Stránka 1 z 1

Legacy ve slevě (a MyHeritage)

PříspěvekNapsal: pon srp 07, 2017 16:21
od AlesC
Jen pro informaci, pokud někdo plánujete koupit si placenou verzi Legacy 9, momentálně se prodává s 50% slevou a levnější už to asi opravdu nikdy nebude. Sleva je do neděle 13.8. Dochází totiž k fůzi (resp. převzetí) Legacy a MyHeritage, takže pro další verze Legacy se dá očekávat spíše politika provozovaná novým vlastníkem, MyHeritage. Legacy 9 je nová verze, sotva pár měsíců stará, z mého čistě osobního pohledu možná to nejlepší, co je na trhu, hlavně po stránce zaznamenávání si zdrojů nalezených informací. Tak trochu se sice bojím, co se s programem stane pod vedením týmu MyHeritage v budoucnu, ale počítám, že aspoň pár dalších let budu moci plnohodnotně používat současnou verzi Legacy.

Re: Legacy ve slevě (a MyHeritage)

PříspěvekNapsal: pon srp 07, 2017 20:23
od Homelessbar
Tak pokud to přebírá myheritage, tak to vezme rychlý konec, navyšování poplatků za cokoliv

Re: Legacy ve slevě (a MyHeritage)

PříspěvekNapsal: úte srp 08, 2017 15:27
od mipa
Stát se může určitě cokoli. Programátoři Legacy z firmy Millenia, kteří se prodali MyHeritage, se sice dušují, že vývoj Legacy se nezastaví a Legacy neskončí. Teď teprve že přijde to pravé, protože se dostali k ohromnému zázemí. Family Tree Builder by měl být pro MyHeritage low-endem, Legacy top-endem. Ale co bude za dva za tři roky, ví jen pánbu.
Každopádně Legacy 9 funguje dobře, jde o lokální desktopový program, který není spojen žádnými synchronizacemi se žádnými webovými databázemi (mimo FamilySearch, ale to se děje pomocí zvláštního programového modulu, takže to se nepočítá) a kdo si jej jednou koupí, ten jej bude navždy mít.
Smysl 50% slevy je jasný: potřebují na Legacy 9 sehnat co nejvíce zákazníků. Legacy 10 má totiž obsahovat synchronizaci dat s MyHeritage, podobně jako Family Tree Builder. A čím více zákazníků Legacy 9, tím více těch, kteří pak přejdou k Legacy 10, a posléze svá data pošlou (věnují) na MyHeritage, a tím více těch, kteří si pak oslněni Smart Matches a jinými Matches u MyHeritage koupí placený přístup. Nikde však není řečeno, že uživatel Legacy 9 musí přejít k Legacy 10. Legacy 9 je lokální program, který "shora" vypnout nelze :D .
Myslím, že AlesC má pravdu. Podobná nabídka už se nikdy opakovat nebude.