Jaký program pro dobré zobrazení stromu

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod Reyper » pon led 26, 2015 7:22

Zdravím,

zatím nemám žádnou zkušenost s žádným programem. Začal jsem si postupně sepisovat pár generací (cca. 8) tyto generace bych potřeboval vložit do nějakého programu, který je zadarmo a má slušný (tj. hezky graficky zpracován) export tj. potřeboval bych ho vytisknout na nějaký velký papír.

Poradíte? Děkuji.
Reyper
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 26, 2015 7:16

Re: Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod PomněnkaPrvní » pon led 26, 2015 11:18

Dobrý den,
já používám MyHeritage (do 250 osob je program zdarma).
Zde je odkaz, můžete se podívat na grafiku několika rodostromů. http://blog.myheritage.com/wp-content/u ... tyles1.jpg
Umí toho ale víc, vybíráte si barvy, rámy obrazu, rámečky okolo jednotlivých lidí, velikost a styl písma. Můžete si tam z veliké nabídky vybrat prvky a vytvořit svůj erb a ten si pak vložit do rodostromu...

Ale také jsem zvědavá, co ostatní doporučí, jestli to nějaký program neumí ještě hezčí.

Např. existují online nějaké šablony, kam si předky zapsat?
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod Reyper » pon led 26, 2015 11:53

Děkuji za odpověď. Má někdo osobní zkušenost s Gramps?
Reyper
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 26, 2015 7:16

Re: Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod alenas » pon led 26, 2015 15:35

Reyper píše:Děkuji za odpověď. Má někdo osobní zkušenost s Gramps?

Zdravím -
http://genealogie.taby.cz/search.php?keywords=gramps něco se řešilo tady
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 534
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod sHImi » pon led 26, 2015 19:31

MyHeritage používám primárně, ale dle mého názoru dělá zbytečně veliké diagramy rodokmenů - text je titěrný a jednotlivé osoby zabírají spoustu místa. Já mám raději Ancestry, ten dělá diagramy kompaktní a pěkně čitelné.

Gramps mi nějak nevlezl pod kůži i když bych rád ho využíval, tak mi nevyhovuje jeho GUI, přijde mi zbytečně složité a nepřívětivé.
Obrázek
Uživatelský avatar
sHImi
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon led 31, 2011 9:39
Bydliště: Přelouč
Oblast pátrání: Pardubický kraj - Přeloučsko, Chlumec nad Cidlinou, Převážně fary: Vápno, Chlumec nad Cidlinou, Lovčice.

Re: Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod lerak » pon led 26, 2015 20:12

Já tedy také používám MyHeritage spíše však to zadávám ve FTB a právě to se mi líbí, že jednotlivé osoby nejsou natlačené na sobě a text se dá také volit jako "obrovský" a může se napsat více textu.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod Johannes » úte led 27, 2015 23:33

Johannes
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř čer 26, 2013 19:14
Oblast pátrání: úsečka Lomnice nad Lužnicí, Strakonice, Horažďovice, Nepomuk. A okolí.

Re: Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod MB327 » úte bře 17, 2015 22:27

Mně vyhovuje Genopro. Je graficky naprosto zjednodušené (http://i.gyazo.com/c612cfdf933808fd492b6107a5cf5e29.png), takže je rychlé, nemá žádné zbytečné vizuální vychytávky (to mi trochu vadí na MyHeritage, ta "přeplácanost"), a má hromadu možností. :) Do MyHeritage pak akorát importuji GEDCOM z Genopro, abych to měl na MH stránkách synchronizované kvůli shodám.
Uživatelský avatar
MB327
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon dub 21, 2014 22:20
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha - Modřany, Osek, Jamné, Velké Meziříčí, Příbram a okolí

Re: Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod Johannes » sob čer 06, 2015 16:50

Němečtí Synium Software právě uvedli verzi 7.5 jejich Mac Family Tree a pokud máte Mac, tak nic lepšího na stromy na té platformě snad není. Aktuálně to prodávají za 25€, což je více než dobrá cena.
http://www.syniumsoftware.com/macfamilytree/
Naposledy upravil Johannes dne úte říj 13, 2015 16:03, celkově upraveno 2
Johannes
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř čer 26, 2013 19:14
Oblast pátrání: úsečka Lomnice nad Lužnicí, Strakonice, Horažďovice, Nepomuk. A okolí.

Re: Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod Aurednice » pon čer 08, 2015 20:16

Zkusila jsem Genopro a doporučuji ho pro toho kdo potřebuje jednoduché grafické zobrazení rodu. Dají se v něm snadno upravovat údaje i grafická podoba. Vytvářím v něm menší grafiky pro určitou část rodu. Píšu rodovou kroniku a tento grafický strom nahrazuje rejstřík osob v jednotlivých kapitolách . 25 osob je zdarma. Pro jednotlivé kapitoly to stačí. Velký rodokmen si asi nechám udělat od odborníka. Pro zápis celého rodu používám MyHeritage
Aurednice
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř lis 26, 2014 23:49
Oblast pátrání: jižní Plzeňsko, Brno a okolí, Slovácko

Re: Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod kolsi » čtv bře 17, 2016 23:20

sHImi píše:MyHeritage používám primárně, ale dle mého názoru dělá zbytečně veliké diagramy rodokmenů - text je titěrný a jednotlivé osoby zabírají spoustu místa. Já mám raději Ancestry, ten dělá diagramy kompaktní a pěkně čitelné.


Třeba mi pomůžete. Potřeboval bych vytisknout určitou linii stromu, ale ještě jsem nenašel nic, co by mi vyhovovalo. MyHeritage ten strom strašně roztáhne, takže vyžaduje dost papíru a spousta místa stejně zůstane nevyužitá. Zkusil jsem tedy Ancestry, ten má ten diagram skutečně kompaktnější, jenže...

Já bych potřeboval vytisknout kompletní rodokmen své babičky. V MyHeritage je volba "Blízká rodina", která vytiskne všechny její potomky, její sourozence (+všechny jejich potomky), rodiče, sourozence rodičů (+ všechny jejich potomky) a hlouběji už pouze předky. Oproti tomu "Strom příbuzenstva" v Ancestry už netiskne sourozence rodičů a ani u sourozenců netiskne potomky až do současnosti.

Já bych to potřeboval zkombinovat - kompaktní/přehledný jako v Ancestry, ale hloubka příbuznosti jako v MyHeritage a nejlépe abych si mohl nastavit, do jaké hloubky to má ještě tisknout sourozence a všechny jejich potomky. Snad jsem to nenapsal moc zmateně. Existuje možnost to takto vytisknout?
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod martin.foto » pát bře 18, 2016 14:25

kolsi píše:
sHImi píše:MyHeritage používám primárně, ale dle mého názoru dělá zbytečně veliké diagramy rodokmenů - text je titěrný a jednotlivé osoby zabírají spoustu místa. Já mám raději Ancestry, ten dělá diagramy kompaktní a pěkně čitelné.


Třeba mi pomůžete. Potřeboval bych vytisknout určitou linii stromu, ale ještě jsem nenašel nic, co by mi vyhovovalo. MyHeritage ten strom strašně roztáhne, takže vyžaduje dost papíru a spousta místa stejně zůstane nevyužitá. Zkusil jsem tedy Ancestry, ten má ten diagram skutečně kompaktnější, jenže...

Já bych potřeboval vytisknout kompletní rodokmen své babičky. V MyHeritage je volba "Blízká rodina", která vytiskne všechny její potomky, její sourozence (+všechny jejich potomky), rodiče, sourozence rodičů (+ všechny jejich potomky) a hlouběji už pouze předky. Oproti tomu "Strom příbuzenstva" v Ancestry už netiskne sourozence rodičů a ani u sourozenců netiskne potomky až do současnosti.

Já bych to potřeboval zkombinovat - kompaktní/přehledný jako v Ancestry, ale hloubka příbuznosti jako v MyHeritage a nejlépe abych si mohl nastavit, do jaké hloubky to má ještě tisknout sourozence a všechny jejich potomky. Snad jsem to nenapsal moc zmateně. Existuje možnost to takto vytisknout?


A nedokazal by toto http://www.genopro.com/setup/
Tam si myslim, ze tiskne vse co si oznacim
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod Menya » pát bře 18, 2016 14:35

Používám Genbox Family History a velká spokojenost. Mám ho koupený, tak nevím jak funguje v trialu. Grafy se tam dají všemožně upravovat.
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

Re: Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod kolsi » pát bře 18, 2016 20:11

Díky za tipy. Zatím jsem zkusil jenom ten GenoPro - je tam volba Vybrat větev předků a Přesunout do Genomapy, což vyexportuje přesně ty lidi, co potřebuju. Ale to zobrazení je strašně chaotické. Vůbec to není uspořádané, spousta lidí se překrývá. A ještě to vypadá, jak kdyby to bylo kreslené v Malování, ale to už je detail :-)

Ale kdyby v Ancestry bylo Vytisknout vše, tak pomocí toho GenoPro si můžu vyexportovat jenom ty potřebné lidi.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Jaký program pro dobré zobrazení stromu

Příspěvekod reta » pát bře 18, 2016 21:50

Já používám GenoPro a naprostá spokojenost. Už v něm rodokmen postupně jak je čas "lepím" cca od roku 2006.
Uživatelský avatar
reta
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon zář 17, 2012 11:20
Oblast pátrání: České Meziříčí, Králova Lhota, Skršice
Sklené, Račín a Nová Ves vše u Žďáru nad Sázavou

Další

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků