Pomoc

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Příspěvekod Rozina » úte led 25, 2011 8:21

Na Family Tree Builder šly už i dříve dělat diagramy. Nebo si stáhněte Gedcom na MyHeritage do Ahnenblatt, ten má také docela pěkné diagramy. Nevím zda se správně vyjadřuji, jsem totiž počítačový antitalent.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Jan » úte led 25, 2011 8:59

sanmarco píše:No jo, málokdy se už dneska nejde někdo, kdo bude dělat zadarmo. Vy také v práce chcete svůj plat a třeba taky z toho šéf není nadšený. Tak zaveďme komunismus, dělejete vy zdarma, a pak třeba i tento program bude zdarma.

Prostě lidi už jednou pochopte, že žijeme v jiné době než před 20 lety. Platíte za Windows, platíte za MS Office, platíte de facto za vše (teda pokud to nekradete) a tady vám to ta hrozně vadí.

No jo, asi máme každej jinej pohled na věc ...

Tady přece nejde o peníze, ale o to jak se chová program a celá společnost. Co tvrdí a co je skutečnost.
Ty nejlepší genealogické programy mají 2 verze, free očesanou a kompletní za úplatu.
Co je ale podstané, vždy mají tabulku porovnání co která umí.
Program o kterém je řeč, se vás na nic neptá a instaluje i to o čem nevíte. Pak mu dáte na vědomí, že máte
zájem jen o program a nechcete web a přesto jste k němu připojeni přes nainstlovaný toolbar o kterém není
při instalaci ani zmínka. Že jste nainstalovali program cizího výrobce TCGR, který je za úplatu taky nevíte.
Já si myslím, že solidní společnost se takto nechová a program se chová jako malware.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Pavel M. » úte led 25, 2011 15:23

Souhlasím, program to není špatný atd. Líbí se mi například výzkum a možnosti diagramů.

Když chtějí peníze, tak prosím, ale za ně chci kvalitní produkt bez kompromisů.

S dovolením Jane: http://www.tamurajones.net/genealogy.xhtml

Nejhorší genealogický program 2010: MyHeritage Family Tree Builder 5.0...
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Příspěvekod ozana » úte led 25, 2011 18:22

Pavel M. píše:Souhlasím, program to není špatný atd. Líbí se mi například výzkum a možnosti diagramů.

Když chtějí peníze, tak prosím, ale za ně chci kvalitní produkt bez kompromisů.

S dovolením Jane: http://www.tamurajones.net/genealogy.xhtml

Nejhorší genealogický program 2010: MyHeritage Family Tree Builder 5.0...

Za peníze se prodávají i mnohem a mnohem horší veci než je FTB. A nikdo Vám ho přece nenutí.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod ozana » úte led 25, 2011 18:29

Jan píše:Tady přece nejde o peníze, ale o to jak se chová program a celá společnost. Co tvrdí a co je skutečnost.
Ty nejlepší genealogické programy mají 2 verze, free očesanou a kompletní za úplatu.
Co je ale podstané, vždy mají tabulku porovnání co která umí.
Program o kterém je řeč, se vás na nic neptá a instaluje i to o čem nevíte. Pak mu dáte na vědomí, že máte
zájem jen o program a nechcete web a přesto jste k němu připojeni přes nainstlovaný toolbar o kterém není
při instalaci ani zmínka. Že jste nainstalovali program cizího výrobce TCGR, který je za úplatu taky nevíte.
Já si myslím, že solidní společnost se takto nechová a program se chová jako malware.

Nesmíte instalovat systemem Další, Další, ... jinak byste si žádný Toolbar nenainstaloval. Ne že by mi to také nevadilo (Toolbary nesnáším), ale v podrobné instalaci lze jeho instalaci odmítnout (odškrtnout).
S tím přirovnáním k malware jste to opravdu přehnal. Nainstalujte si ICQ a uvidíte co je to agresivní aplikace, která se na*ere všude bez Vašeho vědomí a dostat ji pryč dá docela zabrat. FTB toolbar odnistaluje levou zadní i naprostý laik.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

MyHeritage

Příspěvekod Rozina » ned led 30, 2011 19:00

Tady je další odkaz s návodem na využívání MyHeritage a Family Tree Builder:

http://www.archivari.unas.cz/soubory/mi ... ikurz.html
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Rozina » čtv úno 03, 2011 10:38

Omlouvám se, bohužel tyto stránky byly 31.1.2011 zrušeny. Je to škoda.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Stránky sice neexistují

Příspěvekod layosh1 » čtv úno 03, 2011 13:03

ale jsou stále mezi námi
:-)

podívejte se sem: archiv Google
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Příspěvekod Rozina » čtv úno 03, 2011 13:10

To je ale jenom torzo, na hlavní stránku ani na další odkazy se již nedostanete. Je to škoda, stránky byly velmi pěkné a mohly pomoci mnoha rodopiscům.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Jojin » úte led 03, 2012 16:26

sanmarco píše:No jo, málokdy se už dneska nejde někdo, kdo bude dělat zadarmo. Vy také v práce chcete svůj plat a třeba taky z toho šéf není nadšený. Tak zaveďme komunismus, dělejete vy zdarma, a pak třeba i tento program bude zdarma.

Prostě lidi už jednou pochopte, že žijeme v jiné době než před 20 lety. Platíte za Windows, platíte za MS Office, platíte de facto za vše (teda pokud to nekradete) a tady vám to ta hrozně vadí.

No jo, asi máme každej jinej pohled na věc ...


... a kdo zaplatí ta data která jsem do tohoto systému vložil. Je to stejně absurdní jako když za okupace poslali němci pozůstalým po popraveném účet ...
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Příspěvekod Milan Wölfl » úte led 03, 2012 16:42

Přátelé, pokud používáte MyHeritage Family Tree Builder, dávejte si pozor na novou aktualizaci!
Když jsem instaloval poslední, program padal, bez uložení a záloh!
Nevím, kde všude to nefunguje, ale pod OS Windows7 určitě.
Bezpečně funguje verze 5.X...
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Příspěvekod sanmarco » úte led 03, 2012 16:45

Verzi 6 mám od prvního dne, co byla uvolněna, a absolutně bez problémů. Mám systém Windows 7, opravdu žádný problém. A zálohy si dělám online a jinak každý týden, pro jistotu.
Uživatelský avatar
sanmarco
 
Příspěvky: 613
Registrován: čtv říj 21, 2010 10:42
Bydliště: Březina u Křtin

Předchozí

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků