Jaký program používáte II

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Jaký program používáte?

Brother´s Keeper - www.bkwin.org
6
8%
PAF - Personal Ancestral File - www.familysearch.org
2
3%
Ages
1
1%
GenoPro
6
8%
Ancestry - www.ancestry.com
9
12%
Family Tree Maker
1
1%
My Heritage Family Tree Builder - www.myheritage.cz
24
32%
Rodokmen Pro - www.rodokmenpro.cz
2
3%
Winfamily
0
Žádná hlasování
Legacy Family Tree - www.legacyfamilytree.com
4
5%
Ancestry - rodokmen.webzdarma.cz
21
28%
 
Celkem hlasů : 76

Jaký program používáte II

Příspěvekod Dr. Taby » ned lis 23, 2008 16:58

No po více jak dvou letech si myslím, že je docela vhodné, aby se aktualizovalo hlasování o používaných programech. Kdo chce, může také napsata, čím mu vyhovuje a třeba jakou verzi používá, jestli jde o placený program, nebo je zdarma, či jestli je případně nějaké omezení. Píšu zde původní programy + My Heritage Family Tree Builder. V případě že používate jiný, tak minapište a já ho přidám do seznamu.
Naposledy upravil Dr. Taby dne úte lis 25, 2008 5:57, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Příspěvekod Raven » ned lis 23, 2008 22:02

Chybí mi tu Legacy Family Tree. (www.legacyfamilytree.com)
Program používám od verze 5. V současnosti je k dispozici ve verzi 7, která obsahuje navíc modul pro grafické výstupy - Legacy Charting. Verze 7 je k dispozici i v češtině - http://legacy.unas.cz. Verze Standard je zdarma, má ovšem některá omezení. Verze Deluxe stojí 30$.
Raven
 
Příspěvky: 205
Registrován: sob srp 12, 2006 20:08
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Jan » pon lis 24, 2008 23:39

Zdá se, že je problém s programem Ancestry, který je český. Současně existuje program Ancestry Family tree a jeho odkaz odpovídá www.ancestry.com Český program je na adrese http://rodokmen.webzdarma.cz/
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gabriel » čtv pro 11, 2008 11:46

Používám už delší dobu Brothers Keeper 6 (free version) a jsem s ním plně spokojen. Jediné, co mi snad vadí je to, že nejde (nebo sem na to nepřišel) exportovat strom třeba do jpg, abych ho pak mohl znovu načíst třeba ve fotoshopu a dodělat některé detaily... Jinak úplná spokojenost.
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Příspěvekod Kovarl » čtv pro 11, 2008 12:35

Pokud jde udělat nějaký jiný výstup, nebo aspoň vytisknout soubor do PostScriptu a následně udělat PDF, jde PDF rozrastrovat ve Photoshopu. Jaké změny máte na mysli, nějaké ornamenty?
Uživatelský avatar
Kovarl
 
Příspěvky: 68
Registrován: pon črc 31, 2006 11:57
Bydliště: Praha 11

Program MyHeritage Famile Tree Builder

Příspěvekod Rozina » čtv pro 11, 2008 13:11

Používám MyHeritage Family Tree Builder. Na stránkách MyHeritage mám zveřejněno asi 479 osob na neplacené verzi. Ve svém počítači mám stažený program Family Tree Builder a teď se mě zablokoval. Říká mě to: Failed to load Czech language strings. Tak mám dojem, že se musím přihlásit již k té placené části a dokud to asi neudělám, nebudu ten přístup mít. Máte s tím někdo zkušenost?

Začala jsem na Ancestry, ale líbil se mě více MyHeritage i když se ve výstupech plete angličtina s češtinou dohromady.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Pavel Hrneček » čtv pro 11, 2008 14:08

Používám Ancestry (české Ancestry) a to proto, že je v něm vyřešený problém z kódováním (je prostě Český), pak, že je portable (takže pořád se mnou na flashce) no a je zdarma a pořád se vyvíjí a ten vývoj můžu na http://rodokmen.webzdarma.cz/phpBB2/ ovlivnit!
Uživatelský avatar
Pavel Hrneček
 
Příspěvky: 180
Registrován: pon zář 11, 2006 19:12
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Program MyHeritage Famile Tree Builder

Příspěvekod Jan » čtv pro 11, 2008 18:34

Rozina píše:Používám MyHeritage Family Tree Builder. Na stránkách MyHeritage mám zveřejněno asi 479 osob na neplacené verzi. Ve svém počítači mám stažený program Family Tree Builder a teď se mě zablokoval. Říká mě to: Failed to load Czech language strings. Tak mám dojem, že se musím přihlásit již k té placené části a dokud to asi neudělám, nebudu ten přístup mít. Máte s tím někdo zkušenost?

Začala jsem na Ancestry, ale líbil se mě více MyHeritage i když se ve výstupech plete angličtina s češtinou dohromady.

Počet evidovaných osob nemá na funkci programu na PC žádný vliv. Doporučuji udělat novou instalaci FamilyTreeBuildru. Omezení na 500 osob je platné pouze pro webovou stránku. Bohužel došlo ke snížení z 1000 na 500 osob.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rozina » čtv pro 11, 2008 20:27

Děkuji za radu. Já jsem počítačový antitalent, ale tím přijdu zřejmě o všechna data. Sice si je nahrávám a ukládám mimo, ale teď kdy jsem toho tam dala nejvíc už jsem to nestačila.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Jan » čtv pro 11, 2008 22:12

Rozina píše:Děkuji za radu. Já jsem počítačový antitalent, ale tím přijdu zřejmě o všechna data. Sice si je nahrávám a ukládám mimo, ale teď kdy jsem toho tam dala nejvíc už jsem to nestačila.

Stáhněte si program a udělejte instalaci. O data nepřijdete, jsou uložena v adresáři mimo adresář programu, tak si je program určitě najde. Má nastavenou cestu k adresáři s daty, pokud jste ji neměnila, neměl by být žádný problém.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rozina » pát pro 12, 2008 19:00

Jane děkuji. Dnes mě můj kolega také radil, abych stávající program uložila na jiné místo a potom si stáhla nový. Tak to tedy zkusím, držte mě palce.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Wikistrom

Příspěvekod Kovarl » ned pro 14, 2008 4:16

Do tohoto tématu asi patří i tento projekt:
http://wikitree.org/index.php?title=Hlavn%C3%AD_strana
Co tomu říkáte? Má z Vás někdo nějaké zkušenosti???
Uživatelský avatar
Kovarl
 
Příspěvky: 68
Registrován: pon črc 31, 2006 11:57
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Gabriel » pon pro 15, 2008 11:56

No, konkrétně mám na mysli třeba ozdobný obrázky "větví", ozdobný nadpis "Rodokmen", abych to mohl zarámovat a třeba i nějak zajímavě řešený rozrod společně s předky... V BK 6 je prostě jasně daný, jak to bude vypadat a člověk už to nemůže upravovat. Jedině udělat celkově nové v Adobu, Corelu, popřípadě Excelu...
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Příspěvekod Kovarl » pon pro 15, 2008 16:41

Pro tento případ bych ale doporučil udělat z výstupu PDF - stačí mít v systému jakoukoliv postscriptovou tiskárnu a z tiskového souboru udělat PDF; pokud nemáte Distiller, jde to online zde (po zaregistrování zdarma 5 konverzí) nebo zde. To jde importovat do nějakého grafického programu (doporučuji InDesign, i když je mi jasné, že ho má [legálně] málokdo) a další prvky k tomu přidávat. V PDF by mělo být všechno v křivkách, text jako písmo, ale špatně se to edituje. Výhodou zpracování v InDesignu může být, že se dá měnit velikost, takže třeba velký výstup se dá zmenšit na A3, aby se to dalo vytisknout na nějaké normální tiskárně. Větší formáty jde tisknout už za přijatelné ceny na plotrech, já koupil rozumný rám v IKEA (myslím 50 x 80 cm) a do toho si to čas od času nechávám tisknout, výsledek zde v náhledu:
Obrázek
Jak jsem už psal, nouzově jde PDF převést do obrázku (rozrastrovat) a pak jako obrázek upravovat ve Photoshopu nebo nějakém jiném editoru.
Dělat celý rodokmen znova jen pro "hezčí" grafický výstup se mi zdá zbytečné.
Uživatelský avatar
Kovarl
 
Příspěvky: 68
Registrován: pon črc 31, 2006 11:57
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Gabriel » úte pro 16, 2008 12:32

Mno jo... :) PDFko z toho udělám...paráda... díííík
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Další

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků