grafické ztvárnění v Excelu

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

grafické ztvárnění v Excelu

Příspěvekod jtks » úte lis 06, 2007 22:17

Pro kompletní vedení rodokmenu sice používám Ages a jsem s ním spokojená, ne však s jeho grafickými výstupy, kdy v rozrodech zobrazuje i potomky dcer a dále je trošku problém s více manželstvími jedné osoby. Grafy se tak stávají dost nepřehledné.

Proto pro grafy používám Excel (vlastně jsem v něm začínala v době, kdy můj rodokmen neměl ještě ani 50 osob). Samozdřejmě v něm neobsáhnu všechno příbuzenstvo, ale pouze ty rody, které mě nejvíce zajímají. Výborně se hodí k prezentaci na webu, dále jej mohu snadno spolu se žádostí o doplnění poslat e-mailem všem známým a příbuzným (nemusejí mít žádný speciální program a pokud si udělám pracovní kopii, lze snadno odstranit ty části, které jim poskytnout nechci) stejně jako jej vytisknout a poslat poštou. V případě rozsáhlejších grafů je můžu rozdělit na jednotlivé listy podle svého přání - tedy tak, aby jednotlivé rodové větve zůstaly pohromadě. Také lze různě odlišit ověřená a neověřená data, napsat poznámky kurzívou, barevně nebo tučně zvýraznit hlavní linii apod.

V případě zájmu si tyto grafy můžete prohlédnout na mém webu.
jtks
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 05, 2007 21:38
Bydliště: Mořice

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků