Program - Ancestry

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod mix59 » stř úno 07, 2024 8:55

Nápověda k Ancestry na autorových stránkách už skutečně není, jeho stránky jsou prakticky zrušeny. Lze se k ní dopracovat přes internetový projekt Wayback Machine (jeho cílem je zachovat historii internetu pro budoucnost). Z něj se mi podařilo nápovědu k Ancestry zpětně stáhnout a upravit off-line pro svoji potřebu. Snad mi to autor promine... V této nápovědě jsem ale nic ohledně hlavní osoby nenašel (mohu případně poslat mailem, má to i s obrázky cca 2MB).

Možná k tomu něco mohlo být ve fóru k Ancestry, které už jsem si ale pochopitelně zpětně neoživoval (byly tam stovky až tisíce příspěvků). Přes Wayback Machine se na něj lze dostat takto: https://ancestry.nethar.cz/forum/index.php?sid=a57526f11af3d153f37cfdcb7f600903. Lze tam pak zobrazit i jednotlivé příspěvky, ovšem všechny se v tomto archivu asi nezachovaly...

Já se domnívám, že hlavní osoba v Ancestry vysloveně definovaná není. S programem pracuji tři roky velmi intenzívně a na nic takového jsem tam nenarazil. Možná to může být osoba, která má nejnižší ID, od které se obyčejně odvíjí hlavní rodový vývod. Ovšem ten tam lze udělat od jakékoliv osoby. První zapsané osobě do rodokmenu program automaticky přiřazuje ID "0" (ale už jsem se setkal, že si tam někdo před ní a tím i pro další osoby přidal písmeno "I"). Takže "vyměnit" první osobu by určitě bylo možno změnou ID. To lze ručně přepsat na kartě "Další údaje", ovšem nesmí se opakovat dvě stejná ID. Takováto změna pak bude mít význam pouze pro třídění podle ID (tj. nová "hlavní" osoba se bude zobrazovat na začátku), ale třeba se mýlím...
Uživatelský avatar
mix59
 
Příspěvky: 117
Registrován: čtv pro 31, 2020 21:42
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Velká Losenice a okolí (Rosecký, Uttendorfský, Vlček, Částečka)
Světnov a okolí (Jelínek)
Libín a okolí (Kaška, Bažil, Hadrávek, Mácha, Vyhnánek)
Červený Kostelec a okolí (Vacek, Střihavka)

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod mix59 » stř úno 07, 2024 10:00

Tak jsem se ještě podíval do Ancestry2html, což je doplněk od autora sirsi, který umožňuje vytvořit z dat v Ancestry prezentaci pro web. A pro export dat se tam skutečně operuje s pojmem "Hlavní osoba", ke které je tam zapsané i její ID číslo. To je tam defaultně "0". Čili naznačená změna "hlavní osoby" v mém předchozím příspěvku by pro takovéto vygenerování rodokmenu zafungovala, ovšem jde ji pro tyto účely změnit i jednodušeji - přímo v doplňku Ancestry2html na kartě "Rozšířené nastavení" stačí zapsat ID požadované nové hlavní osoby. V Ancestry tudíž nebude potřeba nic měnit. Nezkoušel jsem to, ale mělo by to fungovat. :wink:
Uživatelský avatar
mix59
 
Příspěvky: 117
Registrován: čtv pro 31, 2020 21:42
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Velká Losenice a okolí (Rosecký, Uttendorfský, Vlček, Částečka)
Světnov a okolí (Jelínek)
Libín a okolí (Kaška, Bažil, Hadrávek, Mácha, Vyhnánek)
Červený Kostelec a okolí (Vacek, Střihavka)

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod matju » stř úno 07, 2024 12:35

Cha, děkuji, to by mohlo být ono, při generovní na web mi to hlavní osobu zobrazuje jinou, než bych ráda....Vyzkouším....
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod matju » stř úno 07, 2024 13:57

Tak jsem v Ancestry2html doplnila ID požadované hlavní osoby, a zdá se, že to zabralo... Děkuji moc za navedení...
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Předchozí

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků