MyHeritage

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

MyHeritage

Příspěvekod Rozina » pon črc 05, 2010 20:57

Tak a budu muset na MyHeritage skončit. Poplatky se stále zvyšují a já mám zaplatit na příští rok 57 euro a 10 euro za stažení Family Tree Builder. Škoda co se dá dělat, jako důchodce si to nemohu již dovolit.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Milan » pon črc 05, 2010 22:04

Já tam už skončil dávno. Hlavně, že udávají, že to je bezplatný program, ale ve skutečnosti je to dost drahý :?
Milan
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv led 18, 2007 16:59

Příspěvekod ozana » úte črc 06, 2010 8:52

Nechte to běžet, však oni Vám nabídnou nějakou tu slevu. A když jim případně napíšete, že je to pro Vás stále drahé, tak třeba udělají speciální nabídku. Myslím si, že si Vás budou chtít udržet.

P.S. jakých 10€ za stažení??
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

re

Příspěvekod Pavel M. » úte črc 06, 2010 9:05

Rozina: To je nehoráznost, aneb autoři programu se nezapřou...

Milan: To mě taky pobavilo, jak uvádějí, že je program zdarma :roll:

Je to docela pěkný program, dobře se v něm pracuje. Kdyby byl "zdarma" není co řešit.

Kdyžtak vyčkejte jak radí ozana a pokud budou i nadále trvat na takové částce, tak si holt budete muset nají nějaký jiný program. Myslím si, že připravovaný Ancestry 2 od nethara bude taky velmi kvalitní program, u kterého navíc můžete i Vy sama ovlivnit jeho vývoj, viz. ancestry.nethar.com
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Příspěvekod Milan » úte črc 06, 2010 12:14

Já Ancestry používám asi 5 let a jsem spokojen. Celý rodokmen jde bez problémů umístit na web a jak píše Pavel M. jeho vývoj můžete ovlivnit nějakými svými požadavky a navíc pokud si s něčím nevíte rady, tak na foru vám ochotně spousta lidí poradí. Můžete nakouknot na moje stránky do sekce Rodokmen, jak program ve výsledku vypadá.
Milan
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv led 18, 2007 16:59

re

Příspěvekod Pavel M. » úte črc 06, 2010 13:58

Na druhou stranu je pravda, že grafický výstup programu Ancestry není nic moc, ale alespoň můžete lehce upravovat obsah políček.

V novém ancestry by už ale zobrazení mělo být propracovanější, tak uvidíme :D
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Příspěvekod Rozina » úte črc 06, 2010 15:24

Jste strašně všichni milí a děkuji za rady. Oni mě již e-mailem nabídli 20% slevu, ale zaplatit do 7 dnů. Mě končí loňský poplatek 2.8. (bylo to 1 000 Kč).Je to škoda, protože jsem zde našla několik lidí s kterými mám společné předky. Shoda se objeví zeleným kolečkem. Já jsem dříve používala také Ancestry, ale tenhle program se mě líbil a byl bezplatný (myslím tehdy ještě do 1000 osob). Teď se mě tam dokonce objevovala kniha s fotkami mé nejbližší rodiny. No co se dá dělat. Já jsem však počítačový antitalent a každá změna mě přináší problém.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

re

Příspěvekod Pavel M. » úte črc 06, 2010 15:50

Samozřejmě to chápu, že staršímu člověku dělá problémy se přučovat na novější věci. Jsem mladý a jsem na tom podobně, když se člověk zrovna nespecializuje na software tak se v tom taky začíná ztrácet.

Vyčkejte, do 2.8. máte ještě dost času. Třeba se objeví ještě lepší nabídka s větší slevou... Pokud ne, tak klidně neplaťte, myslím že se po splatnosti rádi ozvou s další nabídkou 8)
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Příspěvekod Rozina » úte črc 06, 2010 15:58

Tak včera jsem tam měla 57 eur a 10 eur za stažení Family Tree Builder a dnes tam mám 46 eur a 10 eur. Tak to nechám vykysat.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Milan » úte črc 06, 2010 18:47

Jsou to pěkní vydřiduši. Mě už taky napadlo tam rodokmen dát třeba na víc částí, poněvadž tuším, že do 250 osob je to zdarma, jenom kvůli těm shodám, kdy se může někdo objevit, kdo má stejné předky. Už jsem tam 2X shodu měl, takže zase tak špatný projekt to není, ale zrovna levné to opravdu není :(
Milan
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv led 18, 2007 16:59

Příspěvekod ozana » sob srp 14, 2010 10:21

Kolega zaplatil MyHeritage podruhé a píše mu to u Vypršení platnosti - Zbývá: bez omezení.

Takže bude znovu platit asi až po překročení Premium účtu (2500osob). Snad je to standardní chování předplatného.
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod Jan » sob srp 14, 2010 12:58

Mají perfektně vypracovaný systém, kupují free weby a pak si od těch co tam mají data nechají zaplatit, nebo je omezují.
Viz: http://www.verwandt.de/karten/
Tento web byl free v němčině, polštině a v dalších jazycích a zkuste kliknout na start stránky.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rozina » sob srp 14, 2010 14:32

Já jsem zaplatila po druhé, ale nic takového mě to nepíše. Pouze, že platba proběhla a je prodloužená platnost. Teď mě jedna známá říkala, že si stáhla Family Tree Builder a nezveřejňuje to na MyHeritage a shody se jí ukazují. Takže pokud tomu tak je, tak stojí za úvahu to na MyHeritge smazat.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Jan » sob srp 14, 2010 15:58

Rozina píše:Já jsem zaplatila po druhé, ale nic takového mě to nepíše. Pouze, že platba proběhla a je prodloužená platnost. Teď mě jedna známá říkala, že si stáhla Family Tree Builder a nezveřejňuje to na MyHeritage a shody se jí ukazují. Takže pokud tomu tak je, tak stojí za úvahu to na MyHeritge smazat.

Tomu nevěřte, pokud nemá data na jejich webu, shody nenajde. V datech na PC shody hledat neumí a ani nemůže. Můj firewall mě neustále při zkušební instalci upozorňoval na nekorektní funkci tohoto programu (vynucování registrace, připojování na internet atd.). Navíc jsem svoji registraci zrušil a přesto jsem zůstal zaregistrován. Víc záporů než kladů!
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod ozana » sob srp 14, 2010 20:37

Já jsem zaplatila po druhé, ale nic takového mě to nepíše. Pouze, že platba proběhla a je prodloužená platnost. Teď mě jedna známá říkala, že si stáhla Family Tree Builder a nezveřejňuje to na MyHeritage a shody se jí ukazují. Takže pokud tomu tak je, tak stojí za úvahu to na MyHeritge smazat.

Tak nevím, čím to může být způsobeno, možná tím, že to platil kreditkou svého syna sídlícího v USA. Že by počítali s tím, že si tu další platbu stáhnou sami??

Jan píše:Tomu nevěřte, pokud nemá data na jejich webu, shody nenajde. V datech na PC shody hledat neumí a ani nemůže.

Aplikace FTB hlásí shodu mezi vámi před chvílí zadanou osobou a osobou zveřejněnou na některém z webů MyHeritage. Samozřejmě, že pokud to mají obě strany možné shody jen ve svém FTB na PC tak není co porovnávat.
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Další

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků