VYŘEŠENO Konfigurovatelný vzhled PDF pro karty osob DĚKUJI

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Re: Konfigurovatelný vzhled PDF pro karty osob

Příspěvekod pesovirodkm » sob led 14, 2017 16:44

[přesun z vlákna viewtopic.php?f=2&t=32979&p=153895#p153895 :-)]

Monika píše:Pokud jde o technické parametry počítače, myslím, že bych nemusela mít problém s limity ani na serveru. Je to sice jen virtuální server, ale dost "našlápnutý" a úpravy v nastavení (je-li třeba) mi udělají nejdéle do druhého dne, ale spíš v řádu hodin.

Jde mi spíš o to, že programy samy můžou mít různé chyby a omezení a některé se mohou projevit až když mají vykonat "více práce najednou".

Placené a vlastně ani neplacené služby třetích stran nepotřebuji využívat, protože nemám zájem o vyhledávání shod. Jedinou výjimkou je Exploring Family Trees https://learnforeverlearn.com/ancestors/ (nyní v betaverzi zdarma), který hezky graficky ukáže ztrátu dat. Tam je jasné, že může být nějaký limit (na využití systémových prostředků), ale zase nemá důvod načítat z gedcomu všechny položky (pokud jej tedy autoři píšou tak, jak myslím).

Myslím, že by mi taky ani nevadilo, pokud by program nenačetl některé položky z gedcomu, jejichž ztrátu neuvidím, protože je tam nepotřebuji zpracovávat. Tedy s jedinou výjimkou a ta se týká exportu "karet osob" do PDF, čili možná toho, o čem píšete:

pesovirodkm píše:... takže mě v nejbližší době čeká napsat si parser na ancestří XML formát, abych mohl svá data dále zpracovávat (cílem je generovat celou kroniku ve formátu PDF přímo z dat z Ancestry).

Tohle mě tedy velmi zajímá! :D Už jsem se po něčem takovém sháněla tady viewtopic.php?f=2&t=32544 ale z gedcomu nebo z databáze na serveru. Docela mě překvapuje, že při tom množství amatérských genealogů programy stále ještě neumějí uživatelům nabídnout nějaký lepší konfort i v generování dat do PDF. Přece výsledkem obvykle bývá nejen "hezky vyvedený strom" (což už se v zásadě programy snaží řešit), ale i "hezky upravená kniha".
Bohužel nejsem programátorka, dělala jsem vždycky jen ty "vedlejší práce" (vedení projektu, spolupráce na hledání optimálního řešení, komunikace se zákazníky/cílovou skupinou, betatesty...), takže se umím podílet na vzniku programu, ale neumím jej napsat. Vy se máte, že to umíte Obrázek

Asi by se vám nechtělo pustit se do programu použitelného i pro nás ostatní? :oops:


O své skripty se rád podělím i s ostatními, pokud budou někomu užitečné :-) Momentálně akorát z GEDCOMu generuji svůj web: http://www.hytha.org/index.php?ACTION=1002 a http://www.hytha.org/index.php?ACTION=1001

Ve svém dotazu zmiňujete, že máte ve Wordu šablonu osoby. To je ideální začátek, dokonce si myslím, že nic lepšího už ani být nemůže :-)

Microsoft má pro své produkty (Word, Excel, Powerpoint, Outlook, MS Project, ...) velmi kvalitní API, pomocí něhož můžete libovolně přistupovat k souborům .doc, .xls, atd. Toto API je navíc přístupné ze všech základních programovacích jazyků, včetně .vbs skriptů přímo ve Windows.
To, co tedy musíte vyplňovat ručně, půjde s největší pravděpodobností vyplnit automaticky z GEDCOMu nebo jiných zdrojů.
Můžete sem prosím nasdílet Vaši šablonu? Podívám se, jak je dělaná, a zda by šla jednoduše strojově zpracovat.

(Nevýhodou takovéhoto zpracování je, že musíte mít v PC, kde se šablona vyplňuje, nainstalovány příslušné programy, tedy v našem případě Word.)
pesovirodkm
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned čer 21, 2015 11:04

Re: Konfigurovatelný vzhled PDF pro karty osob

Příspěvekod pesovirodkm » ned led 15, 2017 17:54

Monika píše:Moc děkuji, pesovirodkm :D

Pokusím se tedy přiložit soubor... Tak docx není povoleno, proto jsem soubor zazipovala.

Není to ve formě klasické šanlony, jen takový vzorový soubor, který vždy otevřu, uložím pod číslem dané osoby a přepíšu položky. Neměl by snad být problém jej přeuložit jako šablonu a klidně bych tu šablonu pak i uzpůsobila pro strojové zpracování. I když tedy mnohem raději styluji v CSS.

Výstup vašeho programu na generování webu z gedcomu se mi líbí. I to, že jste zvolil tabulku místo vnořených DIVů. Tak si říkám, že pokud byste se pustil třeba až za pár let do programu, který by generoval z gedcomu knihu a výstup by šel stylovat pomocí CSS, klidně si na to počkám. Stejně mi bude několik let trvat, než se v rozrodu dostanu do stavu, kdy už bude mít smysl generovat "knihu" :wink:

Dobrý den,
v rychlosti jsem skoukl šablonu a začal s ní dělat první pokusy. Zatím jsem připravil funkce na jednorázovou náhradu identifikátoru (např. jméno) a iterátor (např. seznam dětí). Trochu jsem se zasekl při nahrazování obsahu v headeru/footeru, jelikož Word nahrazuje v úplně celém dokumentu, kdežto API pouze v hlavním textu, ale již je to vyřešeno.
V příloze je ukázka, jak se bude s šablonou pracovat - přestože je výstup na první pohled téměř stejný jako vstup (řešil jsem jen několik málo polí), to hlavní pro generování je připraveno.

Výhodou je, že přes API lze velmi jednoduše generovat nejen do .doc, ale i do .pdf a dalších formátů.

Dalšími kroky bude:
1) napojení na můj GEDCOM a generování polí, které mám k dispozici, pro jednu osobu
2) generování pro všechny osoby, popř. vývod ze specifikované osoby, či rodokmen ze specifikovanéhop předka
3) dodělání zbývajících polí podle Vašeho GEDCOMu (sám mám řadu polí nevyplněných) - připravte si prosím do té doby anonymizovaný soubor, který mi budete moct nasdílet, ale který bude obsahovat všechna požadovaná pole. Až budete data anonymizovat, zachovejte prosím různé "extrémy", jako jsou dlouhé texty, nestandardní znaky, zejména různé uvozovky, lomítka, apod., protože právě s těmito znaky bývají největší problémy. Pro jistotu do některého pole zadejte českou (případně jinou, máte-li předky cizince) diakritiku, ať se ověří kódování.
4) rozběhání softwaru na Vašem PC - momentálně mám software pevně vázán na konkrétní verzi Wordu - reference na knihovny ve Visual Studiu bohužel nejsou kompatibilní pro jinou verzi MS Office, takže pokud nemáte přesně tu samou verzi Wordu jako já (do toho se počítá nejen verze, ale i jazyková lokalizace), program při spuštění spadne s tím, že nemůže najít knihovnu. Vyřešit to půjde, jen to nebude za pět minut :-)

Až budu o krok dál (podle toho, jak se na to dostanu, možná příští víkend, ale nechci slibovat :-) ), opět se ozvu :-)

PS: tabulky na webu místo složitého stylování mají jednoduchý důvod - požadavek na web mám, aby se zobrazil i v textových prohlížečích jako je třeba Lynx, popřípadě na různých nestandardních zařízeních (PDA, mobily, ...), takže nic jiného nepřipadalo v úvahu :-) Web není moderní, ale zato je kompatibilní skoro se vším :-)
Přílohy
test1.zip
(232.1 KiB) 317 krát
pesovirodkm
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned čer 21, 2015 11:04

Re: Konfigurovatelný vzhled PDF pro karty osob

Příspěvekod pesovirodkm » ned led 15, 2017 21:25

Monika píše:Stahla jsem si test. Nevím přesně, co bych na něm měla udělat, ale při prohlížení jsem snad pochopila, o co jde u "šablony wordu" - dosadit jedinečné identifikátory plus otevřít a uzavřít cykly.

S testem nebo šablonou nemusíte dělat nic, tu si přizpůsobím :-) Jen prosím připravte ten testovací GEDCOM - až to rozběhám na svém, bude třeba to doladit na "ostrá" data :-)
pesovirodkm
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned čer 21, 2015 11:04

Re: Konfigurovatelný vzhled PDF pro karty osob

Příspěvekod Jan » pon led 16, 2017 11:32

Pokud není v GED souboru adresa snímku tak ho není možné načíst. Už jsem Vás upozornil že s GED z WT budete mít problémy s připojenými snímky k událostem.
Jen příklad z GED souboru s připojeným snímkem z matriky narozených včetně adresy na webu AP MZA Brno a stejné to je u sňatků i úmrtí:
GED z PAF:
0 @I9@ INDI
1 NAME Anna /Srncová/
2 SURN Srncová
2 GIVN Anna
2 _MARNM Knotková
1 SEX F
1 BIRT
2 DATE 28 Jul 1889
2 PLAC Slavětice, VYS, CZE
2 SOUR @S2@
3 PAGE http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=155
3 NOTE DA, sig. 10181, sn. 155
3 DATA
4 TEXT Datum narození: 29. červenec 1889
5 CONT Dítě: Anna
5 CONT Místo narození: Slavětice, dům č. 48
5 CONT Otec: František Srnec, nádeník ve Slavěticích, syn Martina Srnce, nádeníka v Rouchovanech,
5 CONT a Veroniky, dcery Martina Hráčka
5 CONT Matka: Marie, dcera Jiřího Mátcy, domkaře v Přečkovicích, a Anny, dcery Alexandra Mičíka
3 OBJE
4 FORM jpg

4 FILE F:\rfoto\srncova_anna_1889_n.jpg
4 TITL
4 NOTE
4 _SCBK N
4 _PRIM N
4 _TYPE PHOTO
4 _SSHOW Y

Stejná osoba v GED z WT:
0 @I9@ INDI
1 NAME Anna /Srncová/
2 SURN Srncová
2 GIVN Anna
2 _MARNM Knotková
1 SEX F
1 BIRT
2 DATE 28 JUL 1889
2 PLAC Slavětice, VYS, CZE
2 SOUR @S2@
3 PAGE http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=155
3 NOTE DA, sig. 10181, sn. 155
3 DATA
4 TEXT Datum narození: 29. červenec 1889
5 CONT Dítě: Anna
5 CONT Místo narození: Slavětice, dům č. 48
5 CONT Otec: František Srnec, nádeník ve Slavěticích, syn Martina Srnce, nádeníka v Rouchovanech,
5 CONT a Veroniky, dcery Martina Hráčka
5 CONT Matka: Marie, dcera Jiřího Mátcy, domkaře v Přečkovicích, a Anny, dcery Alexandra Mičíka
3 OBJE @M10356@
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Konfigurovatelný vzhled PDF pro karty osob

Příspěvekod pesovirodkm » pon led 16, 2017 21:16

Mám staženo, díky :-) Že půjdou obrázky, doufám také - ještě jsem to nezkoušel, ale věřím tomu, že s nimi problém nebude. API umí téměř vše, co normální Word. Obvykle stačí nahrát makro a podle něj vykoukat, jak se s jednotlivými objekty pracuje :-)

Absolutní cesty na obrázky, o nichž se zmiňuje Jan, jsou už to nejmenší. Takovéto drobnosti vyřešíme až na konci. Buď je nějakým způsobem zkonvertujeme na relativní cesty, nebo se prohledá disk. Na rozběhání nástroje si nějaký obrázek domaluju :-)
pesovirodkm
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned čer 21, 2015 11:04

Re: Konfigurovatelný vzhled PDF pro karty osob

Příspěvekod pesovirodkm » úte led 17, 2017 22:29

Monika píše:Díky, pesovirodkm :) Napadlo mě, že bych možná měla předělat vzor tak, aby dole nebylo rozdělení na matriky/berní rulu/soupisy poddaných na panství. Že by tam bylo jen něso jako "Přílohy" a pak už rovnou název, popis, obrázek, text, mezera a další položka. To by asi bylo lepší na zpracování?

Toto jde řešit jedině formátováním na vstupu, nikoliv výstupu. Tedy popis označit např. "#MATR#NAR#:Jan Novák - narozen...". Takže by neměl být problém vypsat na prvním místě matriky, poté třeba gruntovní knihy a nakonec "ostatní". Jen se bude muset předělat zdrojová databáze. To se vyřeší, až se na to dostanu :-)

Zajímavé bylo třeba už jen jméno. Ve Vašem GEDCOMu máte u jména po sňatku uvedené plné jméno a příjmení, podobně jako u rodného jména, kdežto můj GEDCOM je formátovaný jako ukázka od Jana - tedy pouze rodné příjmení. K tomu se váže další nekonzistence - Váš GEDCOM má vyvdané příjmení formátované v lomítkách, jako u hlavního jména, kdežto můj a Janův tam má příjmení bez lomítek, takže ho parser automaticky strká do křestního jména :-) Nic, co by se nedalo vyřešit, ale přesně toto je důvod, proč jsem si vyžádal Váš GEDCOM, aby se to odladilo :-) A dá se čekat, že pokud se programem prožene jiný GEDCOM exportovaný z něčeho dalšího, je pravděpodobné, že to bude dělat podobné neplechy :-)
pesovirodkm
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned čer 21, 2015 11:04

Re: Konfigurovatelný vzhled PDF pro karty osob

Příspěvekod pesovirodkm » úte led 24, 2017 22:22

Dobrý den,
po kouskách jsem ve volných chvílích dodělal vyplňování šablony. Samotnou šablonu přikládám do přílohy, stejně tak textový seznam tagů.

Program nedokáže vyplnit vojenskou službu a ocenění. Jedná se o nestandardní atributy GEDCOMu a jelikož jste ani Vy v ukázce neměla žádný takový atribut, obě položky jsem přeskočil. Myslím si, že by stejně zůstaly u drtivé většiny osob nevyplněné (a to i u mužů :-) ). Kromě otce a dědy osobně nemám informace o vojenské službě nebo účasti ve válce jakéhokoliv dalšího předka a zakládat tedy celou položku pro několik set až tisíc osob na zjednodušenou kartu je zbytečné.
U nějakých položek jsem šablonu lehce upravil, aby dávala smysl. Některé další položky jsem též přeskočil, neboť měly charakter poznámek a těžko pro ně bude v GEDCOMu rezervováno nějaké pole (např. změna víry?).

Posílám v příloze ukázku exportovaného PDF (heslo pošlu v SZ), nicméně moc tam toho neuvidíte, neboť GEDCOM nebyl příliš vyplněný. Zkusil jsem Vám odeslat ukázku z mého rodokmenu, jenže fórum nedovolí odeslat delší přílohu než 512 KB. Díky obrázkům to vždy překročím :-)

K obrázkům mám ještě dvě informace:
1) pomocí formátování nadpisu můžete obrázky třídit do jednotlivých kategorií (matrika, berní rula, ...). Pokud nadpis začíná určitou zkratkou (vypsáno v textovém souboru), je do příslušné kategorie přiřazen. Pokud není kam ho přiřadit, zobrazí se v poslední sekci Ostatní.

2) druhá informace Vás nepotěší, ale vzhledem k mé zaneprázdněnosti s tím bohužel nebudu nic dělat. Můj parser byl psaný nikoliv podle specifikace, ale tak, aby načetl GEDCOM z programu Ancestry. Problém je, že Ancestry ukládá obrázky jako atribut osoby, kdežto Váš program je ukládá jako zvláštní objekty. Jinými slovy, parser zpracuje obrázky pouze u GEDCOMu z Ancestry a jelikož nemám čas dělat větší zásahy do softwaru, buď můžete zkusit importovat Váš GEDCOM do Ancestry a pak znovu uložit, zda se obrázky přiřadí jako atribut osoby, nebo se budete muset obejít zcela bez obrázků (v tom případě prostě smažte příslušná pole z šablony).
Navíc, ani obrázky z Ancestry nejsou úplně ideální - Ancestry k nim totiž neexportuje popisy. Přesně to je primární důvod, proč se chystám pro generování kroniky parsovat přímo XML z Ancestry. Většinu nedokonalostí a bugů Ancestry jsem schopen buď skousnout, nebo nějak obejít, ale popisy obrázků prostě vyžaduji. Jelikož tedy pro své účely budu dělat kompletně nový frontend pro import, nebudu už ztrácet čas předěláváním importu GEDCOMu, abych mohl načíst GEDCOM z Webtree.

Během následujících volných chvil dodělám nějaké uživatelsky přívětivé rozhraní, kde půjde vybrat export do šablony buď pro vybrané osoby, nebo konkrétní vývod či rozrod. Pak se pokusíme rozběhat program na Vašem PC, což bude možná také oříšek, vzhledem k nekompatibilitě DLL z různých verzí MS Office.
Přílohy
gtempl.zip
(25.68 KiB) 260 krát
pdfp.zip
(125.87 KiB) 277 krát
pesovirodkm
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned čer 21, 2015 11:04

Re: Konfigurovatelný vzhled PDF pro karty osob

Příspěvekod pesovirodkm » čtv led 26, 2017 22:33

Monika píše:Moc děkuji, pesovirodkm :D Posílám SZ.

Položky, které jste vynechal, přesně jak píšete - asi je nedokážu pro většinu zjistit (armáda, ocenění) nebo plynou z kontextu (změna víry). Není důvod je tam mit.

S obrázky už jsem se smířila, že buď nebudou nebo k nim povede ještě dlouhá cesta. Myslím, že pokud využiji poznámku k osobě i na přidání informace o tom, v jakých matričních knihách (i folio) lze zápisy najít, nebudou až tak moc chybět.

To bude paráda, že nebudu muset tu záplavu "karet" zadávat ručně! Kéž by vám můj starší word nepřidělal moc komplikací.

DĚKUJI :D

Dobrý den,
v příloze posílám pokusnou aplikaci spolu s šablonou.
Použijte prosím přesně ten samý GEDCOM, co jste dávala do fóra, s tím, že ručně v Notepadu smažete následující konec:

Kód: Vybrat vše
1 CHIL @I342@
<odsud všechno smazat>
0 @M1@ OBJE
...
2 DATE 26 NOV 2016
3 TIME 07:14:35
2 _WT_USER Monika
1 _UID 2BE54AA03A814A2F963EFDAA47C801B36CE0
<smazat až sem>
0 TRLR

Pokud to neuděláte, program spadne při otevírání kvůli neznámému atributu (jak jsem již zmiňoval, bere obrázky pouze z Ancestry).
(Pozn. pro ostatní - program s největší pravděpodobností cizí GEDCOM neotevře, pokud to budete zkoušet, odladěný je pouze na Moniky. Problematický atribut je třeba ručně smazat, což může být i docela pracné.)

Pokud se Vám podaří otevřít upravený GEDCOM, ještě není vyhráno. Musí totiž přesně sedět verze Worda, co máte nainstalovanou. Já mám českou verzi Office 2007. Pokud máte jinou, program vyhodí výjimku, že nemůže otevřít .dll. K tomu dojde pravděpodobně až při stisku tlačítka pro generování.
Dejte prosím vědět, jak to s tím Wordem dopadlo. Osobně pro generování mojí kroniky nebudu používat Office, protože jsou tam takovéto problémy, ale budu generovat .tex soubor a LaTeXem z něj budu dělat kvalitně vysázenou knihu.

Pokud by byl problém s Wordem a byla pakárna to rozběhat, mohl bych Vám přeložit verzi programu, která bude mít na vstupu normální textový soubor místo Word dokumentu, a vy byste si připravila šablonu pro LaTeX (nebo třeba HTML). Program funguje na principu nahrazování klíčových slov, tak je mu jedno, zda nahrazuje ve Wordu, nebo v čemkoliv jiném.

Ještě bych zapomněl: program zatím v šabloně vyžaduje tagy pro iterace, tak je prosím z šablony nemažte, i když se negenerují obrázky. Místo toho si smažte jen nadpisy kapitol a zrušte si v iteracích odřádkování, aby Vám nevyjížděly prázdné stránky. Poku byste iterace smazala, program pročistí výstup celý, neboť se označí úplně celý dokument, a PDF vyjede prázdné. Pro první pokusy tedy nechte šablonu tak, jak je.
Přílohy
test01.zip
(80.49 KiB) 238 krát
pesovirodkm
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned čer 21, 2015 11:04

Re: Konfigurovatelný vzhled PDF pro karty osob

Příspěvekod pesovirodkm » pát led 27, 2017 6:20

Dobrý den, jen v rychlosti - první problém odstraním. Word umí nahrazovat jen řetězce do 255 znaků a jelikož osoba I14 měla patrně více sňatků, už jsme se tam nevešli. Toto nějakým způsobem spravím - nahrazování mi musí fungovat korektně i pro jiné projekty.

S PDF mě napadá jen jeden důvod - ačkoliv mám nejstarší verzi Office podporující .docx, tedy 2007 (vy musíte mít buď stejnou, nebo novější, protože Office 2003 byly ještě se starým vzhledem a bez .docx), mám počítač plně aktualizovaný.
V aktualizacích mám povoleny i aktualizace pro Office a je tedy možné, že podpora PDF je možná jen s nějakou z nich.
pesovirodkm
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned čer 21, 2015 11:04

Re: Konfigurovatelný vzhled PDF pro karty osob

Příspěvekod pesovirodkm » pát led 27, 2017 19:10

Monika píše:K PDF: Vlastně ani nevím, jak mi zde pan technik nastavil aktualizace. Desítky mám nově, ještě s nimi tolik neumím. Časem se podívám. Rozhodně mi Office 2007 nabízí PDF jen jako tisk - Microsoft Print to PDF. Formát docx je ale pro mě lepší, můžu si až hotové karty dál zpracovávat (a tam bych pak i mohla přiložit ty obrázky :-D ).

Problém s osobou I14: Pokud to způsobuje více manželek, pak by to byl problém ještě pár dalších osob. Mám tam i jednoho Václava, který měl 5 manželek. Pokud by to šlo vyřešit, bylo by to fajn :)

O víkendu vyzkouším upravit šablonu, jak jste psal a vůbec si s tím trochu pohraji. Je to paráda, jak krásně aplikace funguje! Obrázek

Dobrý den,
posílám další verzi na testování. Jsou opraveny dvě věci - jednak promiskuita některé osoby, která způsobovala přetečení výčtu svateb přes 255 znaků. Problém nebyl v osobě 14, ale v jednom z jeho dětí nebo sourozenců - mezi nimi byl zmíněný Václav s pěti manželkami. Jelikož se všechny sňatky spojují do jednoho řetězce, všechny osoby s odkazem na dotyčného Václava shodily Word. Paradoxně samotný Václav mohl být vygenerovaný správně (nezkoušel jsem), protože svatby konkrétní osoby se řeší přes iterátor a generují se postupně :-)

Druhá opravená věc je mazání dokumentu, pokud v šabloně chyběly tagy pro iterátory. Nemusíte tedy již dělat do šablony popisované chcávky v podobě ponechávání dummy iterátorů, pokud tam nebudete chtít fotografie. Pokud některý z tagů nechcete, prostě ho ze šablony smažte.

Ještě se chci podívat na manipulaci s nepodporovanými GEDCOM tagy, aby program nepadal na Vašem formátu, pokud se z něj ručně nesmažou objekty s fotografiemi. Jinak myslím, že už je aplikace použitelná a nejsou třeba žádné větší zásahy. Hlavně jsem rád, že nemusíme řešit nekompatibilní verzi Wordu. Kdybychom neměli oba verzi 2007, tak to asi nerozběháme, protože já sice můžu připravit zdrojové kódy pro libovolnou verzi (jen se musí zadat správné COM reference guid), jenže ten Word musí být v PC už při překladu.
Přílohy
test02.zip
(80.58 KiB) 255 krát
pesovirodkm
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned čer 21, 2015 11:04

Re: Konfigurovatelný vzhled PDF pro karty osob

Příspěvekod pesovirodkm » sob led 28, 2017 0:30

Dobrý den,
vyzkoušejte ještě tuto verzi (viz příloha). Měla by již brát i neznámé tagy bez spadnutí.
Narychlo jsem se pokusil rozběhat obrázky z Vašeho GEDCOMu. Načtěte prosím Váš původní nepromazaný GEDCOM, zda se u osoby 102 objeví i přiložený obrázek.
Word měl sice problémy s relativními cestami, ale pokusil jsem se to vyřešit. Proveďte tedy prosím pár testů, zda to poběží v pořádku. Možná aplikace nebude fungovat na nějakých specialitách typu síťové disky, co jsem nemohl vyzkoušet, ale běžné cesty absolutní i relativní mi šly.
Pokud obrázky poběží, můžete je řadit pod příslušné nadpisy pomocí formátování popisu - podrobnosti jsem už posílal před časem v textovém souboru.
Přílohy
test03.zip
(81.47 KiB) 270 krát
pesovirodkm
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned čer 21, 2015 11:04


Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků