Webtrees

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Webtrees

Příspěvekod Monika » ned zář 25, 2016 17:52

Používá tu, prosím, někdo program webtrees?

Uvažuji o tom, že bych si jej nainstalovala na server (toto řešení mi vyhovuje víc než instalace do PC), ale nejsem si jistá, zda pro mé konkrétní potřeby bude použitelný. Tedy co vše mi umožní a co nikoli.

Potřebuji pomocníka, který mi usnadní tvorbu rozrodu 3 různých příjmení (vždy od jednoho zakladatelského páru na konci 16. stol. nebo v 17. stol.), u nichž se některé větve v nějaké době propojily (u 2 víckrát).
Nechci nic zveřejňovat (maximálně pro několik vzdálených příbuzných), což už vím, že jde a i jak to zařídit.
Raději bych použila pouze základní instalaci bez Add-ons.

Demo jsem několikrát zkoumala, přesto zůstávají konkrétní otázky:

Graf rozrodu:
1. Umí graf rozrodu jako celek i v určitých definovaných liniích?
2. Umí jej "vytisknout" do PDF nebo jako obrázek (bez Add-ons).
3. Je takový kompletní graf rozrodu třeba v 8 generacích dostatečně čitelný? Čili lze nastavit formát třeba na A0?

Časová osa:
4. Dokáže vytvořit časovou osu pro určené období tak, abych viděla, kdo v té době žil?
5. Mohla bych si pro časovou osu vybrat i jen konkrétní místo (obec) nebo rozsah míst?
6. Dokáže udělat časovou osu z určité větve i z celku?

Předem děkuji za odpovědi.
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Re: webtrees

Příspěvekod Jan » stř zář 28, 2016 18:20

Já WT používám od začátku na webu i na PC. Pokud ho chcete vyzkoušet tak doporučuji experimentovat na PC.
Stáhnout serverovou aplikaci VertrigoServ nainstalovat, funguje na WIN7 i WIN10, na dělení GED souboru používám
aplikaci GedMate, všechno je free. Bez použití Add-ons se neobejdete. Poslední verze WT je 1.7.8 a ta na PC funguje
bez problémů. Pokud se týká grafiky tak je něco možné exportovat do PDF, ale není to co budete asi chtít. WT je
webová aplikace a tak grafické výstupy neřeší tak jako SW genealogický nebo na tisk genealogických výstupů.
V podstatě WT na webu je jen prezentace, všechna data chystám na PC vyzkouším a pak teprve kopíruji na web.
Další informace pokud budete chtít tak mailem nebo SZ.
Jan

Příspěvekod Monika » stř zář 28, 2016 22:43

Díky. Poslala jsem SZ.
Monika

Příspěvekod mannowar » stř zář 20, 2017 12:40

Rád bych webtrees vyzkoušel ,bohužel nevím jistě jestli se registruji dobře,někde sem se zaregistroval ,ale při přihlášení mi to hned píše ěpatný email nebo heslo,když sem chtěl zkusit novou registraci tak mi to píše že nick už někdo používá.Mohl by mi někdo poslat odkaz ,kde se lze registrovat? děkuji
mannowar

Oblast pátrání: Tichá.Lichnov.Orlová

Příspěvekod jprause » stř zář 20, 2017 12:57

Věřím, že bych dokázal poradit, ale nechápu, kam se přihlašujete.
jprause

Oblast pátrání: Lutín, Slatinice, Olomoucko, Nový Hrádek, Olešnice v Orlických horách, Náchodsko, Rychnovsko

Příspěvekod mannowar » stř zář 20, 2017 13:20

tady tj jediný odkaz nahoře je napsano registrovat http://www.osobnostiregionu.cz/informac ... -rodokmenu
mannowar

Příspěvekod Monika » stř zář 20, 2017 14:30

Koukám, že je to nějaká služba městských knihoven Česká Třebová a Ústí nad Orlicí. Program webtrees se musí nějdřív instalovat na server (na nějaký webhosting) a právě na těch stránkách městských knohoven jej nabízejí k využití už nainstalovaný na jejich serveru. S programem webtrees vaše problémy při přihlášení/registraci nesouvisejí. Bohužel jsem u nich nikde nenašla klasický odkaz na něco jako "připomenutí hesla". Takový odkaz se totiž běžně používá při problémech s přihlášením po nové registraci do jakékoli webové služby. Leda jim tedy napsat nebo zavolat: info@osobnostiregionu.cz, 732 756 821 a popsat váš problém.
Monika

Příspěvekod mannowar » stř zář 20, 2017 14:50

aha tak sem to zřejmě stejně špatně pochopil,myslel sem že je i něco jako MH že bud mám někde už stranky hotové a kdo nechce veřejné tak si je udělá pro svůj web děkuji
mannowar

Příspěvekod Monika » stř zář 20, 2017 15:15

No... webtrees sám o sobě je tak trochu podobný MH - na jedné instalaci programu může být mnoho uživatelů s mnoha "rodokmeny" (podle výkonnosti serveru). Výše zmíněné knihovny asi využily právě tuhle vlastnost programu webtrees a nabízejí jej svým registrovaným uživatelům. Nevím, jak moc pak dovolí uživateli nastavovat vlastní rodokmeny, ale jako administrátorka můžu u každého nastavit, zda bude veřejný celý nebo jen některé položky od všech osob nebo zda naopak bude celý neveřejný. Nicméně jsem v programu nenašla třeba něco jako hledání shod mezi dvěma a více jednotlivými rodokmeny, a to ani v rámci jednoho uživatelského účtu (ale třeba tam jsou, jen jsem je nebyla schopna najít).

Moc jsem ty stránky knihoven nezkoumala, ale pokud chcete využívat genealogický program, nechcete ty zavedené (protože zdarma třeba nabízejí jen málo služeb) a nemáte možnost si webtrees nainstalovat na vlastní hosting (možná to jde i na neplacené, to nevím), pak mi připadá jako celkem dobrá cesta využít právě tuhle nabídku knihoven.
Monika

Příspěvekod jprause » stř zář 20, 2017 18:11

webtrees neumožňuje hledání shod mezi různými rodokmeny (jako to dělá např. MyHeritage).
O službě výše zmíněných knihoven jsem nevěděl, až teprve po přečtení příspěvku člena mannowar výše.
Zkusil jsem se tam zaregistrovat, že to vyzkouším, ale služba (možná jen dosud) na registraci nereaguje.
Sám používám webtrees skoro 5 let na placeném webhostingu.
jprause

Oblast pátrání: Lutín, Slatinice, Olomoucko, Nový Hrádek, Olešnice v Orlických horách, Náchodsko, Rychnovsko

Příspěvekod Monika » stř zář 20, 2017 22:23

Děkuji za potvrzení, jak je to s hledáním shod, jprause. Nechtěla jsem to tvrdit najisto, protože jsem hledání nedala zas tak moc úsilí. Připravený na to ale už je, když u něj lze u každého rodokmenu zapnout i generování UID jedinečných v celé instalaci.

Koukám, že jej mám už rok (taky na placeném hostingu). Jsem s ním spokojená, ale nepotřebuji (možná jen zatím) využívat jeho funkce naplno.
Monika

Re: Webtrees

Příspěvekod mannowar » pát zář 22, 2017 15:53

takže se ještě zeptám jelikož sem celkem pc laik ,který hosting by jste doporučili použival bych jej čistě jen na webtrees a vubec nevím jaký hosting by na tento program stačil řekněme do 800kč bez domény ,doménu bych si převedl z již nepouživaného hostingu ,kde jsem platil 1500kč za rok(i s doménou) a rád bych tyto náklady snížil řekněme do 1000kč i s domenou.Pokud mi někdo můžete poradit budu rád,třeba do SZ. děkuji
mannowar

Příspěvekod Monika » pát zář 22, 2017 19:28

Mám aktuálně dlouhodobější zkušenost se dvěma hostingovými firmami.

Active24 https://www.active24.cz/produkty-a-sluzby/webhosting/ znám prakticky od roku cca 2000 (to ty servery provozoval ještě někdo jiný pod jiným názvem) a mám tam pronajatých několik virtuálních serverů (webhostingů). Oceňuji na nich spolehlivý chod serverů, vysokou míru zabezpečení, dobrý a rychlý uživatelský servis i to, že si skoro všechno můžu nastavovat sama v administraci. Pro vás by možná připadal do úvahy hosting Komplet, který bez domény vychází na cca 712 Kč s DPH. Je to dobré řešení, pokud chcete jen jeden web. Výhodou je prakticky neomezený prostor pro web a celkem ucházející prostor pro mailové schránky. K tomu mají na výběr i celkem ne moc drahé domény.

Několik let spravuji pro zákazníka hosting u C4: https://www.webhosting-c4.cz/ kde ale nejsem moc spokojená se spolehlivostí běhu serverů a občas se potýkám s jejich nepraktickým nastavením, které si nemůžu v administraci sama měnit. Cena je 1200 Kč za rok i s doménou, což je tedy mimo váš limit.

Ono je placených hostingů hodně, takže jistě vám někdo další doporučí i nějaké jiné. Osobně doporučuji zajímat se právě o to, abyste nebyl omezen datovým prostorem pro web (stačí i dostatečné pravidelné roční navyšování prostoru), aby servery neměly nějaké častější technické problémy (stabilita systémů, rychlost odezvy, rychlost běhu, míra výpadků apod.) a také o úroveň zákaznického servisu. Někdy totiž nízká cena může odrážet kvalitu (ale často i levné hostingy poskytují stále ještě dobré služby).
Monika

Příspěvekod mannowar » pát zář 22, 2017 20:57

děkuji za tip a radu
mannowar

Příspěvekod jprause » pát zář 22, 2017 22:03

Monika popsala velmi důkladně všechna důležitá kritéria pro volbu webhostingu.
Já jen dodám, že mám víc jak pětileté zkušenosti se dvěma webhostingy:
Wedos: http://www.wedos.com/ - dobrý, levnější.
ONEbit: http://www.onebit.cz/ - výborný, mírně dražší, ale velmi spolehlivý.
Oba nabízejí různé cenové tarify.
U ONEbit s tarifem Home se do svého limitu vejdete.
jprause

Další

Zpět na Jaký software používáte?