Program na rodokmen

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Program na rodokmen

Příspěvekod danny99 » ned bře 17, 2013 14:34

Dobrý den,
doteď jsem sestavoval svůj rodokmen na bezplatné versi My.heritage, ale došlo mi místo,
proto, aby se mi rodokmeny vlezly na tuto stránku , tak jsem si rodokmeny rozdělil na několik částí,
které v současnosti vypadají tak:

Dutkovi a Zajacovi 180 osob
Basařovi 207 osob
Hromjákovi a Segiňákovi 251 osob (maximum :( )
Dzurinovi 215 osob

Na My.heritage se mi velmi dobře pracovalo, podle mě je to až na ten počet osob úžasná stránka,
ale prosím, poraďte, jaký program je na rodokmen dobrý?
Nechci za HERITAGE platit pravidelně, kdyby se to dalo koupit "navždy" tak si to koupím.
Předem moc děkuji za radu.
S pozdravem
danny
Naposledy upravil zrnka písku dne ned bře 17, 2013 15:17, celkově upraveno 1
Důvod: přesunuto do správné sekce
danny99
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát dub 27, 2012 16:32

Re: Program na rodokmen

Příspěvekod Martin819 » ned bře 17, 2013 15:21

MyHeritage Family Tree Builder není omezen na počet osob v programu. Omezen je pouze počet osob, který můžete publikovat na internet. Pokud děláte rodokmen hlavně pro sebe, můžete dále sestavovat v počítači s libovolným počtem osob a akorát ho nepublikovat na internet. Pokud byste ho chtěl mít na internetu, můžete také používat FTB akorát si vždy vytvoříte gedcom, který nahrajete třeba na GeneaNet, kde ho mlžete mít online(pozor na diakritiku - GeneaNet s ní neumí pracovat). Jen kvůli omezení počtu osob na publikování nemusíte měnit program, pokud Vám tento vyhovuje. :)
Uživatelský avatar
Martin819
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv črc 05, 2012 15:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Program na rodokmen

Příspěvekod lerak » ned bře 17, 2013 16:30

Martin819 píše:MyHeritage Family Tree Builder není omezen na počet osob v programu. Omezen je pouze počet osob, který můžete publikovat na internet. Pokud děláte rodokmen hlavně pro sebe, můžete dále sestavovat v počítači s libovolným počtem osob a akorát ho nepublikovat na internet. Pokud byste ho chtěl mít na internetu, můžete také používat FTB akorát si vždy vytvoříte gedcom, který nahrajete třeba na GeneaNet, kde ho mlžete mít online(pozor na diakritiku - GeneaNet s ní neumí pracovat). Jen kvůli omezení počtu osob na publikování nemusíte měnit program, pokud Vám tento vyhovuje. :)


Ovšem GeneaNet to zřejmě jsou veřejné webové stránky. :!:
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Program na rodokmen

Příspěvekod alenas » ned bře 17, 2013 21:38

Zdravím - http://www.geneanet.org/

Dá se pracovat on line podobně jako na Heritage nebo nahrát gedcom. Vzhledem k tomu, že nezná českou diakritiku, tak vše vkládám ručně. Geneanet má 7 jazykových verzí (česky neumí), já používám němčinu a při ručním vkládání jsou "hacky a carky" v pořádku. Je nutné se zaregistrovat (bezplatně), počet osob nebo rodokmenů není omezen.
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 534
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: Program na rodokmen

Příspěvekod krouzova » ned říj 06, 2013 9:42

Mohu vřele doporučit program LEGACY. Je jedním ze tří nejlépe hodnocených programů na světě. Je v češtině, umí vyvdaná příjmení a dovede i veliké diagramy (plakáty) na zeď. Bližší informace na http://legacy.unas.cz/ nebo mailem legacy7@klikni.cz
krouzova
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 06, 2013 9:21


Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků