Program Heritio

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Program Heritio

Příspěvekod minehava » pát pro 27, 2019 15:26

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s tímto programem? Mám ted MyHeritage, ten mi sice vyhovuje a už jsem zvykla, ale dosahla jsem limitu osob a nepouští mě bez zaplaceni Premium dál. Uvažuji o Heritio a nebo Ahnenblatt programu. Děkuji. E.
minehava
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte pro 17, 2019 16:03
Bydliště: Praha 9 Kbely
Oblast pátrání: Kbely, Vinoř, Přezletice, Satalice, Ctěnice, Kaliště, Stará Boleslav, Křenek, Zápy .....
Rodokmen online: My Heritage

Re: Program Heritio

Příspěvekod zburget » pát pro 27, 2019 15:29

MyHeritage Family Tree Builder - můžete používat naprosto neomezeně, jen se při vyšším počtu osob nesynchornizuje na web.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Program Heritio

Příspěvekod minehava » pát pro 27, 2019 15:44

Také jsem narazila na něj při hledání nového programu, ale hodilo mě to do mého MyHeritage ( 1500 Kč za rok) a já asi chybně usoudila, že je to jedno a to samé. Děkuji.
minehava
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte pro 17, 2019 16:03
Bydliště: Praha 9 Kbely
Oblast pátrání: Kbely, Vinoř, Přezletice, Satalice, Ctěnice, Kaliště, Stará Boleslav, Křenek, Zápy .....
Rodokmen online: My Heritage

Re: Program Heritio

Příspěvekod zburget » pát pro 27, 2019 16:30

No,
MyHeritage (jako firma) umožňuje tvorbu rodokmenu buď na jejich webu (spousta lidí to používá, ale mně se to vždycky zdálo hrozně nepraktické) a nebo pomocí programu MyHeritage FamilyTreeBuilder, což je program nainstalovaný u vás v PC. Vymyšlené je to tak, že ho používáte úplně zdarma, to, co zapíšete do programu se synchronizuje s webem (a naopak). V okamžiku, kdy překročíte 250 osob, už víc lidí na web bez upgrade na některou placenou verzi nezapíšete. Nicméně program u vás v PC můžete používat klidně dál, jen se data nepropisují na web. A při každém startu aplikace vám to bude vnucovat upgrade. Když si upgrade nekoupíte, máte program zadarmo, jen bez zálohy na webu MH.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Program Heritio

Příspěvekod zburget » pát pro 27, 2019 16:34

Jo, ještě drobnost - pokud teď rodokmen zapisujete na web MH, tak po stažení a instalaci FamilyTreeBuilder a jeho napojení na váš účet u MH, se do FTB snadno stáhnou data z webu, takže můžete pokračovat v práci bez nějakých složitých exportů z MH a importu někam jinam.
Neříkám, že je FTB úplně ideální program, mně v něm třeba hodně chybí pořádné výstupy, ale na základní práci je opravdu pohodlný a uživatelsky přívětivý.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Program Heritio

Příspěvekod minehava » pát pro 27, 2019 16:54

Děkuji za vysvětleni. Mám již nainstalováno, vyzkouším.
Používáte více programu ?
Naposledy upravil minehava dne pát pro 27, 2019 21:37, celkově upraveno 1
minehava
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte pro 17, 2019 16:03
Bydliště: Praha 9 Kbely
Oblast pátrání: Kbely, Vinoř, Přezletice, Satalice, Ctěnice, Kaliště, Stará Boleslav, Křenek, Zápy .....
Rodokmen online: My Heritage

Re: Program Heritio

Příspěvekod minehava » pát pro 27, 2019 18:21

Povedlo se, diky za radu :)
minehava
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte pro 17, 2019 16:03
Bydliště: Praha 9 Kbely
Oblast pátrání: Kbely, Vinoř, Přezletice, Satalice, Ctěnice, Kaliště, Stará Boleslav, Křenek, Zápy .....
Rodokmen online: My Heritage

Re: Program Heritio

Příspěvekod minehava » pát pro 27, 2019 21:56

Tak mám smulu, ukazalo mi to, když jsem si přidávala další osoby, že jsem dosahla limitu, viz níže a víc mi tam nejde nic přidat. Jako na MyHeritage. Pridano tak o deset vic, jak tam.

Ouha, dosáhli jste povoleného počtu osob! Pro další rozšiřování Vašeho rodokmenu je nutné povýšení Vašeho účtu stránek.
Počkám, jestli se to nevzpamatuje ještě
Naposledy upravil minehava dne pát pro 27, 2019 22:39, celkově upraveno 1
minehava
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte pro 17, 2019 16:03
Bydliště: Praha 9 Kbely
Oblast pátrání: Kbely, Vinoř, Přezletice, Satalice, Ctěnice, Kaliště, Stará Boleslav, Křenek, Zápy .....
Rodokmen online: My Heritage

Re: Program Heritio

Příspěvekod Viola » pát pro 27, 2019 22:17

To není možné. Musíte přidávat osoby do Family Tree Builder, to je off-line free verze bez omezení počtu osob, nepřidávat osoby na MyHeritage na netu. Při Family Tree Builder ani nemusíte mít puštěný internet.
Dejte sem PrintScreen té zprávy.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Program Heritio

Příspěvekod minehava » pát pro 27, 2019 22:19

Jako vážně. Nechápu. Ještě to zkouším, jestli nezamrznul počitač. Ale jako fakt, pridavam matku a je tam konečná. Napis co mi vybehl, okopirovan rovnou po akci. Možná jen porucha, když říkáte, že to není možný. Já Vám věřím. Jestli se to nemohlo propojit s MyHeritage, mam otevřený v jinem okne.
minehava
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte pro 17, 2019 16:03
Bydliště: Praha 9 Kbely
Oblast pátrání: Kbely, Vinoř, Přezletice, Satalice, Ctěnice, Kaliště, Stará Boleslav, Křenek, Zápy .....
Rodokmen online: My Heritage

Re: Program Heritio

Příspěvekod zburget » sob pro 28, 2019 0:22

No, popište, co teda přesně děláte. Snažíte se přidat osobu na web MyHeritage nebo do programu Family Tree Builder?
Já mám ve FTB cca 500 osob a jsou tady tací, co jich tam mají už v řádu tisíců. A problém nemáme.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Program Heritio

Příspěvekod minehava » sob pro 28, 2019 9:02

Nešel mi program přiliš dobře a skutečně mi to ukazalo nemožnost přidat dalsi osoby- Family Tree Builder. Na MyHeritage ne, tam jsem nemohla už dalši pridavat a ani jsem to dal nezkousela.
Nyni už jde. Smazala jsem stažené soubory a uvolnila místo v paměti. Nejspiš to pomohlo. Zkoušela jsem ještě demo zdarma jiných programu, abych zjistila, co mi bude vyhovovat nejvic. Možná tím to bylo, nejsem expert. Každopádně už ok.
Nechám si Heritio a i Family Tree Builder.
První mi vyhovuje graficky lepe a druhy statistikou vedenou a propojením na MyHeritage
minehava
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte pro 17, 2019 16:03
Bydliště: Praha 9 Kbely
Oblast pátrání: Kbely, Vinoř, Přezletice, Satalice, Ctěnice, Kaliště, Stará Boleslav, Křenek, Zápy .....
Rodokmen online: My Heritage


Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků