Tisk rodokmenu na stolní tiskárně jen s Family Tree Builder?

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Tisk rodokmenu na stolní tiskárně jen s Family Tree Builder?

Příspěvekod Milan Wölfl » pon čer 04, 2012 17:08

Zdravím, kolegové,
již tu byla řešena problematika zvěčnění rodokmenu. Vyřešili jsme exportem GEDcomu pro ty, kteří nepoužívají MyHeritage Family Tree Builder a dále pak společný postup pro všechny - export rodokmenu podle některé z velkého množství šablon do obrázku (např. můj rodokmen, resp. jeho vývod je vyexportován do obrázku o rozměrech 18 767 x 5 171 pixelů. Na jednu A4 vytisknout nelze, tedy lze, ale na jednoho člověka vychází odhadem dva milimetry (a to nepřečtete ani mikroskopem, vzhledem k rozlišení tiskárny). Co dál? Nechat si rodokmen vytisknout od profesionálů? Také řešení, ale celkem drahé, platíte totiž i marže, zisk tiskárenské společnosti. Tak zbývá jen jedno řešení, popisuji zde.
V MyHeritage si poupravte a pak vyexportujte rodokmen, podle vybrané šablony (vývod, rodokmen, rozrod,...) a uložte obrázek na PC.
Po uložení je jedna velmi snadná cesta, a to stáhnout si nástroj PosteRazor z této adresy :: http://sourceforge.net/projects/postera ... p/download
Složka je v ZIPu a stačí jen extrahovat. Nic nemusíte instalovat a navíc lze program spouštět i z flashdisku.
Po spuštění už jen následujte volby, upravujte a výsledkem bude PDF soubor s "rozstříhaným" rodokmenem (předvoleně na formát A4, ale lze změnit), který je připraven k tisku na !stolní tiskárně! Stačí jen vytisknout PDF soubor na několik papírů (u mně 21) a pak jen pečlivě rozřezat (rozstříhat) a podlepit. Někdo, kdo napsal tenhle program navíc počítal s přesahy, takže se nebojte, nic nebude chybět, okraje na sebe navazují a překryjí se, jak si jen nastavíte...
Doufám, že můj poznatek bude někomu platný! S výsledkem jsem překvapivě spokojen a hodnotím program ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Tisk rodokmenu na stolní tiskárně?

Příspěvekod TKempny » pon čer 04, 2012 18:14

nerozumím tomu, na co stahovat nějaky dalši programek, když stačí uložit rodokmen jako PDF a pak tisknout v adobe reader, který umí soubor rozkouskovat na víc stránek, dokonce i s přesahy na lepení a značkami pro skládání
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Tisk rodokmenu na stolní tiskárně?

Příspěvekod Milan Wölfl » pon čer 04, 2012 18:30

Ale rozhodně je lepší rovnou nastavit, tak, jak chcete. Ne každý má Adobe Reader Pro anebo má takovou fúru času na to, aby si s nastavením (navíc pro každou tiskárnu jinak) doslova vyhrál.
A pokud myslíte nástroj od MyHeritage, značky pro tisk a ani rozdělení na A4ky při velké velikosti (ajko ta má) neodpovídá!
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Tisk rodokmenu na stolní tiskárně?

Příspěvekod ozana » pon čer 04, 2012 18:55

Tisk v nějakém Copycentru není zase tak drahý. Prostý vývod černobíle cca 40Kč /1m^2. A má-li to být dárek = tisk barevně včetně podkladu tak těch cca 400Kč/1m^2 taky není žádná hrůza. Než to slepovat, to si to raději nechám vytisknout přímo na A2 nebo A1 formát. Např. http://www.vytiskni.to/cenik_a_kalkulace.php
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Tisk rodokmenu na stolní tiskárně?

Příspěvekod Milan Wölfl » pon čer 04, 2012 19:01

U mně i tak, A1 je pořád málo :D
Na můj vývod potřebuji odhadem 50 A4, aby to bylo k přečtení...
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Tisk rodokmenu na stolní tiskárně?

Příspěvekod Jan » pon čer 04, 2012 19:08

Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Tisk rodokmenu na stolní tiskárně?

Příspěvekod ozana » pon čer 04, 2012 20:20

Milan Wölfl píše:U mně i tak, A1 je pořád málo :D
Na můj vývod potřebuji odhadem 50 A4, aby to bylo k přečtení...

To jsou jen 3x A0 nebo 6x A1 při potřebě větší šířky než vytvoří 3x A0 vedle sebe.
8)
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Tisk rodokmenu na stolní tiskárně?

Příspěvekod Milan Wölfl » pon čer 04, 2012 20:36

Přesně... Téma uzavírám a omlouvám se Janovi, tenhle program jsem doposud neviděl, tudíž jsem jej považoval za bezpochybně jedinečnou novinku...
Jen jsem uváděl jako skutečně levnou a spolehlivou variantu! :wink:
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Tisk rodokmenu na stolní tiskárně?

Příspěvekod TKempny » úte čer 05, 2012 13:30

no pane Wolfl ja jsem si již drive všiml, že vždy slepě argumentujete pro svou možnost, kolikrat i bez toho že byste věděl něco o jinych možnostech... na vše o čem jsem psal stači obyčejny acrobat reader verze 10. z myheritage uložite pdf, to si otevřete a vytisknete. toho nastavovaní tam také není mnoho a pochybuju, že budete tisknouot každou stranku na jiné tiskárně. navíc pokud danou tiskárnu používáte, tak tam to nastavení už budete mít.

je asi zbytecne vam vysvětlovat, že .pdf používá vektorovou grafiku, narozdil od .jpg ktere pouziva ubohe kostičkovane pixely, tudíž se z pdf dá vyrobit mnohem kvalitnější výstup.

ja osobně jsem tiskl vystup na plotru na roli 120cm, dlouhe to bylo něco malo přes dva metry a vyšlo to na 115kč, jako dar k 50 narozenimam mamince. ovšem i "pracovni" verzi seskladanou z a4 mam, tu si vozim s sebou za přibuznymi nebo do archivu.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Tisk rodokmenu na stolní tiskárně?

Příspěvekod Milan Wölfl » úte čer 05, 2012 13:43

TKempny : Vaše zkušenosti Vám neberu :wink:
115,- Kč je cena opravdu výborná, za barvu nebo ČB? Tím "rozkouskováním" jsem mínil to, že když volíte tisk na více stránek přímo při exportu z MyHeritage, seskupení při více listech ztrácí přesnost, a mé zkušenosti mi nevyvrátíte, ať budete argumentovat sebepádněji a obviňovat, jak jen hrdlo ráčí :D
A smysl pixelů ztrácí smysl tehdy, kdy máte rozlišení 19000x5000 a velikost odhadem 20MB...
P.S. Přečtěte si pozorně jméno toho, koho oslovujete. Diakritika je v německých jménech celkem nepostradatelná věc :wink:
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Tisk rodokmenu na stolní tiskárně?

Příspěvekod TKempny » úte čer 05, 2012 14:51

zase neposloucháte a píšete si svoje :roll:
říkám uložit pdf, žadne kouskování, kouskování se udělá až v readeru :!: (nechci se vás dotknout, ale nebyla ta ztráta přesnosti spíš vaší vinou při nepřesném skládání?)
115 kč bylo za inkoustový černobílý vektorový tisk. u plotrů je lepší tisknout z vektorů i při vysokém rozlišení, protože jinak jsou čáry rozmazané a nerovné. :idea: vektorový dokument se dá škálovat beze ztráty kvality, dá se opravit kódování písma (což vám nejspíš s německým jménem problémy nedělá, ale zrovna polské ocásky myheritage moc rádo nemá). jpg co se týče kvality obrazu je snad nejhorší možná možnost, horší je snad už jen bmp

Milan Wölfl píše:... podotýká také kolega Keptný...

no od příště vás mudu raději oslovovat Milane, abychom se tomuto vyhnuli :wink:
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Tisk rodokmenu na stolní tiskárně?

Příspěvekod Milan Wölfl » úte čer 05, 2012 15:20

:lol: Oslovování jmény bude asi nejlepší! Za překlep se omlouvám :wink:
V MyHeritage se na výtisku zobrazují tenké linky, naznačující kde střihnout. A ty o pár pixelů nesedí (cca dva milimetry) při velkých rozměrech. To mě docela naštvalo... V PDF jsou vektory dobré, pak je upravuji v Adobe Illustratoru. Já jsem nemusel rozlišení JPG řešit - je až moc velké na nějakých 21 A4ek...
Tisk z PDF je dobrá volba. Polské znaky jsou celkem oříšek, ale divil byste se, jak se někde zmrví ö, ä nebo dokonce ß!
Ale problém je vyřešen, tedy ten můj, jak vytisknout obří "plakát" na více A4. Při velkých plochách tisku Acrobat Reader, při menších PosteRazor.
Hawk, domluvil jsem.
A za nedorozumění se, pane Kemptný, omlouvám :wink:
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Tisk rodokmenu na stolní tiskárně?

Příspěvekod puntik » úte čer 05, 2012 19:35

Jenom malá poznámečka. Já užívám Genopro a ten se dá krásně tisknout v jakémkoliv rozměru, jen se to potom musí samozřejmě slepit a jde-li to, překopírovat na velké kopírce.
Uživatelský avatar
puntik
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob kvě 12, 2012 7:32
Bydliště: Morava

Re: Tisk rodokmenu na stolní tiskárně?

Příspěvekod Jandy » stř čer 06, 2012 16:52

tak tady čtu jak řešíte tisk....... a napadá mě otázka...... opravdu jste všichni spokojeni s tím, jak Family Tree Builder vytváří diagramy? Jak jdou lidé v diagramech přesouvat? Jak jde zvolit koho tam chcete a koho ne? Jak úměrnou velikost má výsledný PDF soubor? Jak rozdílná je velikost stejného diagramu na různých počítačích? V jakém trojpísmeném formátu jsou vyjádřeny měsíce? Jak "hodnotný" je diagram vše v jednom? Jak opravdu funguje funkce "Uspořádat rámečky co nejtěsněji pro úsporu stránek"?
Občas mi to přijde, že si programátoři z lidí jen dělaj srandu...
Jandy
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv kvě 13, 2010 16:28

Re: Tisk rodokmenu na stolní tiskárně?

Příspěvekod puntik » stř čer 06, 2012 16:59

No právě. Proto jsem od něho ustoupila. :)
Uživatelský avatar
puntik
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob kvě 12, 2012 7:32
Bydliště: Morava

Další

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků