MyHeritage Family Tree Builder (FTB)

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Příspěvekod sanmarco » ned led 15, 2012 11:15

Aha, tak oprava. Teď jsem to propočítal a je to odečteno i na té první stránce. Takže k platbě opravdu 94 Euro, vychází to tak správně.
Uživatelský avatar
sanmarco
 
Příspěvky: 613
Registrován: čtv říj 21, 2010 10:42
Bydliště: Březina u Křtin

Příspěvekod Zdenek » ned led 15, 2012 11:30

Děkuji. Jsem v zásadě člověk opatrný a vše si raději třikrát prověřím. V dnešní době je to asi nutnost. Darebáci a podvodníci jsou čím dál mazanějším, a prohlédnout jejich chytáky je často nad moje síly.
Děkuji za pomoc. :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Rozina » ned led 15, 2012 14:19

Mému bratranci se to opravdu stalo, ale nevím u které banky. Budu se jej muset zeptat a také se zeptám svého syna, který je bankovním poradcem. Já jsem poprvé platila příkazem převodu peněz zmého účtu přímo v bance, ale musela jsem zaplatit poplatek cca 400 Kč (Čes. spořitelna). Podruhé jsem platila kartou přímo přes MyHeritage, ale to mě pomáhal syn, protože neumím anglicky.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod sanmarco » ned led 15, 2012 14:30

Já standardně všude platím kartou a nikdy se mi nic takové nestalo, protože každá jednotlivá transakce musí být proveden s tím kodem na kartě, ke které se obchodník nikdy nedostane. Takže proto to nechápu a připadne mi to divné ....
Uživatelský avatar
sanmarco
 
Příspěvky: 613
Registrován: čtv říj 21, 2010 10:42
Bydliště: Březina u Křtin

Re: MyHeritege Family Tree Builder

Příspěvekod Rigel » čtv úno 16, 2012 22:05

Máte někdo zkušenost s tou bezplatnou rodinnou stránkou kterou program furt nabízí :?: :D
Díky
Uživatelský avatar
Rigel
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 10, 2011 20:03
Bydliště: Hodonínsko

Re: MyHeritege Family Tree Builder

Příspěvekod Rozina » čtv úno 16, 2012 22:25

Family Tree Builder si můžete bezplatně stáhnout a doplňovat si tam lidí kolik chcete, ale jakmile nevypnete zveřejňování na MyHeritage a máte tam 250 lidí tak už na Vás budou chtět platit.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: MyHeritege Family Tree Builder

Příspěvekod TKempny » pát úno 17, 2012 0:32

není uplně až tak rpavda, v programummůžete mít lidí kolik chcete, na stránce pro neplacenou verzi se bvám ukáže max 250, pokud máte více tak tam jednoduše nebudou, dokud si nepřiplatíte.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: MyHeritege Family Tree Builder

Příspěvekod Rozina » pát úno 17, 2012 13:32

Copak snad říkám něco jiného?
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: MyHeritege Family Tree Builder

Příspěvekod Milan Wölfl » pát úno 17, 2012 15:43

To neřešte; někteří lidé občas slyší jen to, co sami slyšet chtějí... :wink:
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: MyHeritege Family Tree Builder

Příspěvekod Rigel » pát úno 17, 2012 17:20

Nojo, to jsem tak nějak pochopil z toho co psali. Jsem si zkusil ty stránky založit, ale pořád nechápu jak je to s tím přístupem k nim. Představoval jsem si to na základě reklamy na založení stránky (která se ukazovala normálně v tom programu) že já stránky založím a pak budu moct přizvat členy rodiny které chci (nechtěl bych aby se v tom šťoural kdokoliv bez omezení), ale ač jsem prolezl nastavení stránek tam i zpět tak nějak nechápu jak to udělat, jestli to teda chápu dobře :?: :shock:

Edit: aha tak už jsem na to přišel :lol: Nojo 250 osob mi stačí :mrgreen: , zatím mám kolem stovky...

Spíš jestli ještě někdo nemá konkrétní zkušenost jak se s tím webem pracuje... A jak jsem se díval na ty funkce, tak většina je jich stejně placených :?
Uživatelský avatar
Rigel
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 10, 2011 20:03
Bydliště: Hodonínsko

Re: MyHeritege Family Tree Builder

Příspěvekod Milan Wölfl » pát úno 17, 2012 18:08

Osobně, pokud to příliš nevadí, přidám svůj názor...
MyHeritage plně důvěřuji, ale ačkoliv se snažím sebevíc, paranoie v podezření snadného zneužití (i při nastavení) publikovat nelze :D
Proto má můj MyHeritage FTB blokaci ve firewallu a každá připomínka zveřejňování je rovnou stornována :D
Ale na MyHeritage jinak nedám dopustit, je to skvělý program!
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: MyHeritege Family Tree Builder

Příspěvekod Zdenek » pát úno 17, 2012 18:17

Já ho používám již několik let a jsem s ním spokojen. Ty placené funkce nejsou až tak důležité k životu. :D . Dá se s tím pracovat i tak. Tedy aspoň já bych si s nimi vystačil. Placenou verzi jsem si pořídil jen kvůli vyššímu počtu osob.
Jestli se nepletu, tak zveřejňování webové stránky si můžete zvolit 3 druhy.
1. úplně uzavřený- tam se nedostane nikdo bez vašeho svolení
2. plně přístupný- tam by měl mít přístup kdokoliv a ke všem informacím
3. a částečně veřejný- tam jsou přístupné jen některé funkce a vy sám určíte které údaje necháte přístupné a které ne. Zpravidla žijící osoby jsou znepřístupněny, ale záleží na vás co ještě k tomu přidáte.

Já jsem si zvolil tu 3. možnost. Mám v rodině osoby, které si nepřály, aby cokoliv o nich bylo někde zveřejněno. To jsem vyřešil tak, že přímo v PC si u jednotlivých osob můžete zvolit políčko ,,nezveřejňovat,,.
Taková osoba je na webových stránkách uvedena jako ,,neznámý,,.
Výborná funkce je hledání shodných osob. Mě se tak objevilo 87 shod v jiných rodokmenech. Tedy ve skutečnosti jich je méně, protože vám to občas nahlásí i takové shody, které ani shodami nejsou. :roll: .
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: MyHeritege Family Tree Builder

Příspěvekod ozana » čtv dub 18, 2013 19:00

Právě vyšla nová verze (7.0). Má ještě pár chybiček, ale měla by umět synchronizovat změny stromu na webu se stromem v aplikací FTB a naopak.

Já jsem zkoušel betaverzi a změny provedené na jednom PC, nahrané (synchronizované) na web, jsem pak na jiném PC (NB) synchronizoval do FTB. Naopak, když někdo zedituje strom na webu, tak program má zahlásit, že na webu je novější verze a nabídne její stažení (synchronizaci).

Co se týká těch chyb, tak v poznámkách je možné volit styl písma (např. tučné), ale nefungují tam klávesové zkratky CTRL-A, CTRL-C, CTRL-V, CTRL-X ...

Oficiální popis novinek:
http://www.myheritage.cz/FP/Company/fam ... 7.0.0.7099
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: MyHeritege Family Tree Builder

Příspěvekod Peters » sob dub 20, 2013 16:07

Tu zpětnou synchronizaci umí u rodokmenu typu "WEB" a "GEDCOM", nebo jen "FTB"? Jinými slovy, lze teď načíst do FTB rodokmen založený a editovaný přes web?
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: MyHeritege Family Tree Builder

Příspěvekod ozana » sob dub 20, 2013 16:13

Peters píše:Tu zpětnou synchronizaci umí u rodokmenu typu "WEB" a "GEDCOM", nebo jen "FTB"? Jinými slovy, lze teď načíst do FTB rodokmen založený a editovaný přes web?

To jsem nezkoušel, ale nějak by to mělo jít. Pokusím se večer...
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

PředchozíDalší

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků