Nová verze FTB

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Nová verze FTB

Příspěvekod lerak » sob dub 20, 2013 9:08

Je nová verze FTB 7.0. Udělal jsem pěknou blbost, že jsem si ji nahrál a pak mne to nechtělo pustit na mé placené webové stránky. Chtělo to nové webové stránky. Nakonec se mi podařilo se vrátit ke staré verzi a webovým stránkám díky gedcomu.
Málem jsem ztratil celý rodokmen. :shock:
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Nová verze FTB

Příspěvekod ozana » sob dub 20, 2013 9:27

Nevím, proč by Vás to nemělo pustit na původní web, zadáte-li stejný přístupový účet. A pokud uděláte upgrade přes starší verzi, tak nemůže být žádný problém. Jen koncovka souboru aplikace FTB uloženého na PC se změní na UZED (Unicode ZED). Takže když nahrajete starou verzi, tak se dá otevřít jen původní ZED soubor. Určitě to není třeba zachraňovat přes GEDCOM. Testoval 7.0 jsem od prvních betaverzí a nebyl s tím žádný problém.

Jen pozor na tu synchronizaci, čtěte pořádně, co vám aplikace píše. A v současné verzi 7099 je chyba v textu (je i v originální US prostředí).

Jde hlášení:

    Váš projekt v Family Tree Bulder není aktuální se stromem na rodinném webu.

    Chcete-li udržet svůj projekt v synchronním stavu, kliknutím na tlačítko 'Sync from web' bude použita tato verze projektu v FTB a ta pak synchronizována na rodinný web, dle aktuálních nastavení synchronizace. To může provést změny vašeho stromu na rodinném webu.

Na tlačítku je však uvedeno Synchr. z webu

Další dialog vše uvádí na pravou míru:

    Rozhodnete-li se zachovat současnou verzi projektu a tuto synchronizovat, mohou být přepsány všechny změny v rodinném stromě provedené přímo na rodinném webu.
    Jste si jisti, že chcete udržet tuto verzi projektu a synchronizovat ji na rodinný web?

Ano / Ne
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Nová verze FTB

Příspěvekod lerak » sob dub 20, 2013 11:30

Když jsem chtěl z FTB 7.0 zveřejnění tak mne to dávalo jen možnost nové webové stránky a tam zase chěli zaplatit za vyšší verzi. Přístupový účet nevím co je. Na FTB mám heslo, ale tam se žádné přihlašování nekoná a z My Heritage se neodhlašuji tam je také nějaké heslo.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Nová verze FTB

Příspěvekod ozana » sob dub 20, 2013 12:41

menu Synchronizace (Zveřejnění), Nastavení synchronizace, Synchronizovat na jiný web a tam se můžete Přihlásit jako jiný uživatel a zvolit na který web chcete rodokmen synchronizovat (zveřejnit).
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Nová verze FTB

Příspěvekod lerak » sob dub 20, 2013 13:05

To ano to jsem všechno viděl, ale na jiném webu už jsem neměl placenou verzi.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Nová verze FTB

Příspěvekod ozana » sob dub 20, 2013 13:31

Tak vyberte ten, na kterém máte Premium.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Nová verze FTB

Příspěvekod lerak » sob dub 20, 2013 14:54

Když jsem tedy vybral stránky s Premium tak se synchronizace po půli zastavila, že to nejde. Já jsem se už vrátil ke staré verzi také proto, že se mi nelíbí ta zpětná synchronizace z webové stránky. Myslím, že by to mohl být trochu chaos.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Nová verze FTB

Příspěvekod lerak » stř kvě 29, 2013 19:22

Nakonec jsem nainstaloval novou verzi FTB. Fotografie byly hrozně přeházené, tak jsem to dál nekontroloval a importoval jsem GEDCOM, který jsem měl připravený a pak to bylo v pořádku. Synchronizace, ale neprobíhá do detailu. Například když přidám další jméno k osobě ve FTB tak se mi nechce přenést na webové stránky.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09


Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: fifa.veit a 4 návštevníků