Software pro mac

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Re: Software pro mac

Příspěvekod Dagmar3121 » sob bře 25, 2017 15:50

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s češtinou v programu MacFamilyTree 8. Jak se zde píše (květen 2016), čeština by měla být co nevidět, ale momentálně v nabídce AppStore čeština uvedena není. Má někdo informace, jak to tedy je? Jak jsem pochopila z diskuze, starší verze v češtině byly, ale ty už se asi nedají sehnat.
Dagmar3121
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob bře 25, 2017 15:39
Bydliště: Kladno
Oblast pátrání: Jižní Morava: Cvrčovice (Pohořelice), Ivaň, Přibice, Židlochovice, Březová nad Svitavou. Východní Čechy: Zadní Ždírnice, Radim, Čistá, Oldříš, Borová, Široký Důl, Pusté Rybné, Františky, Pustá Kamenice.

Re: Software pro mac

Příspěvekod KorT » sob črc 01, 2017 14:08

Dobrý den.
S Windows jsem se definitivně rozloučil po "trvdé aktualizační politice" Windows 10. Chvíli jsem používal Linuxové distribuce. Nakonec jsem skončil u iOS.
Byl jsem nucen tedy nějak řešit jak budu používat a spravovat svůj rodokmen o cca 3500 osobách, kterou jsem v Legacy Family Tree v8.
Nejdříve jsem zkoušel emulaci Legacy v Parallels, ale nepřišlo mi to úplně nejlepší řešení.
Volba byla tedy jasná: koupil jsem MacFamilyTree v8 a jsem spokojený :D ... pěkný a intuitivní program

ALE !! co považuji za velký nedostatek programu je absence "ID" čísel, na které jsme si zvyklý a mám dle čísel odkazy na různé materiály (fotokopie rodných listů, fotek, matričních zápisků apod.). Navíc, pokud mám v rodokmenu osoby se zcela stejným jménem (a je jich poměrně dost), tak dle "ID" čísla je bezpečně rozlišuji...v MacFamilyTree tedy tápu.

Zatím si připisuji "ID" čísla přímo k příjmení osob ... do kolonky "Titul za". Tak se mi zobrazuje "ID" číslo i v zobrazeném stromu a u karet jednotlivých osob.

Jak to řešíte vy? Dá se to nějak vylepšit, obejít a podobně?

Děkuji za odpověď.
KorT
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 01, 2017 13:48
Oblast pátrání: genealogie rodu Kortusů ... ČR

Re: Software pro mac

Příspěvekod Johannes » úte srp 15, 2017 13:34

Dobrý den,

unikátní ID veřejně spojené s osobou v programu dle mých znalostí není. Sice jsou v databázi vygenerována čísla v podobě primárních klíčů, ale to není věc pro externí identifikaci.
Pokud nestačí rok narození, pak snad asi vaše řešení bude to nejlepší.

Jinak samozřejmě jde přidávat položku typu fact a definovat si svůj typ, kde se tato unikátní ID budou ukládat a nebudou součástí jména.
Johannes
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř čer 26, 2013 19:14
Oblast pátrání: úsečka Lomnice nad Lužnicí, Strakonice, Horažďovice, Nepomuk. A okolí.

Re: Software pro mac

Příspěvekod elese » úte úno 09, 2021 12:23

Dobrý den,
po létech se vracím k rodokmenu a snažím se zjistit, co je nového.
Používám SW MacFamilyTree a jako nástupce dříve používaného Legacy Family Tree se mi jeví jako fajn program.
Z dřívějška mám koupenou verzi 8 a příležitostně budu aktualizovat na ver. 9
Předpokládám, že Vy, uživatelé MFT, máte aktuální verzi 9 a proto si dovolím poprosit o zkušenosti, zda jsou již opraveny avizované chyby předchozích verzí, jako zaokrouhlování při zadávání souřadnic místa atd.
Také bych uvítal rady, ohledně zadávání datumu - konkrétně jak zadat datum v rozmezí od - do, před, po datu, přibližné datum ... atd.
Budu vděčný i za jakékoliv další postřehy a zkušenosti s prací v tomto sw
Děkuji.
elese
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 09, 2008 21:23
Oblast pátrání: Pardubice, Smrkový Týnec, Chvaletice, Kladruby nad Labem

Re: Software pro mac

Příspěvekod Johannes » pon kvě 31, 2021 18:27

Zaokrouhlování: není. Bohužel je to podle specifikace GEDCOM a drží se jí jako klíště.

Data:
• approximate date (e.g. ABT 1890)
• before a certain date (e.g. BEF 1891)
• after a certain date (e.g. AFT 1889)
• between two dates (e.g. BET 1889 AND 1892)
• month and year (e.g. 2011/09)
• just the year (e.g. 2011)
Johannes
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř čer 26, 2013 19:14
Oblast pátrání: úsečka Lomnice nad Lužnicí, Strakonice, Horažďovice, Nepomuk. A okolí.

Předchozí

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků