Ahnenblatt - v grafu 1 osoba 2x

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Ahnenblatt - v grafu 1 osoba 2x

Příspěvekod Monika » pon led 29, 2018 1:57

Nevěděl by, prosím, někdo co dělám špatně?

Normálně do Ahnenblattu naimportuji gedcom soubor a vše je v pořádku. Teď jsem ale chtěla vyzkoušet zadávání osob přímo do Ahnenblatt. Všechno šlo hladce u vývodu a u přidání předchozích/dalších manželek/manželů k předkům. Začala jsem přidávat sourozence k předkům a objevila se tato chyba: několikrát mám v grafu jednu a tu samou osobu dvakrát. Jednou je správně zařazená u předků a pak je tam ještě jednou zvlášť. Doufám, že se mi povede přidat obrázek, jak to vypadá.

Graf je styl "Větší příbuzenský RDK" a myslím, že jsem v jeho nastavení nic neměnila, jen mám výchozí osobu dole.

Kontrolovala jsem, zda se mi nepovedlo omylem zadat ty "dvojité" osoby dvakrát, ale jsou tam jen jednou a mají správné rodiče i sourozence.

Předem děkuji za radu, jak to napravit.

graf_2krat_osoby.jpg
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Re: Ahnenblatt - v grafu 1 osoba 2x

Příspěvekod duros » stř led 31, 2018 13:40

Neviem, co vsetko v tej databazi mate, ale takto zvyknu programy oznacovat osoby v pripade tzv. straty predkov - zobrazuju ich nasobne.
duros

Příspěvekod Monika » stř led 31, 2018 16:01

S číslováním u ztráty předků už jsem se v tomhle programu setkala a opravdu to řeší číslováním a dvojnásobným uvedením. Potíž je, že zde ale nejde o ztrátu předků. Jsou to všechno ve stejné rovině generace děti stejných rodičů a u některých to číslo a zdvojení udělá a u jiných ne.

Všechny děti jsem smazala a zadala je znovu - výsledek stejný. Tak už nevím.
Monika

Příspěvekod Jan » stř led 31, 2018 18:02

Děláte chybu při zadávání osob, je to vidět u potomků Agaty Bulgak. Nemáte správně připojeného jejich otce Michal Vyskiel.
Michal byl podle grafu 2x ženatý a jeho potomci s Agatou jsou v grafu bez otce, program potom v grafu neví kam je zařadit.
Pavel Rybka - dole vlevo není k nikomu připojen a tak to bude asi stejný případ. Osoby máte evidované ale program
neví ke komu skutečně patří jako potomci. Potomky musíte připojovat ke správnému manželství a to asi děláte špatně.
Stáhněte si tento program: http://download.cnet.com/Simple-Family- ... 48885.html
Načtěte do něj GED s těmi daty co dělají tu chybu a uvidíte jak to skutečně je.
Jan

Příspěvekod Monika » stř led 31, 2018 23:59

To jsem sem zapomněla napsat: Michal Wyskiel se přiznal k dítěti s Agatou Rybka, které s ní měl v době, kdy byl ženatý. Ahnenblatt toto umí řešit a v grafu je pak právě u takového páru znak o-o.

Děti Michala s Agatou Bułdak jsou zařazeny správně, bylo jich 5, ale zdvojené jsou jen dvě z nich (č. 2 a č. 3). Děti Michala s Agnieszkou Dziak jsou také zařazeny správně, byly 3, ale zdvojené je pouze jedno (č. 1). To, že u svatby Michala Wyskiel s Agnieszkou Dziak není datum a místo svatby není výjimečné - bohužel mi to Ahnenblatt občas dělá, pokud má někdo více než 2 manželky (resp. "vztahy").

Ve spodním řádku je zdvojený pouze Paweł Rybka, jeho sourozenci ze stejných rodičů (Wojciech Rybka a Agata Wyskiel) zdvojené nejsou (mezi dětmi Wojciech a Agata došlo k přejmenování jejich otce).

A poznámka pro případ: Vím, že bych měla správně u vývodu končit u Agaty Rybka a Michala Wyskiela vynechat, ale toto je výzkum ze zájmu.

Naházela jsem totéž do webtrees, který častěji používám, natáhla gedcom do Ahnenblatt a vše je v pořádku. Předpokládám, že se tedy něco špatně uložilo nebo jsem někde nevědomky cosi špatně odklikla.

Pokud by někdo věděl, kde by mohla být chyba, byla bych moc ráda. Předem děkuji.
Monika

Příspěvekod Monika » čtv úno 01, 2018 0:00

Jan píše:Stáhněte si tento program: http://download.cnet.com/Simple-Family- ... 48885.html
Načtěte do něj GED s těmi daty co dělají tu chybu a uvidíte jak to skutečně je.

Děkuji. Vyzkouším.
Monika

Zpět na Jaký software používáte?