ještě zpochybnil.....
redcraft
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát pro 28, 2012 17:01

Re: úmrtí Budíškovice 1812

Příspěvekod zedir » pát bře 09, 2018 22:30

redcraft píše:
zedir píše:Zeptám se vás tedy na to, co je podle vás smyslem pravidel, pokud tu neustále obhajujete jejich porušování?


jak jsem porušil pravidla? co jsem přečetl, to jsem napsal, a vy jste to ještě zpochybnil.....


To byl dotaz na sanssouciho, ale odeslal se ve chvíli, kdy jsem o vaší odpovědi o pár vteřin dříve nevěděl.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: úmrtí Budíškovice 1812

Příspěvekod redcraft » pát bře 09, 2018 22:31

zedir píše:
redcraft píše:Tak nevím, jestli je tohle spíš úsměvné, nebo k pláči. Ano, jsem tu od roku 2012, ale prostě nedokážu ty materiály přečíst. To je pro vás tak nepochopitelné? Proto zde žádám o pomoc.
Kdybych to uměl, tak sem nepíšu. Působím i na jiných fórech se zcela jinou tématikou, ale s takovýmto nadřazeným přístupem jsem se ještě nikde nesetkal. Když někdo potřebuje poradit jak má opravit součástku v počítači, tak když vím, tak mu rád poradím a mám radost, že jsem mu pomohl. A určitě po něm nechci, aby mi napsal, jak by to asi opravoval on, když tomu nerozumí.

Opravdu jsem zklamaný. Už sem přispívat ani prosit o pomoc nebudu. Naštěstí jsou i jiné komunity, kde rádi poradí bez nějakých pravidel.

Můžete prosím zrušit i můj účet.


Opravdu nechápu, o jakém nadřazeném přístupu mluvíte. Jsou tu nějaká pravidla, kterými jste se zavázal řídit. Pokud se jimi neřídíte a já vás na to upozorním, je to nadřazený přístup?


jak jsem porušil pravidla?
redcraft
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát pro 28, 2012 17:01

Re: úmrtí Budíškovice 1812

Příspěvekod zedir » pát bře 09, 2018 22:33

Jak jste porušil pravidla? Nechtějte mi namluvit, že po letech přečtete jen své příjmení a i kdyby, ta jednotlivá písmena by vám tím spíše jen měla sloužit pro srovnávání s ostatním textem, který, jak říkáte, nemůžete přečíst. Za ty roky jsem tu četl tisíce dotazů a mockrát jsem viděl, jak to vypadá, když někdo opravdu má problémy se čtením, anebo jen spoléhá na pomoc okolí.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: úmrtí Budíškovice 1812

Příspěvekod Zora » pát bře 09, 2018 22:37

Pro redcrafta

Prosím, od roku 2012 jste si určitě sehnal nějakou tabulku , podle které můžete porovnávat písmo,, určitě jste měl v ruce více matričních zápisů, ty kolem r. 1900 bývají velmi dobře čitelné.

V zápisech, které Vám v minulosti přečetli kolegové, jste si měl porovnávat jednotlivá písmena originálu a přečteného textu.
Na fóru jsou rady pro začátečníky, které by Vám pomohly s pochopením, s přístupem jak ke čtení, tak třeba i k hledání v matrikách.
Zdá se mně, že tohle všechno jste asi neudělal, nebo jen velice málo.

Jak si můžete být jistý, že to, co Vám někdo přečte, přeloží, pošle, je opravdu správné, že pátráte po vlastních předcích...?

Není třeba se urážet, cítit se odstrčený, nikomu zde netrháme hlavy, jen chceme vnímat také Vaši snahu.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: vyřešeno...úmrtí Budíškovice 1812

Příspěvekod redcraft » pát bře 09, 2018 22:56

Děkuji za objasnění, pochopil jsem, že tady nemám co dělat pokud nemám čas a prostor věnovat se pátrání po předcích jako svou hlavní životní náplň.
Přiznávám, že nemám dostatečnou snahu a bohužel ani čas učit se číst staré materiály. Přesto mě ale historie rodu zajímá a vždy si ověřuji přečtené texty.
Jinde z toho nikdo vědu nedělá.

Poprosím vás tedy o zrušení účtu . Stejně už si tady nedovolím nic napsat. (nejsem uražený, ale spíš zklamaný).

Děkuji

MS
redcraft
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát pro 28, 2012 17:01

Re: vyřešeno...úmrtí Budíškovice 1812

Příspěvekod zedir » pát bře 09, 2018 22:59

Mrzí mě, že nechápete smysl toho, co se vám pen, Zora a já snažili říct. Více už nemá cenu to rozebírat.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: vyřešeno...úmrtí Budíškovice 1812

Příspěvekod redcraft » pát bře 09, 2018 23:18

zedir píše:Mrzí mě, že nechápete smysl toho, co se vám pen, Zora a já snažili říct. Více už nemá cenu to rozebírat.


nemá, slušně jste mě slovně spráskali :shock:

jinak děkuji sanssoucimu, že se mě zastal :D
redcraft
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát pro 28, 2012 17:01

Re: vyřešeno...úmrtí Budíškovice 1812

Příspěvekod Zora » pát bře 09, 2018 23:26

Nebuďte zklamaný,všichni se stále musíme učit a Vy určitě jednou přijdete na to, že jsme Vám chtěli a stále chceme pomoci. Každý jsme totiž začínali a každý jsme museli překonávat nováčkovské neznalosti. Hodně štěstí do budoucnosti.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: úmrtí Budíškovice 1812

Příspěvekod pen » pon bře 12, 2018 14:50

redcraft píše:
pen píše:
pak bych vám to ráda dopsala, protože by mě těšil váš zájem o své předky a také o dodržování zdejších pravidel :idea:

A také si nemyslím, že by nějak souvisel zájem o své předky se schopností číst staré materiály.



Zájem o předky nemusí souviset se schopností číst staré materiály, ale na tomto fóru (resp. jeho sekci Čtení) vždy souvisel se snahou číst staré materiály.

Vy nemáte snahu je číst a respektovat pravidla, já proto nemám snahu vám pomoci.

Tam platí jednoduché rovnice

Mám snahu číst a respektuji pravidla na neplaceném fóru = někdo mou snahu ocení a pomůže mi "za děkuji"
Nemám snahu číst a nechci respektovat pravidla neplaceného fóra = zaplatím si profi genealoga a můžu mu diktovat své podmínky
Uživatelský avatar
pen
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv dub 06, 2017 16:52

Předchozí

Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků