Web pro rodinu - Webtrees ??

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Web pro rodinu - Webtrees ??

Příspěvekod rostigue » pon bře 16, 2020 7:49

Dobrý den.
Myheritage free mi nestačí, jsme rozrostlá rodina. Prosím jakou vybrat webovou aplikaci ? Zatím mám nainstalovaný webtrees. Ale nevím proč moc se mi nelíbí.
Jaké mi prosím ještě doporučíte možnosti, nebo který program je nejpoužívanější.
Koukal jsem tady
Kód: Vybrat vše
https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_web-based_genealogy_software


Děkuji za rady.
rostigue
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 16, 2020 7:33

Re: Web pro rodinu - Webtrees ??

Příspěvekod rostigue » pon bře 16, 2020 9:51

Aha, takže doporučujete zůstat u webtrees ? No nelíbí.... To je asi špatně řečeno. Budoval jsem v myheritage, kde se mi líbilo, že se aktivně zapojila i vzdálená rodina. Intuitivní ovládání a podobně. Chtělo by to si webtrees nějak asi lépe přizpůsobit.
Poradíte mi prosím ? Nějaký plugin ?
Zatím stěhuji web z free na vlastní webhosting. Pak bych rád dolaďoval a přivítám rady. Děkuji
rostigue
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 16, 2020 7:33

Re: Web pro rodinu - Webtrees ??

Příspěvekod jprause » pon bře 23, 2020 23:12

Přidávám se k Monice, můj příklon k webtrees je možná ještě silnější, neboť ho přímo doporučuji.
Používám webtrees už 7 let. Předtím jsem vyzkoušel několik jiných aplikací včetně MyHeritage, se kterým jsem se nadobro rozloučil v roce 2013.
Jako prostředek pro práci s rodokmenem za souběžné aktivní účasti libovolného počtu spolupracovníků je webtrees ideální.
Rád odpovím na libovolný věcný dotaz či poradím.
Můj rodokmen je https://www.jprodina.cz/.
Josef
Uživatelský avatar
jprause
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte srp 11, 2015 8:26
Oblast pátrání: Lutín, Slatinice, Olomoucko, Nový Hrádek, Olešnice v Orlických horách, Náchodsko, Rychnovsko

Re: Web pro rodinu - Webtrees ??

Příspěvekod kaiserj » stř kvě 06, 2020 13:37

Včera jsem přešel na webtrees 2.0.3 a výsledkem je ukrutné zpomalení. Zatím zjišťuji zda to není webhostingem ale před aktualizací to chodilo docela svižně. A ještě se rozhází výřezy obličejů u jednotlivých osob.
Můj rodokmen: http://www.domazlicedva.hys.cz/
Pár rodokmenů z oblasti Sudet: http://www.sudeten.clanweb.eu
Uživatelský avatar
kaiserj
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte zář 01, 2009 9:09
Oblast pátrání: Plzeňský kraj, Domažlicko, Chodsko,

Re: Web pro rodinu - Webtrees ??

Příspěvekod Viola » stř kvě 06, 2020 17:45

Pokud nepotřebujete webovou aplikaci pro rozrostlou rodinu ve smyslu, aby i ostatní mohli do rodokmenu přidávat a opravovat atd., tak můžete přejít na Family Tree Builder. Je to to samé co MyHeritage, ale off-line, zadarmo, bez omezení počtu osob.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Web pro rodinu - Webtrees ??

Příspěvekod kaiserj » čtv kvě 07, 2020 7:41

tak problém s rychlostí vyřešen - pomohla čistá instalace do nové databáze
Můj rodokmen: http://www.domazlicedva.hys.cz/
Pár rodokmenů z oblasti Sudet: http://www.sudeten.clanweb.eu
Uživatelský avatar
kaiserj
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte zář 01, 2009 9:09
Oblast pátrání: Plzeňský kraj, Domažlicko, Chodsko,

Re: Web pro rodinu - Webtrees ??

Příspěvekod kaiserj » čtv kvě 07, 2020 11:19

Udělal jsem to před gedcom do nové čisté databáze, protože právě ta stará databáze, která byla připojena původně k verzi 1 to zpomalovala. Na svém webu jsem to ještě nedělal, jen na pokusném.
Můj rodokmen: http://www.domazlicedva.hys.cz/
Pár rodokmenů z oblasti Sudet: http://www.sudeten.clanweb.eu
Uživatelský avatar
kaiserj
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte zář 01, 2009 9:09
Oblast pátrání: Plzeňský kraj, Domažlicko, Chodsko,

Re: Web pro rodinu - Webtrees ??

Příspěvekod Everglow » pát dub 30, 2021 17:29

Dobry den,
jsem tu nova. Jen bych se rada zeptala na zkusenosti s programem Webtrees. Je zcela zdarma? Dostacujici pro dost predku?
Dekuji moc!
Everglow
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 30, 2021 17:26
Oblast pátrání: Zbiroh, Vlkonice, Nespice, Osek, Kladno, Pardubice, Nechvalice, Pořešice

Re: Web pro rodinu - Webtrees ??

Příspěvekod zburget » pát dub 30, 2021 18:45

No, nejsem si jist tím, že přesně víte, jak webtrees funguje.
Program samotný je sice úplně zadarmo, ale potřebujete webový server. Předpokládám, že svůj vlastní webserver asi nemáte a pronájem webhostingu, kam byste si to pak nahrála, už zadarmo nebude.

Popište, čeho chcete dosáhnout a určitě vám pár lidí popíše svoje zkušenosti s programy, které používají.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Web pro rodinu - Webtrees ??

Příspěvekod Everglow » pát dub 30, 2021 19:02

zburget píše:No, nejsem si jist tím, že přesně víte, jak webtrees funguje.
Program samotný je sice úplně zadarmo, ale potřebujete webový server. Předpokládám, že svůj vlastní webserver asi nemáte a pronájem webhostingu, kam byste si to pak nahrála, už zadarmo nebude.

Popište, čeho chcete dosáhnout a určitě vám pár lidí popíše svoje zkušenosti s programy, které používají.


Děkuji. Jde mi o evidenci mého rodokmenu. Začala jsem ho dělat jen na papíry (hloupost, ztrácela jsem se v tom) a nyní mám udělaného "pavouka" v Excelu. Ráda bych nějaký přehlednější program. Mám informace hlavně jména, datumy, povolání, adresy, bez fotek.
Everglow
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 30, 2021 17:26
Oblast pátrání: Zbiroh, Vlkonice, Nespice, Osek, Kladno, Pardubice, Nechvalice, Pořešice

Re: Web pro rodinu - Webtrees ??

Příspěvekod Zora » pát dub 30, 2021 19:12

FTB - pouze pro použití v PC, s možnou následnou návazností na Myheritage.

každém případ je dobré začínat v tomto programu, vidíte ho v PC, můžete si rozmyslet, co a jak chcete archivovat, ukládat, případně byste chtěla - nechtěla zveřejňovat na netu. Později, až se víc rozkoukáte, může si FTB synchronizovat s Myheritage na webu, nebo - prostřednictvím souboru gedcom, který můžete kdykoliv na FTB vytvořit, zvolit jiný způsob ukládání rodokmenu.
Nenapsala jsem to zcela odborně, kolegové jistě doplní, upraví. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Web pro rodinu - Webtrees ??

Příspěvekod Everglow » pát dub 30, 2021 19:27

Zora píše:FTB - pouze pro použití v PC, s možnou následnou návazností na Myheritage.

každém případ je dobré začínat v tomto programu, vidíte ho v PC, můžete si rozmyslet, co a jak chcete archivovat, ukládat, případně byste chtěla - nechtěla zveřejňovat na netu. Později, až se víc rozkoukáte, může si FTB synchronizovat s Myheritage na webu, nebo - prostřednictvím souboru gedcom, který můžete kdykoliv na FTB vytvořit, zvolit jiný způsob ukládání rodokmenu.
Nenapsala jsem to zcela odborně, kolegové jistě doplní, upraví. Z


Moc děkuji! Já právě potřebuji laické vysvětlení :) Zatím bych si ráda archivovala hlavně pro sebe. FTB znamená Family Tree Builder?
Everglow
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 30, 2021 17:26
Oblast pátrání: Zbiroh, Vlkonice, Nespice, Osek, Kladno, Pardubice, Nechvalice, Pořešice

Re: Web pro rodinu - Webtrees ??

Příspěvekod Zora » pát dub 30, 2021 19:30

ano, zdarma ke stažení na netu

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků