Pomoc

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Pomoc

Příspěvekod Dreisig » sob led 22, 2011 16:37

Vážení priatelia dobrý deň.
Veľmi som sa potešil keď som objavil toto fórum a som presvedčený, že s Vašou pomocou sa dozviem odpovede na moje otázky ktoré súvisia s programom MyHeritage Family Tree Builder – Prémium.
Na rodokmeni pracujem už asi 4 roky a vyskúšal som rôzne programy kým som sa rozhodol minulý rok pre tento. Používam verziu neplatenú a chcem prejsť na Premium. Musím konštatovať, že som poslal minimálne 10 mailov správcovi programu, tak v angličtine ako aj v slovenčine s otázkami k programu a platbe ale odpovedí som sa nedočkal dodnes. Obraciam sa preto na Vás s dôverou, že mi pomôžete zodpovedať tieto otázky, lebo aj keď som preštudoval všetky príspevky súvisiace s programom nedostal som vyčerpávajúcu odpoveď. To ma dosť znepokojuje a nesvedčí to o serióznosti dodávateľa.
Najskôr k platbe :
1. Ako ste vyriešili problém platby prevodným príkazom za program Premium, lebo vyplnenie končí tým, že požaduje odo mňa údaj o krajine v ktorej banka pôsobí ( Bank country ) a ja ho neviem vpísať, lebo to systém nedovolí a Slovensko nie je medzi ponúkanými krajinami. Iným spôsobom nemám možnosť platiť, a ani nechcem kvôli ochrane údajov a účtu.
K dodávke a programu :
1. Aj keď mám program v slovenčine, manuál (help mám v angličtine), dá sa manuál preklopiť do slovenčiny, ak áno ako ?
2. Pri platenej verzii, je manuál v slovenčine ?
3. Ak manuál neexistuje v slovenčine, máte niekto urobený vlastný preklad ? Ak áno, viete ho za odplatu poskytnúť ?
4. Dodáva sa Premium aj na nosiči CD ak sa vyznačí v dotazníku alebo poznámke ?
Vopred všetkým ktorí mi pomôžu odpoveďami ďakujem.
Dreisig
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 22, 2011 13:11
Bydliště: Martin

Příspěvekod duros » sob led 22, 2011 20:35

K Vasmu bodu c. 1 tu prebehla diskusia odtialto: http://genealogie.phorum.cz/viewtopic.php?p=8594#8594
Manual v slovencine podla mna neexistuje (ani v cestine).
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Jan » sob led 22, 2011 21:44

Ad 1. až 4. - nic není k dispozici ani v češtině.

Z vlastní zkušenosti, registrace jsou vyhozené peníze. O serióznosti poskytovatele se dá bez obav pochybovat.
Problematický export GED souboru se kterým i ty nejlepší programy mají problémy, předposlední a poslední
verze vydány se spoustou chyb a následných oprav až po upozornění uživatelů také o něčem vypovídá. Konečně
nespočet upozornění "Nejlepší genealogický program" u každého odkazu ve vyhledávači také něco napovídá.
V každém případě platí "Samochvála smrdí". Tento program sleduji od úplného začatku, tak vím o čem píši.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

re

Příspěvekod Pavel M. » ned led 23, 2011 10:10

Mě se také příliš nelíbí a platit za něj? Opravdu si to nehcete rozmyslet?

Rozčiluje mě především "direktivnost" tohoto progamu, kdy jsou ve všech nabídkách automaticky nastaveny činnosti jako např. - automaticky zveřejnit rodokmen na internetu apod. Uživatel musí být prostě pořád ve střehu, aby něco někam náhodou neodeslal a potom toho nelitoval. Děs a hrůza. Zlaté Ancestry a až vyjde Ancestry 2, to bude teprve paráda :-)
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Příspěvekod Rozina » ned led 23, 2011 13:30

Tak, aby tu nebylo samé hanění. Má to také své výhody. Nic jsem nevěděla o rodině mého dědečka a i když z matrik jsem se dozvěděla, že měl spoustu sourozenců, tak jsem několik let nemohla najít jejich potomky. Teprve až když se mě objevila shoda u mého pradědy a prababičky. Na základě toho se mě v loňském roce podařilo najít takovou spoustu lidí z tohoto rodu, že se mě z toho točí hlava. Navíc není nutné zveřejňovat rodokmen na MyHeritage, lze to nastavit. Mám-li stažený program Family Tree Builder, tak i když to nezveřejňuji, tak se mě shoda objevuje. Navíc zveřejněný program na MyHeritage má tu výhodu, že každý z rodiny, kerého pozvu na tyto stránky si může rodokmen prohlédnout a i vyhotovit diagram aniž bych s tím měla nějakou práci. Navíc se mě nabízejí, že se chtějí podílet na financování programu.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Zdenek » ned led 23, 2011 15:25

Tak jestli mohu přidat svůj názor, tak mě se tento program líbí. Nepochybuji o tom, že jsou i lepší, ale z těch co jsem vyzkoušel mi vyhovuje nejvíc. To zveřejňování se dá opravdu vypnout, ale pokud nehodláte svůj rodokmen zveřejňovat, tak není důvod, abyste něco platil. Ve vašem PC funguje téměř neomezeně, jen některé funkce jako diagram vše v jednom nejde využívat.
Pokud o funkci zveřejňování máte zájem, tak nad 250 osob je nutné zaplatit.
Já jsem to zaplatil nedávno (pomáhali mi při tom Duros a Rozina) a je pravda, že jsem s tím docela válčil. Nakonec se to podařilo a nyní jsem nadmíru spokojen. Mám celý seznam shod, v jiných rodokmenech.
Co se týká absence češtiny a slovenštiny, tak ta mi chyběla jen při tom placení,
po zaplacení se toho moc nezměnilo, jen výše uvedené zveřejňování, vyhledávání shod v jiných rodokmenech a více druhů diagramů.Co se týká Češtiny nebo Slovenštiny přechodem na prémium se nic nezmění. Tak nějak jsem se naučil program používat sám i bez nápovědy.

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod levape » ned led 23, 2011 16:12

Naprostý souhlas se Zdenkem, myslím že ta kritika od Jana je dost přehnaná. Mně to vyhovuje i když tam mám 1550 osob.
levape
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 03, 2008 18:25

Příspěvekod Zdenek » ned led 23, 2011 16:24

Popsal jsem jen vlastní zkušenosti s tímto programem. Jan na tomto foru často přispívá v diskusích na téma ,,genealogický program,, Pochopil jsem, že tomuto oboru docela rozumí. Naopak já se v tom nevyznám vůbec a proto jsem popsané chyby nepocítil.
Přesto, nebo právě proto, jsem s programem spokojen. :wink:

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod sanmarco » ned led 23, 2011 20:17

Já jsem s tímto programem také naprosto spokojen. Myslím, že je dobře vymyšlený, co se týče poznámky o "serióznosti poskytovatele", to nechápu, co tím měl Jan na mysli. Za tímto projektem stojí jedna z izraelských společností a musím říci, že při všech obchodech, co jsem kdy zatím po světě udělal, tak židé patřili mezi nejdůvěryhodnější partnery.

Ale jinak ... ano, možná že jsou lepší programy, ale pro začátečníky je toto ideál. Doporučil jsem to už několika lidem a zatím jsem neslyšel příliš kritiky. Ano, chyby zde jsou, ale ukažte mi prosím software, kde chyby nejsou (ano, kritici budou říkat, že ve Windows jsou stovky chyb, ale Linux také není bez chyby).

Jinak já jsem také nedávno povýšil účet na Premium, platba proběhla skrze kartu bez problémů, bez dalších poplatků (což se mi jinak běžně stává) a ihned po odeslání informací byl účet Premium nastaven! Navíc se slevou 48% před Vánocemi a to na 3 roky :-)
Uživatelský avatar
sanmarco
 
Příspěvky: 613
Registrován: čtv říj 21, 2010 10:42
Bydliště: Březina u Křtin

Příspěvekod Jan » ned led 23, 2011 21:55

Ptáte se proč ta kritika:
1. když tento web začínal bylo 1000 pak 500 a dne 250 osob zdarma
2. původní program fungoval bez registrace, od verze 4 už bez registrace nefunguje, je to free, nebo ne?
3. při importu dat z jiných programů naprosto zničí systém připojených příloh
4. společnost skupuje free genealogické weby a ty co tam mají data pak způsobem který určitě
znáte upozorňuje ať zaplatí protože mají v databázi víc osob
Jen ještě dodám, společnost už nesídlí v Izraeli, ale v Anglii.
Konečně pokud vám nevadí angličtina můžete si přečíst hodnocení odborníka:
http://www.tamurajones.net/genealogy.xhtml
Nejde načíst v IE, pouze ve Firefoxu nebo GoogleChrome.
Ještě jeden odkaz na ukázku: http://www.verwandt.de/karten/ stačí spustit Start.
Naposledy upravil Jan dne ned led 23, 2011 22:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod sanmarco » ned led 23, 2011 22:10

Jane,

jen jedna věc. I genealogie je dneska obrovskej kšeft, takže se nedivím tomu, co oni dělají. Mít podnikatelský plán v tomto oboru, dělám to samé ... a vypadá to, že se jim daří.

To je k tomu, co dělají "špatného" :-)

A nečertěte se hned :D
Uživatelský avatar
sanmarco
 
Příspěvky: 613
Registrován: čtv říj 21, 2010 10:42
Bydliště: Březina u Křtin

Příspěvekod Jan » ned led 23, 2011 22:34

To není čertění, pouze vysvětlení :lol:
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rooka » úte led 25, 2011 0:14

Ahoj abych se tez připojil k diskuzi :) Já používam verzi 4 nabídlo mě to verzi 5 ale ta se mi nelíbí a blokuje jednu věc kterou sam rad využívam, rád bych měl premium ale moje fin stránka si to bhž nemuže dovolit. Ale na webu se mi líbi ta kompletace všech rodu do jednoho jako plakat ktery si mohu vytisknout jako Pdf soubor. to mě pravě vadí že nejde ani u 4 Free tak ani u 5 :(
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod sanmarco » úte led 25, 2011 7:13

No jo, málokdy se už dneska nejde někdo, kdo bude dělat zadarmo. Vy také v práce chcete svůj plat a třeba taky z toho šéf není nadšený. Tak zaveďme komunismus, dělejete vy zdarma, a pak třeba i tento program bude zdarma.

Prostě lidi už jednou pochopte, že žijeme v jiné době než před 20 lety. Platíte za Windows, platíte za MS Office, platíte de facto za vše (teda pokud to nekradete) a tady vám to ta hrozně vadí.

No jo, asi máme každej jinej pohled na věc ...
Uživatelský avatar
sanmarco
 
Příspěvky: 613
Registrován: čtv říj 21, 2010 10:42
Bydliště: Březina u Křtin

Příspěvekod ozana » úte led 25, 2011 8:10

Rooka píše:... Ale na webu se mi líbi ta kompletace všech rodu do jednoho jako plakat ktery si mohu vytisknout jako Pdf soubor. to mě pravě vadí že nejde ani u 4 Free tak ani u 5 :(
A co tomu u verze 5 brání? Nejde navolit formát (velikost) papíru pro tisk na A0 a zvolit uložit do jednoho PDF?
Bezplatnou verzi už nemám a nemohu vyzkoušet jak se to chová s ní..
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Další

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků