Rodinná karta

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Rodinná karta

Příspěvekod zburget » sob led 26, 2019 10:48

Zdravím,
hledám něco, čím bych mohl vytisknout jakousi rodinnou kartu - něco, jako vytváří FTB pod názvem "Rodinný arch". Ten z FTB je skoro dobrý, ale... ...chybí mi v něm tři věci:
  1. Chtěl bych, aby na jedné kartě byly všechny osoby, které se poženily a povdávaly (a jejich děti, samozřejmě) - tedy manželovi zemřela žena a oženil se znovu. A pak třeba zemřel on a ona se znovu vdala - tak aby tam byli všichni. S tím souvisí i nemanželské děti - ty se na rodinné kartě v FTB neukážou.
  2. U dětí údaje i o narození a úmrtí jejich manželů/manželek.
  3. Někde na konci (třeba jako poznámky pod čarou) všechny zdroje včetně citací. FTB tam dá jen názvy zdrojů, takže vidím jen to, ve které matrice to je. Nepochopil jsem, jaký je tam rozdíl mezi "Krátkým formátem zdrojů" a tím, když tuhle volbu nezaškrtnu - vždy dostanu jen názvy zdrojů.
A navíc mají tenhle výstup ve FTB blbě přeložený (spíš nedopřekládaný) do češtiny. V rodičích jim tam zůstalo "and" místo "a", ale to je to poslední, co by mě trápilo.
Jsem si vědom, že jednoduchou odpovědí na moji otázku je MS Word (resp. v mém případě LibreOffice Writer), ale nechce se mi to celé psát ručně (a kopírovat tam data), když už to jednou mám v FTB resp. v GEDKOMu.

Existuje na tohleto něco?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12522
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Rodinná karta

Příspěvekod zburget » sob led 26, 2019 10:52

Jo, ještě dodatek - kdyby se v tom výstupu dalo pro vybrané osoby nastavit nějaké barevné označení (a nebo třeba v případě, kdy je k dané osobě napsaná nějaká poznámka nebo úkol nebo cokoli takového), bylo by to výhodou - že bych na první pohled viděl, že mi u toho člověka něco schází.
Ale když to nepůjde, pořád existuje univerzální řešení zvané zvýrazňovač :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12522
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Rodinná karta

Příspěvekod mipa » sob led 26, 2019 18:24

Řekl bych, že takto komplexní přehled žádný program v jednom reportu vygenerovat neumí (třeba se ale pletu).
Report typu Rodina se obvykle týká jedné rodiny, tj. jednoho (manželského) páru. Z tohoto důvodu tam tedy nebývají jiní partneři, protože to už pak je z pohledu programu jiná rodina.
Pokud byste do reportu dostat i dalšího partnera, pak v programech bývá report typu Osoba. Tam ale zase mohou být určitá omezení týkající se podrobností, které se tisknou u dětí.
Jako příklad mohu uvést to, co leze jako Záznam rodiny z Legacy Family Tree (nedovolí mi to vložit přílohu v pdf, tak alespoň dvě stránky z reportu ve formátu png). Pro definici formátu a struktury reportu existuje v programu asi 8 obrazovek, mohu je přiložit také :) :

Rodina1.png

Rodina4.png
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Rodinná karta

Příspěvekod zburget » sob led 26, 2019 18:41

To bypadá o dost líp, než to, co leze z FTB. Hlavně jsou tam celé ty citace. Jak to ale zachází třeba s těmi nemanželskými dětmi? Ty se tam pak taky nikde neobjeví, ne? Když vlastně nejsou součástí rodiny.
Já tam chtěl všechny osoby, které se spolu oženily/vdaly proto, že k sobě logicky patří - děti spolu vyrůstaly, vychovával je otčím nebo macecha...
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12522
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Rodinná karta

Příspěvekod mipa » sob led 26, 2019 18:51

zburget píše:To bypadá o dost líp, než to, co leze z FTB. Hlavně jsou tam celé ty citace. Jak to ale zachází třeba s těmi nemanželskými dětmi? Ty se tam pak taky nikde neobjeví, ne? Když vlastně nejsou součástí rodiny.
Já tam chtěl všechny osoby, které se spolu oženily/vdaly proto, že k sobě logicky patří - děti spolu vyrůstaly, vychovával je otčím nebo macecha...

V tom případě musíte v Legacy vytisknout dva reporty: rodina1 (manžel1+manželka1, zde budou jejich děti), rodina2 (manžel1+manželka2, zde budou jejich děti)
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Rodinná karta

Příspěvekod zburget » pát zář 20, 2019 19:34

Tak jsem se konečně po 3/4 roce dobral bodu, kdy jsem si chtěl vytisknout nějaký ten hezký výstup z Legacy a skončil jsem dřív, než jsem začal :-(

Legacy se stáhl, nainstaloval, ale nejde spustit. Neudělá vůbec nic. Nenahlásí žádnou chybu, prostě nic. Snažil jsem se to rozdejchat na Windows 10 (ver. 1903) x64.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12522
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Rodinná karta

Příspěvekod zburget » ned zář 22, 2019 15:24

Hmmm - tak jsem to nevybojoval :-(

Takže obnovuju původní dotaz - zná někdo něco, čím by se daly tisknout výstupy z GEDCOMu? Jde mi o karty rodin, kde by se tisklo vše, co je tam uvedeno (včetně citací), případně ještě lépe aby se dalo konfigurovat, co se má tisknout.

Legacy bohužel (alespoň mně) nefunguje na Win10 x64. Pokud to někdo rozchodil, prosím o návod jak.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12522
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Rodinná karta

Příspěvekod mipa » pon zář 23, 2019 5:19

Legacy bohužel (alespoň mně) nefunguje na Win10 x64. Pokud to někdo rozchodil, prosím o návod jak.

Mám stejnou verzi Windows (64bit, 1903) a problém s Legacy nemám. Žádný podobný dotaz kolem mě neprošel, ani osobně, ani na diskuzním fóru českého Legacy, ani jsem nic podobného nezachytil na fóru betatesterů.
Rád bych pomohl, ale nevím jak.
(Vzpomínám si, že čas od času někdo někde napsal, že mu Legacy blokuje Avast. Nemůže to třeba být váš případ?)
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Rodinná karta

Příspěvekod zburget » pon zář 23, 2019 6:30

mipa píše:(Vzpomínám si, že čas od času někdo někde napsal, že mu Legacy blokuje Avast. Nemůže to třeba být váš případ?)
Bohužel ne - používám ESET a ten poctivě vypisuje, pokud něco zablokuje. A v případě pokusu o spuštění Legacy je fakt "absolutní ticho".
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12522
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Rodinná karta

Příspěvekod zburget » pon říj 14, 2019 17:57

No, tak jak vždycky říkám, u počítačů mě nemůže už překvapit vůbec nic… Ale skoro každý den mě počítače překvapí něčím novým!
Po nějaké aktualizaci windows a po automatickém restartu jsem ráno našel na desktopu spuštěný Legacy. Bez toho, abych k tomu dal jakýkoli pokyn. Asi si ta potvora pamatovala, že jsem to chtěl spustit, tak to po restartu zkusila.

Takže teď jsem ve stavu, že mám spuštěné Legacy, ale místo českých znaků, které nejsou v západoevropské znakové sadě, tam mám nesmysly. Bude to zřejmě souviset s tím, že Legacy nepodporuje Unicode. Má to nějaké řešení?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12522
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Rodinná karta

Příspěvekod mipa » pon říj 14, 2019 18:53

Řešení je popsáno zde: http://www.legacyczech.com/download/pokyny.html.
Při větších aktualizacích Windows se však výše popsané úpravy zresetují, resp. za dobu trvání Windows 10 se mi to stalo asi dvakrát...
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko


Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků