MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Re: MyHeritege Family Tree Builder

Příspěvekod Viola » stř led 06, 2016 16:57

ozana píše:Možná to v novější verzi opravili. Jaké číslo verze má Viola (O aplikaci - číslo buildu)?

Mám
Version: 7.0.0.
Build: 7143
Release Date: March 2015
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

Příspěvekod MrTvola » stř led 27, 2016 13:43

Měl jsem Brothers Keeper a přešel jsem na MyH F T B
Jsem daleko spokojenější...
Dokonce se našly na netu i nějaké shody...
MrTvola
 
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 26, 2016 11:13
Oblast pátrání: Vlastní předci - okolí obcí - Mělník, Velké Meziříčí, Lysá nad Labem, Praha Východ,

Re: MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

Příspěvekod kolsi » pon úno 08, 2016 21:23

Dobrý večer. Než se to stane někomu jinému, tak vás raději předem varuji.

MyHeritage vydal novou verzi Family Tree Builderu 8.0 a já hlupák na ní hned aktualizoval. Výsledek je ten, že nefunguje synchonizace. To by se ještě zkouslo, ale v zápětí jsem zjistil, že u spousty osob se sama od sebe na webu vyplnila příčina smrti jako DEAT a jedna celá větev ve stromu se mi smazala. Takže to, co jsem za celý den naplnil, můžu dělat znova. Vtipné je, že jsem jako dárek dostal od MH zálohovací službu, která je ale v podstatě k ničemu, protože probíhá jednou měsíčně, a tak bych se tím jenom vrátil do stavu, kdy ve stromu nemám skoro nic.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

Příspěvekod dominikmatus » úte úno 09, 2016 9:48

Divné, určitě bych to nahlásil na webu jako problém. Odpoví vám, teda pokud to napíšete anglicky.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

Příspěvekod ozana » úte úno 09, 2016 10:45

Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

Příspěvekod kolsi » úte úno 09, 2016 11:58

jj, už jsem jim to hlásil i e-mailem. Raději jsem o tom ale informoval, aby se to nestalo i jiným.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

Příspěvekod Ambriel » pon bře 07, 2016 13:52

Mohl by mi nekdo poradit? Mam vytvoreny rodokmen na webu a ted sem si stahl FTB ale nemuzu prijit na to jak to synchronizovat. Porad mi to nabizi jen vytvorit novy rodokmen v FTB a ten pote synchronizovat na web :/
Ambriel
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř zář 23, 2015 23:55
Oblast pátrání: Horšice, Újezd, Letiny, Plzeň, Praha, Vlkov okr. Jaroměř

Re: MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

Příspěvekod Peters » pon bře 07, 2016 14:05

Soubor -> Obnovit projekt -> Obnova z rodinných online stránek
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

Příspěvekod Ambriel » pon bře 07, 2016 14:07

Moc dekuji :)
Ambriel
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř zář 23, 2015 23:55
Oblast pátrání: Horšice, Újezd, Letiny, Plzeň, Praha, Vlkov okr. Jaroměř

Re: MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

Příspěvekod Jardex » úte dub 12, 2016 16:22

Dobrý den, mohli byste mi někdo poradit? Když si ve FTB nechám v češtině vytvořit diagram – Rozrod – svislý, tak je vše v pořádku – zobrazují se mi kromě dat narození, sňatků a úmrtí i konkrétní místa, kde se osoby narodily, zemřely nebo kde uzavřely manželství. Tedy přesně tak, jak to mám zadáno ( v Možnostech diagramu mám v záložce Údaje zatrženo Úplné popisy (zde mám zatrženo Popis, Datum a Místo ). V češtině tedy vše OK. Potřebuji ale vytvořit ( a poté odeslat příbuzným ) diagram ve španělštině. A tady pro mne nastává kámen úrazu. Jakmile přepnu na španělštinu ( v horní liště programu FTB vlevo od Nápovědy ), tak se diagram vytvoří, ale údaje o místech narození, sňatku a úmrtí zmizí a zůstanou tam jenom data narození, sňatků a úmrtí. Nevíte jak na to, aby se mi v diagramu také ve španělštině objevovala i místa narození, sňatků i úmrtí, tedy názvy jednotlivých měst, obcí, států? Stejný „problém“ se objevuje, když v horní liště programu přepnu na jakýkoliv jiný jazyk. Mám FTB 7.0.0 build 7143.
Jardex
 
Příspěvky: 30
Registrován: pát led 01, 2016 18:22
Oblast pátrání: Kutná Hora, Bílé Podolí, Přelouč, Kaznějovsko, Plzeň, Dačice, Vídeň, Volyň, Argentina

Re: MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

Příspěvekod martin.foto » ned dub 17, 2016 21:34

Jardex píše:Dobrý den, mohli byste mi někdo poradit? Když si ve FTB nechám v češtině vytvořit diagram – Rozrod – svislý, tak je vše v pořádku – zobrazují se mi kromě dat narození, sňatků a úmrtí i konkrétní místa, kde se osoby narodily, zemřely nebo kde uzavřely manželství. Tedy přesně tak, jak to mám zadáno ( v Možnostech diagramu mám v záložce Údaje zatrženo Úplné popisy (zde mám zatrženo Popis, Datum a Místo ). V češtině tedy vše OK. Potřebuji ale vytvořit ( a poté odeslat příbuzným ) diagram ve španělštině. A tady pro mne nastává kámen úrazu. Jakmile přepnu na španělštinu ( v horní liště programu FTB vlevo od Nápovědy ), tak se diagram vytvoří, ale údaje o místech narození, sňatku a úmrtí zmizí a zůstanou tam jenom data narození, sňatků a úmrtí. Nevíte jak na to, aby se mi v diagramu také ve španělštině objevovala i místa narození, sňatků i úmrtí, tedy názvy jednotlivých měst, obcí, států? Stejný „problém“ se objevuje, když v horní liště programu přepnu na jakýkoliv jiný jazyk. Mám FTB 7.0.0 build 7143.


Nemuze to nejak souviset s jazykem, ktery se zadava ve FTB pro tvorbu databaze. Je tam vzdy primarni a sekundarni. Napada mne zda nepridat jako sekundarni spanelstinu.
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

Příspěvekod venusev » úte led 24, 2017 16:14

Dobrý den,
už se Vám někdy někdo ozval na dotaz z MH HelpDesk? Potřebuji poradit s FTB, ale nikdo se mi na moje emaily neozývá.
Nemá s tím někdo zkušenost?
Děkuji,
Venuše (i v křestním listu)
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Re: MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

Příspěvekod kolsi » stř led 25, 2017 8:55

Zkušenost mám, už jsem to tu i někde psal. Psal jsem jim na podporu asi tisíckrát, ani jednou problém nikdo neřešil.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

Příspěvekod Peters » stř led 25, 2017 9:03

Mně tedy odpověděli vždycky, někdy poradili lépe, někdy hůře, ale snad se mi nestalo, že by neodpověděli vůbec. Mám tedy Premium Plus.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

Příspěvekod kolsi » stř led 25, 2017 10:45

Já mám Premium. Odpověď jako přišla, ale vždycky se jednalo o nějakou univerzální nic neříkající odpověď a řešení žádné:
- před rokem jsem upgradoval na FTB8. Polovina mého stromu se smazala a u další poloviny se předvyplnila nesmyslná data. Z podpory přišla pouze odpověď, že tam nemají evidováno, že bych používal verzi 8. Žádná další reakce.
- u dalších problémů byly odpovědi, že jim se tak neděje a jestli mohu poslat screenshot. Poslal jsem screenshot i s přesným postupem, kdy se problém děje. Žádná další reakce už od nich nikdy nepřišla.
- když jsem u nich ve fóru nahlásil, že synchronizace mezi FTB a Online stromem poškozuje diakritiku v záznamech a připojil k tomu dotaz, jestli budou někdy řešit mé předešlé problémy, tak byl příspěvek během několika dnů zablokován.
- nedávno jsem zase zkusil upgradovat na FTB8, načetlo to jenom asi 1100 lidí (z cca 1800) a pak to zahlásilo, že moje předplatné více lidí neumožňuje (ačkoli to má umět 2500), reakce na problém zase žádná.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

PředchozíDalší

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků