Software pro mac

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Re: Software pro mac

Příspěvekod Dagmar3121 » sob bře 25, 2017 16:50

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s češtinou v programu MacFamilyTree 8. Jak se zde píše (květen 2016), čeština by měla být co nevidět, ale momentálně v nabídce AppStore čeština uvedena není. Má někdo informace, jak to tedy je? Jak jsem pochopila z diskuze, starší verze v češtině byly, ale ty už se asi nedají sehnat.
Dagmar3121

Příspěvekod KorT » sob črc 01, 2017 15:08

Dobrý den.
S Windows jsem se definitivně rozloučil po "trvdé aktualizační politice" Windows 10. Chvíli jsem používal Linuxové distribuce. Nakonec jsem skončil u iOS.
Byl jsem nucen tedy nějak řešit jak budu používat a spravovat svůj rodokmen o cca 3500 osobách, kterou jsem v Legacy Family Tree v8.
Nejdříve jsem zkoušel emulaci Legacy v Parallels, ale nepřišlo mi to úplně nejlepší řešení.
Volba byla tedy jasná: koupil jsem MacFamilyTree v8 a jsem spokojený :D ... pěkný a intuitivní program

ALE !! co považuji za velký nedostatek programu je absence "ID" čísel, na které jsme si zvyklý a mám dle čísel odkazy na různé materiály (fotokopie rodných listů, fotek, matričních zápisků apod.). Navíc, pokud mám v rodokmenu osoby se zcela stejným jménem (a je jich poměrně dost), tak dle "ID" čísla je bezpečně rozlišuji...v MacFamilyTree tedy tápu.

Zatím si připisuji "ID" čísla přímo k příjmení osob ... do kolonky "Titul za". Tak se mi zobrazuje "ID" číslo i v zobrazeném stromu a u karet jednotlivých osob.

Jak to řešíte vy? Dá se to nějak vylepšit, obejít a podobně?

Děkuji za odpověď.
KorT

Oblast pátrání: genealogie rodu Kortusů ... ČR

Příspěvekod Johannes » úte srp 15, 2017 14:34

Dobrý den,

unikátní ID veřejně spojené s osobou v programu dle mých znalostí není. Sice jsou v databázi vygenerována čísla v podobě primárních klíčů, ale to není věc pro externí identifikaci.
Pokud nestačí rok narození, pak snad asi vaše řešení bude to nejlepší.

Jinak samozřejmě jde přidávat položku typu fact a definovat si svůj typ, kde se tato unikátní ID budou ukládat a nebudou součástí jména.
Johannes

Oblast pátrání: úsečka Lomnice nad Lužnicí, Strakonice, Horažďovice, Nepomuk. A okolí.

Předchozí

Zpět na Jaký software používáte?